Posts Tagged ‘Adrian Diaz’

Fotografii de la meciul BC SCM Timișoara – CSM Steaua București, jucat miercuri seară de la ora 19:15 în sala ”Constantin Jude” în cadrul sferturilor de finală din Liga Națională de baschet masculin după sistemul ”trei victorii din 5 partide” și câștigat de gazdele alb-violet cu 89:82 la prima lor apariție acasă în această fază eliminatorie, pe sferturi 13:19, 22:23, 22:20, 32:20, echipa antrenată de Tudor Costescu preluând astfel conducerea cu 2-1 la scorul general al disputei pentru calificarea în semifinale, de la 1-0 pentru bucureșteni în capitală. Cu Adrian Diaz principal marcator al întâlnirii, cu 20 de puncte, bănățenii dețin avantajul terenului propriu și vineri de la ora 19, când, în cazul unui nou succes, pot intra în penultimul act, altfel, meciul decisiv cu numărul 5 fiind programat în fief-ul stelist.

The post GALERIE FOTO. BC SCM Timișoara – Steaua 89:82 (35:42) în jocul 3 din sferturile Ligii Naționale appeared first on sporttim.ro.

BC SCM Timișoara a câștigat ușor cu descompletata BC Mureș, scor 112-72. Sâmbătă a fost un cuplaj, cu două înfrângeri pentru formațiile de pe Bega. Fetele de la CS SCM Timișoara au cedat cu 77-80 duelul cu Olimpia CSU Brașov. Pesovic a dat victoria oaspetelor. „Urșii” de la Timba au pierdut cu 86-111 în fața celor de la BC CSU Sibiu.

The post O victorie și 2 înfrângeri pentru prim-divizionarele timișorene de sub panou, la început de februarie. Noi recorduri de puncte și assist-uri în acest sezon, dar și probleme financiare appeared first on sporttim.ro.

BC SCM Timișoara, învinsă la 14 puncte în primul meci din campionat, la Pitești

BC SCM Timișoara a plecat învinsă de la Pitești, în etapa a 2-a a Ligii Naționale. Scorul a fost 78-64, pe sferturi: 13-13, 20-16, 24-23 și 21-12. A fost un meci cu patru faulturi antisportive și două tehnice, jumătate pentru fiecare echipă. Jeremic a fost descalificat înainte de jumătatea ultimului sfert după un tehnic și un antisportiv. Oaspeții au încheiat partida cu 23 de mingi pierdute, după care au încasat tot atâtea puncte. Gazdele au făcut diferența cu 4 trițe în plus și două libere. Ecartul maxim a fost de 16 puncte.

The post BC SCM Timișoara, învinsă la 14 puncte în primul meci din campionat, la Pitești appeared first on sporttim.ro.

Formațiile de seniori de la SCM Timișoara au jucat în această săptămână câte un meci de pregătire. Fetele au câștigat în deplasare la colega de competiție, CSM Satu Mare. A fost 72-67 pentru nou-promovată într-un duel în care gazdele nu au putut folosi două straniere. Băieții de la BC SCM au pierdut amicalul de la Vârșeț, cu gazdele de la KK conducând la fiecare pauză și impunându-se cu 78-73.

The post Fetele de la SCM Timișoara au câștigat amicalul de la Satu Mare. Băieții de la BC SCM, învinși la Vârșeț în meciul de verificare appeared first on sporttim.ro.

Formațiile timișorene continuă campania de întărire pentru Liga Națională. BC Timba a ajuns la o înțelegere cu fundașul sârb Mladen Pavlovic care în ultimul sezon a jucat pentru prim-divizionara din Vârșeț. Este al treilea stranier adus în acest sezon de galben-negri, după Jereminov și americanul Cameron Naylor. Și cealaltă prim-divizionară timișoreană, BC SCM, a punctat la capitolul nord-americani, aducându-l pe Jordan Burgess și prelungind pe doi ani cu Adrian Diaz.

The post Mladen Pavlovic, al 3-lea stranier care a semnat cu BC Timba. Cameron Naylor și Jordan Burgess, primii americani transferați în această vară de Timba și BC SCM appeared first on sporttim.ro.