Posts Tagged ‘basel’

Marius Copil a pierdut finala turneului de la Basel. Legendarul Roger Federer s-a impus după două seturi echilibrate

UPDATE 17:47 / Elevțianul își adjudecă și setul al doilea, scor 6-4, și câștigă conform așteptărilor finala cu Marius Copil, după o oră și 35 de minute de joc. UPDATE 16:58 / Primul set este adjudecat la mare luptă, în tie-break,

Marius Copil s-a calificat în finala turneului de la Basel, după ce a trecut în trei seturi de numărul 5 mondial!

Marius Copil, locul 93 ATP, a disputat sâmbătă meciul din semifinalele turneului ATP 500 de la Basel, împotriva germanului Alexander Zverev (5 ATP). Românul, venit din calificări, s-a impus în trei seturi, cu scorul de 6-3, 6-7, 6-4, după două ore și

Marti se va da startul primei manse din cadrul optimilor de finala ale UEFA Champions League. Capul de afis al zilei il tine partida de la Torino, unde Juventus, finalista de doua ori in ultimii trei ani (2015 si 2017),

The post REZULTATE / Optimile de finala ale Ligii Campionilor: 17 goluri marcate in prima mansa! PSG nu a rezistat in fata Realului, Liverpool a umilit-o pe Porto appeared first on Sport Total FM.

Federer si Del Potro, in finala turneului de la Basel

Roger Federer a disputat sambata, meciul din semifinalele turneului ATP de la Basel, dotat cu premii in valoare totala de 1.837.425 euro. Elvetianul s-a impus in fata belgianului David Goffin, aflat pe locul 10 in clasamentul ATP, cu scorul de 6-1,

The post Federer si Del Potro, in finala turneului de la Basel appeared first on Sport Total FM.