Posts Tagged ‘barbora strycova’

VIDEO / Simona Halep împotriva Serenei Williams, în finala turneului de la Wimbledon

Simona Halep (locul 7 WTA) a obținut astăzi calificarea în finala turneului de Mare Șlem de la Wimbledon, învingând-o în doar 1 oră și 13 minute pe Elina Svitolina (Ucraina, locul 8 WTA), într-un meci fără istoric, cu un categoric…Citește mai mul…

Mesaj superb al Simonei Halep de Ziua Femeii: „Nu doar bărbaţii pot face lucruri măreţe”

Simona Halep a câștigat primul meci de la Indian Wells, cel cu Barbora Strycova (DETALII AICI), iar la finalul partidei a vorbit și despre Ziua Internațională a Femeii. Aceasta a avut un mesaj super pentru toate femeile din lume. Le-a…Citește mai…

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale Rogers Cup!

UPDATE / Sportiva noastra a castigat si setul secund fara sa piarda vreun game si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Rogers Cup, dupa 6-1, 6-0 cu Barbora Strycova, in 59 de minute de joc. In runda urmatoare,

The post Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale Rogers Cup! appeared first on Sport Total FM.