Posts Tagged ‘bundesliga’

Portarul lui Mainz a oferit faza anului in fotbalul european! VIDEO

Faza meciului Moenchengladbach – Mainz, 1-1, din etapa curenta a primei ligi germane, a fost oferita de portarul oaspetilor, cu Maxim in teren pana in minutul 72, care a fost aproape de un autogol antologic. In minutul 31 al partidei,

The post Portarul lui Mainz a oferit faza anului in fotbalul european! VIDEO appeared first on Sport Total FM.

VIDEO Alexandru Maxim a inscris primul sau gol la Mainz!

Mainz, echipa romanului Alexandru Maxim, a disputat sambata, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Hamburg, contand pentru etapa a opta din Bundesliga. Fotbalistul roman a deschis scorul inca din minutul 2, reusind astfel sa inscrie si primul sau gol in

The post VIDEO Alexandru Maxim a inscris primul sau gol la Mainz! appeared first on Sport Total FM.

Jupp Heynckes, a 4-a oara pe banca la clubul bavarez! Batranul Jupp se intoarce la 72 de ani. Castigatorul ultimei triple bavareze, in 2013, este inlocuitorul lui Ancelotti. Pana la sfarsitul sezonului. Dupa demiterea lui Carlo Ancelotti, era aproape sigur

The post Bayern si-a ales noul antrenor! Revine pe banca bavarezilor dupa 4 ani si o „tripla” istorica appeared first on Sport Total FM.

Tuchel, fostul antrenor al Borussiei Dortmund, a aterizat la Munchen!

Thomas Tuchel, omul concediat de Borussia Dortmund, la trei zile dupa ce clubul a castigat primul trofeu din ultimii 3 ani, are parte de sansa carierei. Antrenorul a aterizat deja la Munchen si negociaza cu sefii lui Bayern pentru preluarea

The post Tuchel, fostul antrenor al Borussiei Dortmund, a aterizat la Munchen! appeared first on Sport Total FM.

Alexandru Maxim, titular contra fostei sale echipe

Mainz a disputat sambata, in deplasare, partida impotriva fostei echipe a lui Alex Maxim, VfB Stuttgart, contand pentru etapa a doua din Bundesliga. Prima repriza s-a incheiat la egalitate, fara gol marcat, iar in partea secunda a jocului, Badstuber a

The post Alexandru Maxim, titular contra fostei sale echipe appeared first on Sport Total FM.

Bayern Munchen a primit primul penalty prin intermediul tehnologiei VAR! VIDEO

In prima etapa din Bundesliga, sezonul 2017-2018, a fost nevoie de VAR (Video assistant referee), noul sistem de asistenta video pentru arbitri! Vineri seara, la 2-0 pentru Bayern, in minutul 51 al meciului cu Leverkusen, incheiat 3-1 pentru bavarezi, Aranguiz

The post Bayern Munchen a primit primul penalty prin intermediul tehnologiei VAR! VIDEO appeared first on Sport Total FM.

Alexandru Maxim a parasit-o pe VfB Stuttgart! Unde s-a transferat romanul

Alexandru Maxim a promovat cu VfB Stuttgart in Bundesliga, dar adecis sa paraseasca echipa dupa patru ani. Fotbalistul roman a ajuns la o intelegere cu formatia Mainz, care a incheiat sezonul pe locul 15 in Bundesliga. Maxim a semnat un

The post Alexandru Maxim a parasit-o pe VfB Stuttgart! Unde s-a transferat romanul appeared first on Sport Total FM.