S-a încheiat seria de foc pentru Tunari. Favoriții au lăsar decât un punct

CS Tunari a încheiat la egalitate, 1-1, un meci cu un final dramatic în compania Voinței Turnu Măgurele

Vreme de trei runde jucătorii de la CS Tunari au avut dispute cu echipele care domină ierarhia în C3. După două eșecuri, cu Petrolul, acasă, și FCM Alexandria, în deplasare, ilfovenii au reușit, in extremis, să scoată un punct din disputa cu o altă echipă cu pretenții, Voința Turnu Măgurele. Insistențele din finalul jocului disputat la Buftea au dat roade și au adus punctul egalizator marcat de Andrei Luca, din lovitură de pedeapsă, în minutul patru al prelungirilor. Teleormănenii au pierdut, în acest mod, două puncte scontate și au lăsat alte două formații, FCM Alexandria și Petrolul, cu maximum de puncte, 18. În schimb, după seria de foc din ultimele runde, în care a câștigat un singur punct din 9 posibile, formația antrenată de Tudorel Dumitru a ajuns pe locul opt cu cele șapte puncte strânse până acum.