Situaţia mutarilor oficializate din Liga 2 înainte de ultima zi de transferuri | Unde au migrat fostii jucatori ai lui Turris

Astăzi, 8 februarie este ultima zi a perioadei de iarnă de transferuri în eşalonul secund.

Cluburile din eşalonul secund au avut o activitate intensă în săptămâna care s-a încheiat. Campioana la transferuri este ASU Poli Timișoara, urmata de Rapid București. 

Turris Turnu Măgurele si-a anunțat retragerea iar colegele de esalon au profitat din plin de situația jucătorilor rămași liberi de contracte. 

Câte trei jucători au ajuns atât la Viitorul Pandurii, cât şi la AFC Farul Constanţa, în timp ce U Craiova 1948 SA şi FC Petrolul Ploieşti s-au mulţumit cu câte doi de echipă. FCSB i-a recuperat pe Nicola şi Ad. Niţă, în timp ce FC Viitorul l-a readus pe Haită. Alţi, trei jucători au făcut pasul spre Liga 1, portarul Alex Păun (ajuns la Academica Clinceni), fundaşul stânga Mitrea (Chindia) si atacantul Albert Voinea ajuns la UTA Arad. 

Ziua de 8 februarie 2021 va fi ultima zi de transferuri din cadrul perioadei oficiale de iarnă. 

LISTA TRANSFERURILOR

U CRAIOVA 1948 SA – antrenor Ovidiu Stângă (nou)
Sosiri: Ad. Voicu, D. Ispas (ambii Turris-Oltul), Luboya (Comuna Recea), M. Enache (ACSO Filiaşi, revenit)
Plecări: M. Avram (CS Afumaţi), Albăstroiu (ACSO Filiaşi), Al. Munteanu (FC Voluntari, revenit)

VIITORUL PANDURII – antrenor Flavius Stoican
Sosiri: Căt. Pîrvulescu, Buleică (ambii Turris-Oltul), Ţegle (Universitatea Craiova via Turris-Oltul) 
Plecări: Dunca (FC Petrolul Ploieşti), Paunchici (CSC Ghiroda via UTA Arad)

FOTBAL CLUB RAPID – antrenor Nicolae Grigore
Sosiri: Bg. Barbu* (AS Natandi), Oct. Ursu, H. Moldovan, Al. Ioniţă (toţi UTA), Devenish-Meares (Bucharest United), Žunić (CFR Cluj), Florică*, Cip. Popescu*, Val. Mărgărit* (toţi Metropolitan Estudiantes)
Plecări: Fică (CFR Cluj, revenit), Ţîră (FK Suduva), Al. Pop (Minaur), Al. Dulca (CSM Reşiţa), Mocioacă* (Viitorul Dăeşti), R. Crişan* (Dunărea Călăraşi via Astra), Lefter* (CS Hunedoara), Bg. Manole (Sporting Piteşti)

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – antrenor Cristian Pustai
Sosiri: Cr. Puşcaş (Turris-Oltul), Kanda (Concordia Chiajna), R. Crişan* (AFC Astra via Fotbal Club Rapid), L. Tache (SC Dinamo 1948)
Plecări: –

ASU POLI TIMIŞOARA – antrenor Dan Alexa
Sosiri: R. Rus (Comuna Recea), Cioinac (Turris-Oltul), Cristodulo (Fortuna Becicherecu, revenit), Bâte, Bocşan (ambii CSC Ghiroda, primul revenit), G. Păduraru (Ripensia), Ehling, Velcan, Huminic, Bîrlovean, Gaşpar, V. Ursu (toţi Fortuna Becicherecu, reveniţi)
Plecări: Bg. Vasile (Unirea 04 Slobozia), Al. Popescu (Aerostar), R. Toader (FCSB, revenit), Cristodulo (CSM Reşiţa), Bâte* (Fortuna Becicherecu), Velcan* (CSC Ghiroda), Vidrăsan* (Unirea Ungheni)

AS FC U CLUJ – antrenor Constantin Enache
Sosiri: D. Açka, Chacana (ambii Poli Iaşi), A. Răuţă (Petrolul Ploieşti), R. Sburlea* (Kids Tâmpa)
Plecări: Bg. Barbu (AS Natandi), Segev* (Aerostar), Roskopf (Cavalry FC)

METALOGLOBUS – antrenor Gabriel Manu
Sosiri: Potecea (Tunari)
Plecări: Kassabji (FC Voluntari, revenit), Iul. Răduţă (Mostiştea Ulmu)

AFK CSIKSZEREDA – antrenor Valentin Suciu
Sosiri: A. Mészáros (SKF Sered – definitiv), K. Pál, Simó (ambii ZTE, reveniţi)
Plecări: Eder González (Sepsi), Haberkon (FC Rieti), K. Pál (Sepsi), N. Janos, Simó* (toţi AFC Odorheiu Secuiesc), B. Antal* (KSE Tg. Secuiesc)

FC PETROLUL PLOIEŞTI – antrenor Viorel Moldovan
Sosiri: Slv. Pană, Bărboianu (ambii Turris-Oltul), Vl. Mitrea* (Sepsi), Arnăutu* (Concordia Chiajna), V. Lică (AFC Farul), R. Moise* (AFC Astra), Dunca (Viitorul Pandurii)
Plecări: R. Matiş (FC Viitorul, revenit), A. Răuţă (U Cluj), Al. Dumitru (SC Delta, revenit), S. Diarra* (Unirea Slobozia), Levy (Hapoel Umm al-Fahm)

