Simona Halep a invins-o pe Pliskova in finala turneului demonstrativ de la Hua Hin!

UPDATE / Simona Halep a castigat si cel de-al doilea set si s-a impus in finala turneului demonstrativ din Thailanda cu scorul de 6-2, 6-3 in fata Karolinei Pliskova. Liderul mondial a inceput astfel, cu dreptul, noul sezon.

UPDATE / Liderul mondial s-a impus in primul set al meciului cu Pliskova cu scorul de 6-2 si se afla la un set distanta de castigarea turneului demonstrativ din Thailanda.

Simona Halep a invins-o pe Johanna Konta la turneul demonstrativ de la Hua Hin (Thailanda) si o va intalni in finala acestei competitii pe Karolina Pliskova. Partida se va juca duminica, de la ora 13:00.

Dupa ce a obtinut prima victorie din noul sezon cu scorul de 6-3, 6-3 in fata sportivei britanice, Simona Halep s-a declarat incantata de evolutia sa si a marturisit ca a avut parte de o pregatire foarte buna in Romania.

„Cred ca am jucat foarte bine in primul meci din noul sezon, m-am antrenat chiar foarte bine acasa in Romania, am venit pregatita. Am fost pregatita sa joc acest meci. Stiam ca va fi dificil, totul a mers bine si va multumesc ca ati fost alaturi de mine sa ma incurajati. Va multumesc pe aceasta cale”, a spus Halep, potrivit Telekom Sport.

The post Simona Halep a invins-o pe Pliskova in finala turneului demonstrativ de la Hua Hin! appeared first on Sport Total FM.