Posts Tagged ‘ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe’

În acest final de săptămână s-a stabilit noua câștigătoare a Cupei României. ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe și-a adjudecat a treia cupă în patru ani după ce a trecut cu 62-48 în finală de CSM Satu Mare. Formația pentru care joacă timișorencele Stoenescu și Godri-Părău a trecut în semifinală de SCM Timișoara cu 79-62. Dar finala a ajuns în faza pe comisii după ce sătmărenii au depus memoriu, contestând formula folosită de alb-verzi.

The post Stoenescu și Godri-Părău au câștigat o nouă cupă cu Sepsi. În semifinale au trecut de SCM Timișoara. CSM Satu Mare cere trofeul la masa verde appeared first on sporttim.ro.

Cele două echipe de baschet de la SCM Timișoara joacă în această seară în cuplaj. De la ora 18 băieții au de apărat un avantaj de 6 puncte în returul cu SCMU Craiova, din primul tur al Cupei României. Fetele debutează în Liga Națională cu campioana ultimelor două ediții, ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. Meciul feminin este programat de la 20, dar este probabil să înceapă la 20:30.

The post Cuplaj sub panou. SCMU Craiova și ACS Sepsi SIC, adversarele formațiilor timișorene appeared first on sporttim.ro.

Programul Ligii Naționale de baschet feminin a fost refăcut după retregarea echipelor Politehnica Iași și CSM Târgoviște. SCM Timișoara va începe prima ediție în elita baschetului feminin cu un meci pe propriul teren în fața campioanei en-titre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. La finalul sezonului regulat vor fi turnee pe teren neutru, urmate de play-off. Programul din cupă rămâne neschimbat, astfel că alb-violetele vor debuta în competiția eliminatorie într-un derby vestic cu FCC ICIM Arad. În această săptămână timișorencele au obținut două victorii amicale în deplasare la Târgu Mureș și la Alba Iulia.

The post SCM Timișoara debutează cu campioana Sepsi Sfântu Gheorghe în LNBF. Programul a fost refăcut după ce campionatul a rămas cu 10 echipe appeared first on sporttim.ro.

Formația feminină de la SCM Timișoara va debuta pe prima scenă a baschetului românesc pe terenul vicecampioanei CS Universitatea Cluj-Napoca. Prima etapă este programată pe 4 octombrie. Tragerea la sorți pentru cupă a fost amânată pentru vineri, din motive tehnice. Timișorencele vor juca primul meci pe teren propriu în etapa a doua, când la sala Constantin Jude va veni ACS BC Sirius Târgu Mureș, iar în etapa a treia urmează deplasarea la campioana din Sfântu Gheorghe. Supercupa României va deschide sezonul pe 23 septembrie când, la Sfântu Gheorghe, se vor întâlni campioana ACS Sepsi și deținătoarea cupei, CSM Târgoviște.

The post Fetele de la SCM Timișoara debutează în Liga Națională pe terenul Universității Cluj-Napoca, vicecampioana unde a fost secund Mihai Coldea, noul antrenor al timișorencelor appeared first on sporttim.ro.