Posts Tagged ‘Bogdan Bulj’

Fetele de la SCM Timișoara s-au impus cu 2-0 în turul doi din play-off cu FCC ICIM Arad și vor juca pentru locurile 5-6. Alb-violetele au câștigat meciul doi al seriei cu 82-69, pe sferturi: 18-13, 23-19, 22-20 și 19-17. Timișorencele vor întâlni CSBT Alexandria în lupta pentru locul 5.

The post GALERIE FOTO. SCM Timișoara – FCC ICIM Arad 82-69. Alb-violetele vor juca pentru locul 5 appeared first on sporttim.ro.

CS SCM Timișoara a încheiat turneul grupei 6-9, de la Oradea, cu 2 victorii și o înfrângere. Alb-violetele au câștigat primele două partide, 66-47 cu CSU Alba Iulia și 68-49 cu Sirius Târgu Mureș. În ultima zi a fost cel mai strâns meci, pierdut cu 64-66 în fața celor de la FCC ICIM Arad. Timișorencele vor începe play-off-ul de pe locul 7 și vor juca cu CSM Satu Mare în sferturi.

The post GALERIE FOTO. CS SCM Timișoara vine cu două victorii și o înfrângere de la Oradea. Alb-violetele vor aborda play-off-ul de pe locul 7 appeared first on sporttim.ro.

Fetele de la SCM Timișoara încep anul cu o înfrângere la Arad

CS SCM Timișoara a pierdut în orașul vecin primul meci din acest an. Scorul a fost 93-80, pe sferturi: 22-20, 22-13, 29-24 și 20-23. Gazdele au avut o zi foarte bună la aruncările de afară și au scuturat plasa de 12 ori. Cel mai mare ecart a fost de 20 de puncte pentru galben-albastre, iar timișorencele au condus o singură dată, cu un punct. Cele 29 de puncte înscrise de Dlesha Lloyd nu au fost suficiente pentru un debut al alb-violetelor cu dreptul în noul an.

The post Fetele de la SCM Timișoara încep anul cu o înfrângere la Arad appeared first on sporttim.ro.

Cele două formații timișorene au jucat sâmbătă de la aceeași oră, 18. Formația feminină de la SCM a obținut prima victorie din scurta sa istorie în Liga Națională. Alb-violetele s-au impus acasă cu 73-63 în duelul cu vecina FCC ICIM Arad, pe sferturi 17-17, 20-19, 19-10 și 17-17. Arădencele s-au apropiat la trei puncte în sfertul patru, dar gazdele au reușit să se desprindă din nou pe final. BC Timba Timișoara a fost învinsă la Craiova în etapa a 3-a din LNBM. Oltenii s-au desprins după un run de 15 puncte în primul sfert și s-au impus cu 103-90, pe sferturi: 35-17, 20-29, 24-20, 24-24.

The post CS SCM Timișoara obține prima victorie în LNBF. BC Timba a plătit pentru un prim sfert slab, fiind învinsă la Craiova appeared first on sporttim.ro.

Nou-promovata CS SCM Timișoara a câștigat primul său meci în Cupa României. A fost 69-64 în compania dublei câștigătoare a competiției, FCC ICIM Arad, pe sferturi: 20-15, 18-17, 17-21 și 14-11. Mihai Coldea a debutat pe banca SCM-ului. Ambele echipe au suferit la relațiile de joc, cu destule probleme în apărare și pase greșite. Oaspetele au avut momente când nu au făcut blocaj defensiv, lucru speculat de alb-violete. 51-38 a fost scorul la recuperări. Timișorencele au fost mai precise la contraatacuri și au marcat cu două puncte în plus în urma greșelilor adverse, deși au pierdut cu 9 mingi mai mult. Calificarea se decide sâmbătă la Arad.

The post FOTO. CS SCM Timișoara a debutat cu victorie în Cupa României. Alb-violetele au făcut diferența pe contraatac și la recuperare appeared first on sporttim.ro.

CS SCM Timișoara debutează în Cupa României acasă cu FCC ICIM Arad

CS SCM Timișoara joacă astăzi de la ora 19 primul meci din scurta sa istorie în Cupa României. Alb-violetele primesc vizita vecinei FCC ICIM Arad în ceea ce se anunță un duel echilibrat, în care nici una dintre echipe nu și-a văzut adversarul la lucru. Arădencele au în palmares două cupe. Patru dueluri sunt prgramate în primul tur al competiției eliminatorii, iar câștigătoarele și cele mai bune două învinse vor obține biletele pentru Final 8. În cupă este obligatorie folosirea a două românce pe tot parcursul meciului. La turneul final sunt calificate deja ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe și Olimpia Brașov.

The post CS SCM Timișoara debutează în Cupa României acasă cu FCC ICIM Arad appeared first on sporttim.ro.