Posts Tagged ‘anglia’

Manchester City a disputat duminica, in deplasare, meciul din saisprezecimile Cupei Angliei, impotriva celor de la Cardiff si a reusit calificarea in urmatoarea faza competitionala. Cetatenii au deschis scorul inca din minutul 8, cand De Bruyne a reusit sa il invinga

The post Sterling, primul gol cu capul din cariera si echipa lui Pep Guardiola merge in faza urmatoare a Cupei Angliei! appeared first on Sport Total FM.

Chelsea s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Angliei!

Chelsea a disputat duminica, pe Stamford Bridge, meciul din saisprezecimile de finala ale Cupei Angliei, impotriva formatiei Newcastle. Londonezii au deschis scorul in minutul 31 prin reusita lui Batshuayi, iar dupa 14 minute, acelasi jucator a majorat diferenta pe tabela

The post Chelsea s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Angliei! appeared first on Sport Total FM.

VIDEO | Gol superb inscris de Vlad Dragomir in poarta lui Manchester United!

Vlad Dragomir, jucatorul roman de la Arsenal, are parte de un inceput de an excelent, dupa ce a reusit sa inscrie in poarta lui Manchester United. Arsenal U23 s-a impus in fata rivalilor cu scorul de 4-0, iar romanul in

The post VIDEO | Gol superb inscris de Vlad Dragomir in poarta lui Manchester United! appeared first on Sport Total FM.

Virgil Van Dijk a devenit cel mai scump fundas din istorie, dupa ce Liverpool a platit 85 de milioane de euro pentru semnatura sa. Jurgen Klopp, tehnicianul „cormoranilor”, ii pune in garda pe suporteri si le cere sa uite pretul

The post Klopp, dupa transferul lui Van Dijk la Liverpool: „Pretul este primul lucru pe care fanii ar trebui sa-l uite” appeared first on Sport Total FM.

Noi intepaturi din partea lui Mourinho: „Altii cumpara fundasi la preturi de atacanti”

Dupa ce Virgil van Dijk a fost transferat la Liverpool pe 85 de milioane de euro si a devenit cel mai scump fundas din istorie, Jose Mourinho considera ca echipa sa nu a cheltuit suficient de multi bani pe transferuri pentru

The post Noi intepaturi din partea lui Mourinho: „Altii cumpara fundasi la preturi de atacanti” appeared first on Sport Total FM.

Liverpool a facut primul transfer din aceasta iarna. ”Cormoranii” au doborat recordul pentru cel mai scump fundas din lume, dupa ce au platit nu mai putin de 85 de milioane de euro pentru Virgil van Dijk. Fotbalul din Premier League

The post Virgil van Dijk a devenit cel mai scump fundas din istorie! Va imbraca tricoul lui Liverpool appeared first on Sport Total FM.

Harry Kane l-a intrecut pe Messi si a devenit cel mai bun marcator din acest an!

Harry Kane l-a intrecut pe Lionel Messi in clasamentul celor mai buni marcatori ai anului, dupa victoria reusita de Tottenham impotriva celor de la Southampton, in cadrul etapei cu numarul 20 in Premier League. Englezul a deschis scorul in minutul

The post Harry Kane l-a intrecut pe Messi si a devenit cel mai bun marcator din acest an! appeared first on Sport Total FM.

Florin Gardos nu stie cat va mai ramane la Southampton, pentru ca a realizat ca nu are prea multe sanse sa joace in Premier League, asa ca isi cauta o alta echipa din Europa, dar la care sa poata aduna

The post VIDEO | Florin Gardos a fost amendat la Southamton, iar suma i-a fost crescuta ulterior de cinci ori! appeared first on Sport Total FM.

Florin Lovin, impresarul lui Denis Alibec, a declarat la TV Telekom ca luna viitoare va merge la Londra pentru a negocia cu mai multe cluburi din Premier League si Championship un posibil transfer al atacantului stelist. „Denis are in continuare

The post Impresarul lui Denis Alibec: „In noiembrie merg sa ma intalnesc cu reprezentanti din Premier League si Championship!” appeared first on Sport Total FM.