Posts Tagged ‘axente’

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, jucat sâmbătă 7 decembrie de la ora 14 pe terenul ”Știința” din Timișoara în etapa a XXI-a din Liga 2, ultima din 2019, și câștigat de ”violeții” de pe Bega cu 1-0 (0-0) prin golul marcat de Axente din lovitură de la 11 metri în prelungiri. Rezultatele rundei, clasamentul sezonului de toamnă și programul primei etape din anul 2020, etapă în care ASU Politehnica va sta, după care va primi vizita Rapidului, pe coloana dreaptă a secțiunii Fotbal.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1-0 appeared first on sporttim.ro.

Alb-violeții de la ASU Politehnica au încheiat astăzi turul Ligii 2 prin a contabiliza și cea de-a noua partidă în care n-au primit gol, punct forte al formației cu cea mai ermetică defensivă din campionatul eșalonului secund, de netrecut și de gazda colocviului studențesc televizat de la ora 12 de pe Cluj Arena, AS FC Universitatea: 0-0. Jocul n-a entuziasmat, punctele fiind mai importante în condițiile în care, deși pe poziții ierarhice aparent liniștitoare, ambele echipe nu dețin un mare avans față de grupările plasate pe locuri de retrogradare.

The post ASU Politehnica, încă o remiză în deplasare cu Benga la cârmă: 0-0 pe Cluj Arena. Al 9-lea joc în Liga 2 fără gol primit de ”violeți” appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – CS Sportul Snagov, jucat sâmbătă de la ora 14 pe stadionul ”Știința” din Timișoara în etapa a XVIII-a din Liga 2 și câștigat de alb-violeții aflați la ultima apariție acasă din tur, penultima pe teren propriu din 2019, cu 2-0 (1-0) prin golurile lui Ignea și Axente din minutele 42 și 86. Urmează deplasări consecutive, la finele turului respectiv startul returului. Rezultatele zilei în eșalonul secund, programul rundelor 18-19 și clasamentul, pe coloana dreaptă. Cronica partidei și declarațiile, într-o consemnare anterioară.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – Sportul Snagov 2-0 (1-0) appeared first on sporttim.ro.

Alb-violeții au încheiat cu bine aparițiile acasă din tur, evitând alunecarea pe o potențială coajă de banană prin a înscrie la finalul fiecărei reprize contra penultimilor clasați ilfoveni, aflați astfel la cel de-al treilea eșec consecutiv. Bănățenii au completat în schimb cât se poate de fructuos săptămâna cu intermediară, remizei de miercuri de pe ”Electrica” adăugându-i trei puncte prețioase, al doilea succes consecutiv acasă fără gol primit, după cel de sâmbăta trecută cu AFK Csikszereda: ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov 2-0 (1-0).

The post Pe final de reprize… Al doilea triumf consecutiv la zero acasă, contra penultimei clasate: ASU Politehnica – Sportul Snagov 2-0. Declarații Benga, Ivan + FOTO appeared first on sporttim.ro.

În bătaia vântului: Ripensia – ASU Politehnica Timişoara 1-1 (1-1)

În ceva mai mare nevoie de puncte, roș-galbenii l-au smuls astăzi pe primul la a treia încercare în meciurile jucate acasă în Liga 2 cu concitadinii alb-violeți de pe ”Știința”, prin a-i egala dintr-o lovitură de la 11 metri îndelung contestată. N-a fost așadar frumos, dar aidoma unui crâmpei cât se poate de realist din zbaterile fotbalului local întru a rezista vicisitudinilor la care e supus sportul de pe Bega. Și s-a jucat măcar pe soare… Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara 1-1 (1-1).

The post În bătaia vântului: Ripensia – ASU Politehnica Timişoara 1-1 (1-1) appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Iosif Canea la meciul Ripensia Timișoara – ASU Politehnica, jucat miercuri de la ora 14 în etapa a XVII-a din Liga 2 pe terenul ”Electrica” și încheiat 1-1 (1-1) prin golurile marcate de Axente în minutul 28 pentru oaspeții în alb-violet respectiv căpitanul gazdelor, Apro, în minutul 43, din lovitură de la 11 metri. Este și primul gol marcat de roșu-galbeni în partidele disputate pe teren propriu în eșalonul secund împotriva concitadinilor, învingători în precedentele ieșiri cu 0-2 în 2017 și 0-1 anul acesta.

The post GALERIE FOTO. Ripensia Timișoara – ASU Politehnica 1-1 în Liga 2 appeared first on sporttim.ro.

Alb-violeții n-au bifat și cea de-a treia victorie consecutivă după succese la 3 goluri diferență, mulțumindu-se cu o remiză în meciul programat acasă în prima etapă intermediară din actualul campionat al Ligii 2, rezultat de egalitate conturat încă din prima parte în compania învingătoarei de sâmbătă a liderului Turris-Oltul. Implicit, bănățenii se vor alinia duminică de la 11 la Arad după 5 runde în care n-au cunoscut înfrângerea: ASU Politehnica Timișoara – Metaloglobus Bucureşti 1-1 (1-1).

The post ASU Politehnica, repetiție cu punct pe ”Știința” și rimă din galerie înaintea ieșirii la UTA: 1-1 cu Metaloglobus appeared first on sporttim.ro.