Dupa o perioada de un an si trei luni petrecuta la Mourcron, Mircea Rednic a fost demis din cauza declaratiilor oferite presei belgiene cu privire la organizarea clubului. Reprezentantii echipei pe care Rednic a salvat-o de la retrogradare in sezonul

The post Mircea Rednic a fost dat afara de la Mouscron! Ce i-a nemultumit pe belgieni appeared first on Sport Total FM.

Ieseanul Marian Mazga, antrenor la clubul belgian Royal Soignies Sports, club pentru copii si juniori, dar si  fondatorul Mazga Football Academy, a intervenit la Sport Total FM pentru a ne aduce la cunostinta situatia fotbalului belgian la cele mai grupe de varsta.

The post AUDIO – EXCLUSIV / Marian Mazga: „Si in Belgia sunt parinti care au impresia ca cei mici vor ajunge ca Messi si Cristiano Ronaldo!” appeared first on Sport Total FM.

VIDEO | Razvan Marin s-a calificat cu Standard Liege in finala Cupei Belgiei!

Standard Liege, echipa romanului Razvan Marin, a disputat joi seara, meciul retur din dubla mansa a semifinalelor Cupei Belgiei, impotriva celor de la Club Brugge. Dupa 4-1 in tur, Standard a pierdut in fata liderului primei ligi belgiene, cu scorul

The post VIDEO | Razvan Marin s-a calificat cu Standard Liege in finala Cupei Belgiei! appeared first on Sport Total FM.

Standard Liege a disputat duminica, pe teren propriu, partida impotriva formatiei Anderlecht, contand pentru etapa cu numarul 24 a primei ligi belgiene. Gazdele au deschis scorul inca din minutul 6, prin reusita lui Sa Orlando, dar Hanni a restabilit egalitatea

The post Razvan Marin, pasa de gol in remiza cu Anderlecht din campionatul Belgiei! Alex Chipciu, doar rezerva appeared first on Sport Total FM.

U-BT Cluj a câştigat în Belgia, după un meci decis pe final. Noul transfer a jucat aproape 30 de minute

U-Banca Transilvania Cluj s-a impus cu 85-81 (22-23, 20-17, 22-26, 21-15) în deplasare cu Belfius Mons-Hainaut, într-un meci din faza a doua a grupelor FIBA Europe Cup. A fost prima victorie a ardelenilor în această parte secundă a competiţiei, după un meci echilibrat, decis în ultimele trei minute. Trupa lui Silvăşan a avut un început […]

Razvan Marin si-a fixat obiectivul pentru partea a doua a campionatului belgian si a declarat ca isi doreste sa evolueze in toate meciurile ca titular in tricoul lui Standard Liege. ”Sa joc cat mai multe meciuri titular. Mi-am propus undeva

The post Razvan Marin si-a fixat obiectivul pentru returul din Belgia: „O sa muncesc zi de zi”. Ce spune despre situatia romanilor de la Anderlecht appeared first on Sport Total FM.

Dorin Rotariu nu va putea evolua in meciul cu Brugge: „Nu pot fi dezamagit”

Club Brugge si Mouscron se vor intalni marti, in cadrul etapei cu numarul 21 a primei ligi belgiene, dar Dorin Rotariu nu are drept de joc in aceasta partida. Atacantul roman a fost imprumutat de catre lider in luna august

The post Dorin Rotariu nu va putea evolua in meciul cu Brugge: „Nu pot fi dezamagit” appeared first on Sport Total FM.

VIDEO | Gol superb reusit de Razvan Marin in campionatul Belgiei!

Standard Liege a disputat sambata, pe teren propriu, meciul impotriva echipei St. Truiden, contand pentru etapa cu numarul 20 din prima liga belgiana. Razvan Marin a reusit sa deschida scorul pe final, in minutul 85, dar echipa sa a fost

The post VIDEO | Gol superb reusit de Razvan Marin in campionatul Belgiei! appeared first on Sport Total FM.

Victorie pentru Mircea Rednic si Dorin Rotariu in campionatul Belgiei!

Mouscron, echipa antrenata de Mircea Rednic, a disputat vineri seara, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Oostende, contand pentru etapa cu numarul 19 a primei ligi belgiene. Prima repriza a acestei intalniri s-a incheiat la egalitate si fara gol marcat,

The post Victorie pentru Mircea Rednic si Dorin Rotariu in campionatul Belgiei! appeared first on Sport Total FM.