Spectacol în Turcia. Juventus a trecut de Fenerbahce!

Juventus București a încheiat în forță cantonamentul efectuat în Turcia

Ultima partidă de verificare din cadrul turneului din Turcia le-a adus o importantă victorie jucătorilor antrenați de Daniel Oprița. Confruntarea cu Fenerbahce Istanbul, o forță fotbalistică a Turciei, le-a revenit proaspeților divizionari A cu 3-2. Andrei Lungu, Liviu Băjenaru și Ciprian Petre au marcat, în prima repriză, pentru Juventus, în timp ce Fener a replicat după pauză prin reușitele semnate de Ekici, în două rânduri. Daniel Oprița a trimis pe teren o formulă cu Relu Stoian – Beța, Morariu, Benga, Fl. Ștefan – M. Mihăiescu – Călințaru, Băjenaru, A.Lungu, C. Petre – Măzărache. De cealaltă parte, Fener a replicat cu Volkan – Sener Ozbayrakli, Souza, Neustadter, Hassan Ali – Topal, Tufan – Ekici, Valbuena, Chahechouhe – Van Persie. Bucureștenii revin, mâine, în țară, și intră în linia dreaptă a pregătirilor pentru meciul inaugural cu Dinamo programat sâmbătă seara, de la ora 21.00, pe stadionul Ilie Oană din Ploiești.