Posts Tagged ‘ac milan’

Zlatan Ibrahimovic, aproape de o revenire în Serie A! „E un luptător și are puterea de a motiva lumea de pe teren și din tribune”

Atacantul suedez Zlatan Ibrahimovic (37 ani) ar putea reveni în campionatul Italiei, pentru şase luni, anunță publicația Gazzetta dello Sport. Potrivit sursei citate, impresarul lui Ibrahimovic, Mino Raiola, este în discuţii avansate cu şefii de la AC Milan pentru revenirea starului

Pleacă chinezii, vin americanii! AC Milan, reprimită în Europa League cu un nou patronat

Italianul Paolo Scaroni a fost ales preşedinte şi director executiv interimar la AC Milan, cu prilejul Adunării fanilor acţionari reuniţi la Casa Milan pentru a alege noul Consiliu de administraţie. Schimbarea survine în contextul în care chinezul Li Yonghong va

Articolul Pleacă chinezii, vin americanii! AC Milan, reprimită în Europa League cu un nou patronat apare prima dată în Sport Total FM.

În această seară vom cunoaște cele opt echipe calificate în sferturile de finală din Europa League. Arsenal a luat o opțiune serioasă după victoria de la Milano, ca și Atletico Madrid, Lyon și Sporting Lisabona. Celelalte confruntări par să aibă

Articolul REZULTATE / Returul optimilor de finală din Europa League. Arsenal o bate în dublă manșă pe Milan. Lazio se califică la Kiev, CSKA dă lovitura la Lyon! Borussia este eliminată apare prima dată în Sport Total FM.

Lazio si AC Milan s-au duelat miercuri seara, pe Stadio Olimpico din Roma, pentru un loc in finala Cupei Italiei. Dupa 0-0 in tur, soarta celui de-al doilea meci a fost aceeasi, iar cele doua echipe au ajuns la penalty-uri,

The post VIDEO | AC Milan a invins-o pe Lazio la penalty-uri si s-a calificat in finala Cupei Italiei! appeared first on Sport Total FM.

Stefan Radu, integralist in infrangerea cu AC Milan din etapa a 22-a

AC Milan si Lazio s-au duelat in cadrul etapei cu numarul 22 din Serie A, pe Stadionul Giuseppe Meazza. Gazdele au deschis scorul in minutul 15, prin reusita lui Cutrone, dar dupa doar cinci minute, Marusic a restabilit egalitatea. Cu un

The post Stefan Radu, integralist in infrangerea cu AC Milan din etapa a 22-a appeared first on Sport Total FM.

Portarul lui Benevento, Alberto Brignoli, a reusit sa inscrie in poarta celor de la AC Milan, in ultimul minut al prelungirilor meciului din etapa cu numarul 15 din Serie A. VEZI AICI DETALII DESPRE MECI Dupa ce a adus primul

The post Nici lui nu ii vine sa creada! Ce a declarat portarul lui Benevento, dupa ce a reusit sa marcheze impotriva lui AC Milan appeared first on Sport Total FM.

Nikola Kalinic a fost prezentat oficial la AC Milan

AC Milan a ajuns la o intelegere cu oficialii clubului Fiorentina, in vederea transferului jucatorului Nikola Kalinic. Atacantul croat a fost imprumutat de la clubul violet, pentru urmatorul sezon, in schimbul a 5 milioane de euro. Odata cu incheierea acestui

The post Nikola Kalinic a fost prezentat oficial la AC Milan appeared first on Sport Total FM.

Istvan Kovacs o va arbitra pe AC Milan in returul play-off-ului Europa League!

UEFA a delegat o brigada romaneasca pentru meciul retur al dublei manse dintre AC Milan si Shkendija din cadrul play-off-ului Europa League. Istvan Kovacs va arbitra la centru partida din Macedonia, iar asistenti vor fi Vasile Marinescu si Mihai Artene,

The post Istvan Kovacs o va arbitra pe AC Milan in returul play-off-ului Europa League! appeared first on Sport Total FM.

CS U Craiova a pierdut meciul si returul jucat pe San Siro, 0-2, in fata lui AC Milan, si a parasit Europa League cu scorul de 0-3 la general. Bonaventura a deschis scorul cu un sut din interiorul careului, profitand de o iesire hazardata

The post FINAL / AC Milan – CS „U” Craiova 2-0. Oltenii parasesc Europa dupa doua infrangeri in fata rossonerilor appeared first on Sport Total FM.

Gheorghe Multescu are incredere in fosta sa echipa: „A prins un Milan nepregatit”

Gheorghe Multescu a vorbit despre sansele fostei sale echipe, CS U Craiova, in meciul retur cu AC Milan, din cadrul turului III preliminar al Europa League si este de parere ca pe teren propriu, elevii lui Mangia ar fi putut

The post Gheorghe Multescu are incredere in fosta sa echipa: „A prins un Milan nepregatit” appeared first on Sport Total FM.