Posts Tagged ‘ASU Politehnica – Petrolul 3-0’

Remix

Așteptată cu interes, partida Suedia – România din preliminariile Campionatului European a scos în evidență carențe pe care le știam. La început, echipa României a jucat excesiv de prudent, cu o așezare perimată, cu doi închizători și cu un singur atacant, Pușcaș, izolat de coechipieri, nereușind să atingă mingea de prea multe ori.

The post Remix appeared first on sporttim.ro.

Cea mai ineficace formație din Liga 2 s-a scuturat duminică seară de problemele la acest capitol prin a-și bate mai multe recorduri, tocmai împotriva unei aspirante la promovare care nu mai încasase nici un gol afară de aproape 4 luni, dând o lovitură prahovenilor în tentativa galben-albaștrilor de a fi pasageri de numai un sezon în eșalonul secund: ASU Politehnica Timişoara – FC Petrolul Ploieşti 3-0 (2-0).

The post ASU Politehnica scade prețul Petrolului în cursa spre Liga 1 a nou promovatei: 3-0. Declarații Petruescu, Cornățeanu appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – FC Petrolul Ploiești, jucat duminică de la ora 18 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în etapa a XXVI-a din Liga 2 și câștigat de alb-violeți cu 3-0 (2-0) prin golurile lui Ioan Mera din minutele 8 și 35, cu lovituri de cap în urma unor cornere, respectiv Octavian Ursu în minutul 87. Bănățenii, care au înscris cel mult un gol pe meci în precedentele 12 etape, au marcat în premieră peste două goluri în ediția 2018-2019 a campionatului diviziei secunde.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești 3-0 în Liga 2 appeared first on sporttim.ro.