Posts Tagged ‘Alin Ignea’

Franchețe: UTA – ASU Politehnica Timișoara 0-2 (0-1)

Așteptată cu mare înfrigurare de aproape un an, această partidă a avut un deznodământ neașteptat cel puțin pentru arădeni, care trebuie să recunoască înfrângerea cu franchețe.

The post Franchețe: UTA – ASU Politehnica Timișoara 0-2 (0-1) appeared first on sporttim.ro.

ASU Politehnica a suferit astăzi a patra înfrângere pe teren propriu din actuala ediție a Ligii 2, 1-3 (0-2) în confruntarea etichetată de alb-violeți ca fiind și cea mai importantă, cu UTA, după 0-1 cu Chindia în runda inaugurală, 2-3 cu FC Argeș și 0-1 în urmă cu două etape cu Ripensia. La final, antrenorul principal al timișorenilor, Cosmin Petruescu a îndemnat la păstrarea unei note echilibrate de percepere a eșecului.

The post Cosmin Petruescu, 1-3 ASU Politehnica: ”Au fost ușor copleșiți de importanța meciului și am avut unele scăpări, la nerespectarea sarcinilor de joc” appeared first on sporttim.ro.

ASU Politehnica a încheiat turul Ligii 2 ca la carte, cu cea mai detașată victorie dintre cele 10 semnate în 19 runde, 3-0 (1-0) de la ora 12 cu ex-prim-divizionara ASA Târgu Mureș, izbutind premierele în acest campionat de a învinge de 3 ori consecutiv dar și de a nu primi nici un gol în tot atâtea apariții, plusuri prin care alb-violeții au urcat pe locul 5 grație celui de-al patrulea triumf la rând acasă…

The post Bogdan Andone, 3-0 ASU: ”Mă bucur pentru marcatori dar și pentru că e al 3-lea joc la rând fără gol primit” appeared first on sporttim.ro.

Alb-violeții secund-divizonari ai Timișoarei n-au călătorit degeaba pe cod roșu până în celălalt capăt al României, ci au pornit cu dreptul în noul campionat al Ligii 2, asigurându-și toate punctele deplasării la Dunăre încă din prima parte a jocului derulat pe arșiță astăzi de la ora 11 grație a trei reușite în 10 minute, la mijlocul reprizei I.

The post ASU Politehnica, 3 puncte la Dunăre. Fără Ignea, ”curentat” de roșu în minutul 15, violeții dau 3 în 10 minute din repriza I și rezistă celor 10 ai Brăilei appeared first on sporttim.ro.

Puțin a mai apucat Alin Ignea să intre în teren pe finalul campaniei trecute pentru prim-divizionara ACS Poli, dar ceva mai mult să se rodeze în paralel pentru ”satelitul” acesteia în urma revenirii după o lungă convalescență, însă mijlocașul are acum ocazia să debuteze pentru concitadina ASU Politehnica la nivelul Ligii 2, în care ”violeții” de pe ”Știința” debutează sâmbătă la 11 în deplasare la Brăila.

The post Alin Ignea (ASU): ”Mai trebuie timp să punem relațiile de joc în funcțiune dar momentan să-i batem sau măcar să nu pierdem la Brăila” Dacia, fără punct acasă din aprilie appeared first on sporttim.ro.