SCM GLORIA BUZĂU – antrenor Ilie Stan
Sosiri: Gh. Andronic (Speranţa Nisporeni), Socol (CSM Rm. Sărat), Poştoarcă (Dacia Unirea Brăila), Vîrtej (CS Afumaţi)
Plecări: Piftor (Ripensia), Huiban (CSA Steaua), Dumea (ACSM Poli Iaşi, revenit)

CS MIOVENI – antrenor Alexandru Pelici
Sosiri: Ștefan Blanaru (Turris Turnu Măgurele) Călinoiu (Unirea Bascov, revenit)
Plecări: Traşcu* (Unirea 04 Slobozia), Velblum (Bnei Yehuda Tel Aviv FC, revenit), J. Cozma* (Huşana Huşi via Campionii FC Argeş), Val. Sima* (Ştiinţa Miroslava)

AFC FARUL – antrenor Daniel Florea
Sosiri: Damaşcan, Liv. Mihai (ambii Turris-Oltul), Vl. Rusu* (Viitorul Pandurii via Turris-Oltul), M. Savu* (Star Sport Argeş)
Plecări: V. Lică (FC Petrolul Ploieşti)

CSM REŞIŢA – antrenor Alin Minteuan
Sosiri:Alexandru Sălcianu, Al. Sima(ambii Turris Turnu Măgurele) Cl. Matiş (ACS Poli), Sg. Borz* (Viitorul Cluj), Al. Sima* (FC Viitorul), Veca (SG Bornheim 1945 Grün-Weiss), Cristodulo (ASU Poli)
Plecări: Vasiu (CSM Deva), Luc. Costache (Condal CF), Rasoveanu* (Pandurii Lignitul via Campionii FC Argeş), I. Găman*, Dalea*, L. Spînu* (toţi Progresul Ezeriş)

RIPENSIA TIMIŞOARA – antrenor Cosmin Petruescu
Sosiri: Piftor (SCM Gloria Buzău), Pădurariu* (ACS Poli via CSC Ghiroda)
Plecări: Mociu (AFC UTA), Burdeţ (Comuna Recea), Ad. Neacşu (CS Hunedoara), G. Păduraru (ASU Poli)

CSM SLATINA – antrenor Dinu Todoran (nou)
Sosiri: –
Plecări: –

CONCORDIA CHIAJNA – antrenor Claudiu Niculescu (nou)
Sosiri: Gab. Deac (Campionii FC Argeş), Bg. Manole (Sporting Piteşti), Obedeanu, Mişu (ambii Mostiştea Ulmu, reveniţi), I. Păun (Flacăra Moreni, revenit), Butoiu* (Star Sport Argeş via Turris-Oltul)
Plecări: Arnăutu* (FC Petrolul Ploieşti), Isvoranu* (CS Tunari), Şt. Cîrjan (FC Romania), Nsiah (CSA Steaua), Kanda (Dunărea Călăraşi), Mişu* (Metalul Buzău), Safsaf (Rapide Club Oued Zem)

COMUNA RECEA – antrenor Florin Fabian (nou)
Sosiri: Batin (liber), Burdeţ (Ripensia), Fică* (CFR Cluj)
Plecări: Luboya (U Craiova 1948 SA), R. Rus (ASU Poli), Vl. Opriş (Sportul Şimleu)

UNIREA 04 SLOBOZIA – antrenor Adrian Mihalcea (nou)
Sosiri: Ciobanu-Vanghele (Academica Clinceni), Bg. Vasile (ASU Poli), Traşcu* (CS Mioveni), Ciofu* (Poli Iaşi), S. Diarra* (FC Petrolul Ploieşti), Őzkara*, D. Radu* (ambii FC Voluntari), Afalna* (Şomuz Fălticeni)
Plecări: G. Tudor (Dacia Unirea Brăila via Victoria Traian), R. Mihalache (CSM Ceahlăul), Unguru (Gilortul), Al. Muscă (CS Hunedoara), Dumbrăvean (Unirea Ungheni)

AEROSTAR BACĂU – antrenor Daniel Munteanu
Sosiri: D. Munteanu (CSM Focşani 2007), Al. Popescu (ASU Poli), Segev* (U Cluj)
Plecări: Al. Iul. Zaharia (Poli Iaşi, revenit), M. Chelaru (Bradu Borca)

PANDURII LIGNITUL – antrenor Călin Cojocaru
Sosiri: Răchişan (SR Municipal Braşov), Rasoveanu* (Campionii FC Argeş via CSM Reşiţa), D. Filip (Cermei), C. Corduneanu (Ştiinţa Miroslava)
Plecări: Remacle (FC Voluntari), Cuţitoiu* (ACSO Filiaşi), L. Gheorghe* (Gilortul), Tănăsoiu* (Şomuz Fălticeni)

TURRIS-OLTUL şi-a anunţat retragerea din competiţiile FRF
Plecări: Damaşcan, Liv. Mihai, Vl. Rusu* (toţi AFC Farul, ultimul via Viitorul Pandurii), Al. Nicola, Ad. Niţă (ambii FCSB, reveniţi), Haită (FC Viitorul, revenit), Fl. Mitrea (Chindia),Albert Voinea(Uta Arad) Cr. Puşcaş (Dunărea Călăraşi), Ad. Voicu, D. Ispas (ambii U Craiova 1948 SA), Slv. Pană, Bărboianu (ambii FC Petrolul Ploieşti), Bg. Matei (Minaur), Sălcianu (CSM Reşiţa), Al. Sima* (CSM Reşiţa via FC Viitorul), Cioinac (ASU Poli), Căt. Pîrvulescu, Buleică, Ţegle* (toţi Viitorul Pandurii, ultimul via Universitatea Craiova), Al. Păun* (Academica Clinceni via Star Sport Argeş), Butoiu* (Concordia Chiajna via Star Sport Argeş)

SURSA : FRF. RO

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*