Posts Tagged ‘Baschet’

În weekend s-a aruncat la coș în sala ”Constantin Jude” nu numai în cadrul Ligii Naționale de baschet masculin, într-un meci al seniorilor jucat sâmbătă de la ora 19:30 și încheiat cu victoria ardelenilor, SCM Timișoara – U-BT Cluj 86:90, ci și la nivelul juniorilor sub 16 ani, într-un turneu patrulater de campionat cu două grupări locale, CSȘ Bega și CS SCM Timișoara, dar și cu cea a alb-negrilor de sub Feleac. Iar băieți de la Clubul Sportiv Școlar Bega au fost și pe drumuri, în Bănie, la categoria U13, unde s-au impus.

The post CSȘ Bega, succese la Craiova la U13 cu gazdele și băimărenii, ”Bega” și SCM Timișoara victorioase la U16 în ”Constantin Jude” cu devenii, pierzătoare cu U-BT appeared first on sporttim.ro.

Ultima sâmbătă din octombrie va fi una specială pentru iubitorii sporturilor feminine din județ și în special pentru fanii Clubului Sportiv Municipal Târgoviște. Ambele echipe ale CSM-ului vor evolua pe teren propriu, în Sala Polivalentă, în fața unor formații cu pretenții. Ziua va fi deschisă de echipa de baschet, care evoluează în prima serie valorică […]

The post Cuplaj în Polivalentă, pe 27 octombrie. Ambele echipe ale CSM-ului vor avea meciuri tari appeared first on DB-SPORT.

Campioana en-titre pierde în arena vicecampioanei!

Liga Națională de baschet masculin a pornit la drum în noua ediție sub o nouă formă. Vor fi trei grupe valorice: A, cu opt echipe, B, cu patru și C, cu zece. Se va juca tur-retur, fiecare cu fiecare, în

Campioana, încă prea puternică: FC ICIM Arad – Sepsi Sfântu Gheorghe 58-68

Articolul Campioana, încă prea puternică: FC ICIM Arad – Sepsi Sfântu Gheorghe 58-68 apare prima dată în sportarad.

Baschetbaliștii prim-divizionari ai Timișoarei au jucat sâmbătă seară de la egal la egal cu clujenii proaspeți câștigători ai Supercupei, de care s-au ținut scai într-un meci foarte echilibrat, iar elevii lui Perisic au și preluat chiar conducerea sfert de sfert cu câte un punct, ba și mai clar în ultimele nici 5 minute, 81:77 de la 75:77, însă același Aleksandar Rasic, care a semnat pentru ardeleni tot atâtea aruncări de la 3 puncte câte au strâns ”violeții” la un loc, le-a adăugat pe ultimele două, decisive, prin care U-BT a egalat și a revenit din nou la cârmă înaintea ultimului minut.

The post SCM Timișoara egalează de 12 ori pe U-BT Cluj, de puțin în față prin finaluri bune de sferturi appeared first on sporttim.ro.

U-BT Cluj, a doua victorie consecutivă în LNBM. Silvăşan: ,,Mi-a plăcut jocul nostru ofensiv”

U-BT Cluj a bifat a doua victorie consecutivă din LNBM, câştigând cu 90-86 (25-22, 27-24, 19-21, 19-19) pe parchetul echipei BC SCM Timişoara. După startul partidei echipele au mers cap la cap, iar pe final U-BT s-a distanţat la trei puncte, 25-22. Echilibrul a persistat câteva minute şi în sfertul doi, dar apoi echipa gazdă […]

Debut în forţă pentru finalistele precedentei ediţii a Euroligii masculine de baschet!

Real Madrid, câştigătoarea ediţiei anterioare a Euroligii masculine de baschet şi Fenerbance Istanbul, învinsa din finală, au câştigat lejer primele meciuri ale noii ediţii. S-au înregistrat şi patru victorii ale echipelor care au evoluat în deplasare. Galacticii au depăşit 100

Articolul După echipa vicecampioană, FCC ICIM Arad trece la campioana Sepsi: „Trebuie să jucăm la aproape 100% din capacitate ca să câștigăm” apare prima dată în sportarad.

Peste 400 de elevi vor participa la a treia ediție a Constanța Streetplay 3×3 Schools Battle

A treia ediție a Constanța Streetplay 3×3 Schools Battle va debuta în acest week-end la Liceul Teoretic Ovidius. Școlile și liceele din Constanța se vor duela pe parcursul a șapte etape, urmând ca cele mai bune echipe la fiecare categorie

Învinși luni seară la debutul în noua ediție a Ligii Naționale, în cadrul Grupei valorice A, pe terenul campioanei CSM CSU Oradea, baschetbaliștii alb-violeți joacă sâmbătă de la ora 19:30 primul meci acasă din actualul sezon, cu semifinaliștii fazei play-off a campaniei trecute, U-BT Cluj. Depășiți la ultima vizită pe Bega, spre finele fazei secunde a grupei valorice 1-6 din stagiunea anterioară.

The post Perisic: ”Mă aștept să facem un meci mai bun sâmbătă, căci jucăm acasă”. SCM Timișoara – U-BT Cluj, 19:30 în etapa a II-a appeared first on sporttim.ro.