Posts Tagged ‘Bradu’

Aproape de duzină. Domneştiul a cedat la scor cu Atletic Bradu

Viitorul Domneşti a pierdut încă un prilej de a obţine un prim succes în acest sezon Ilfovenii au eşuat lamentabil în tentativa de a obţine, în sfârşit, un prim succes stagional. După primele puncte în acest campionat prilejul unui joc cu o altă echipă aflată în criză, Atletic Bradu, părea un cadru indicat pentru forţarea unei prime victorii. Pe teren Citeste mai departe

Adversari cu nume pentru FC Voluntari 2. Dina şi Costea au semnat cu Atletic Bradu

Echipa secundă a FC Voluntari are prilejul de a şterge impresia neplăcută lăsată în meciul cu Flacăra Moreni Aşteptările erau, justificat, mari la garnitura secundă a Voluntariului înaintea meciului inaugural din retur desfăşurat la Moreni. Flacăra s-a impus, clar, 2-0, cu cele două goluri venite în partea finală a unui joc în care fotbaliştii antrenaţi de Cosmin Bărcăuan au rămas Citeste mai departe

Surpriză până la pauză. Domneștiul a cedat în partea secundă la Bradu

Vreme de o repriză Viitorul Domnești a visat la un rezultat notabil la Bradu Ilfovenii se gândeau, la pauza partidei de la Bradu, că a sosit, în sfârșit, momentul acontării primului punct în acest campionat. Ilfovenii au marcat singurul gol al primei reprize, prin Alexandru Rădulescu și sperau, justificat la acest scor, că pot produce surpriza. Partea secundă a adus Citeste mai departe

Se simt bine pe sintetic. SC Popești Leordeni rămâne la Buftea

SC Popești Leordeni va organiza la Buftea partida de campionat cu Atletic Bradu Ilfovenii au debutat bine în noul sezon la adăpostul unei victorii importante, 1-0, la Buftea, în disputa cu Voința Turnu Măgurele. Teleormănenii au fost organizatorii jocului încheiat cu o surpriză dacă ținem cont de aspirațiile din acest sezon ale celor două echipe. Trupa antrenată de Viorel Dinu Citeste mai departe