Standard Liege a disputat duminica, pe teren propriu, partida impotriva formatiei Anderlecht, contand pentru etapa cu numarul 24 a primei ligi belgiene.

Gazdele au deschis scorul inca din minutul 6, prin reusita lui Sa Orlando, dar Hanni a restabilit egalitatea dupa doar opt minute.

Luyindama a punctat in minutul 24 si a readus-o pe Standard in avantaj, dar Hanni a facut spectacol pe finalul primei reprize. Fotbalistul lui Anderlecht a marcat in minutele 41 si 44, reusind astfel hat-trick-ul si ducandu-si echipa in avantaj la vestiare (3-2 la pauza pentru Anderlecht).

In partea secunda a partidei, Luyindama a reusit dubla in minutul 63, din pasa lui Razvan Marin, si a inchis astfel, jocul la scorul de 3-3, niciuna dintre cele doua echipe nereusind sa mai preia conducerea.

Razvan Marin a fost titular in cadrul acestei intalniri si inlocuit in minutul 83 cu brazilianul Carlinhos, in timp ce Alex Chipciu a fost doar rezerva neutilizata la Anderlecht.

The post Razvan Marin, pasa de gol in remiza cu Anderlecht din campionatul Belgiei! Alex Chipciu, doar rezerva appeared first on Sport Total FM.