Seria neagră a dejenilor continuă şi în retur. Unirea a pierdut acasă cu Tăşnadul şi a bifat al zecelea eşec consecutiv

Unirea Dej pare că nu se regăseşte nici după schimbările masive din această iarnă.

Trupa lui Pino Murgia a pierdut pe teren propriu cu Unirea Tăşnad, 0-2, într-un meci ce a contat pentru etapa a 16-a a Ligii a III-a.

Partida de pe stadionul “Municipal” a fost decisă de golul lui Vădan venit exact înaintea pauzei. Acea lovitură a fost simţită dur la moral de către dejeni, care nu au mai repetat în repriza secundă evoluţia bună din prima parte.

Până la deschiderea scorului, dejenii au avut câteva situaţii bune la poarta sătmărenilor, ceea ce nu s-a mai întâmplat în repriza secundă. Reuşita lui Ciul, din minutul 70, a îngropat speranţele gazdelor, care au ajuns la al zecelea meci jucat consecutiv pe care l-au pierdut. Între ele au obţinut o victorie cu Viitorul Ghimbav, la “masa verde” însă, după retragerea braşovenilor.

Pentru dejeni urmează un meci cu FC Avrig pe teren propriu, sâmbătă, tot de la ora 15:00.