Romania Under 17 – Bosnia U17 , live text

Astazi de la ora 14:00 echipa nationala de juniori Under17 joaca un meci important contra selectionatei similare a Bosniei, partida pe disputa in Scotia pe terenul Sommerset Park din orasul Ayr.

Pentru a ramane in cartile calificarii tinerii nostri fotbalisti au nevoie de o victorie deoarece doar echipa de pe locul 1 se califica la Euro Under 17, in prima partida Romania a remiza sec 0-0 cu Belgia, ia Bosnia a pierdut in fata Scotiei cu 2-0.

Romania U17 – Bosnia U17, live text.

Romania: Tordai – Lovin, Panait, Manea, Pham – Hasnas, Deaconu, Stoica, Ivan – Petre, Grecu
Rezerve: Brie, Nedelcu,Cojocaru, Tarnoveanu, Mustata si M. Manea
Antrenor: Costel Galca

Caseta meciului

Scor final: 0-1 , a marcat Gojak in minutul 55.

5 minute de prelungire sunt aratate de la margine insa nu se mai schimba nimic, meciul terminandu-se cu victoria bosniacilor.
min 80: Herić primeste cartonas rosu.
min 75: M.Manea suteaza periculos insa portarul bosnic intervine si blocheaza balonul.
min 74: Cojocaru intra in locul lui Petre.
min 71: Hasnaș suteaza pe colt insa portarul bosniac respinge incredibil.
min 70: Mustedanagić suteaza puternic insa Tordai reuseste sa respinga.
min 60: M.Manea intra in locul lui Grecu.
min 58: Osmanković primeste galben.
min 56: GOL 0-1 Gojak deschide scorul pentru bosniaci.
min 54: Mustata intra in locul lui Stoica.
min 50: Doua cornere succesive pentru Bosnia insa baietii nostrii reusesc sa respinga.
min 46: Deaconu suteaza pe langa poarta.

A inceput repriza secunda.

La pauza: 0-0

min 38: Bosnia rateaza inca o sansa de a marca.
min 32: Hadžiahmetović scapa pe cotra-atac insa din fericire pentru noi rateaza poarta.
min 30: Ivan executa bine un corner insa Deaconu este blocat inextremis.
min 26: Gojak este surprins in pozitie de offside.
min 23: Prima faza mai periculoasa a bosniacilor se finalizeaza cu un sut pe langa poarta.
min 16: Stoica primeste galben
min 12: Petre suteaza dar portarul bosniac este la post si respinge.
min 10: Romania preseaza si Ivan rateaza din nou tinta.
min 8: Bosniacul Gljiva primeste cartonas galben.
min 6: Ivan suteaza pe langa poarta.

You can leave a response, or trackback from your own site.