Posts Tagged ‘C4’

Cluburile timișene au încheiat în această seară participarea în ediția 2017-2018 a Seriei a IV-a în Liga 3, juniorii Centrului Național de Pregătire punând cireașa pe tortul sărbătoresc al unui remarcabil retur prin cea de-a treia victorie în deplasare din sezonul de primăvară, și tot la 3 goluri diferență, precum în succesul acasă de săptămâna trecută, iar CSM Lugoj prin cel de-al cincilea triumf afară din 2018, detașată în imediata apropiere a podiumului și cu cel mai mare număr de puncte din istoria grupării în eșalonul terț.

The post Victorii afară: FOTO. Centrul Național de Pregătire 4-1, ”copiii au progresat de la un joc la altul într-un retur foarte bun”, CSM Lugoj cu 2-1 pentru un record de puncte al clubului în Liga 3 appeared first on sporttim.ro.

CS U Craiova 2 – Mama Mia 3-0. ”Sigur vom continua în Liga 3”

După nou-promovații din Ghiroda, care și-au încheiat deja sâmbătă la Reșița parcursul în ediția 2017-2018 a Ligii 3, și ”lanterna roșie” a seriei vestice pentru al doilea sezon la rând, CS Nuova Mama Mia, a pus punct înainte de termen aparițiilor din campionatul care va lua sfârșit la finele săptămânii, pierzând pentru a doua oară consecutiv în deplasare cu același 3-0, cel mai frecvent scor cu care s-a înclinat codașa într-o campanie în care a smuls cel mult două remize, de 6 ori în 28 de reprezentații.

The post CS U Craiova 2 – Mama Mia 3-0. ”Sigur vom continua în Liga 3” appeared first on sporttim.ro.

Printr-un gol marcat în prelungiri, nou-promovata timișeană ACS Ghiroda a pierdut la limită reprezentația finală în sezonul de debut în seria vestică a Ligii 3, încheind astfel primul ei parcurs la acest nivel prin două eșecuri consecutive la un gol diferență în deplasare, așa cum turul sezonul de toamnă îl încheia cu identice remize albe pe arena ”Emilian Pavel” cu aceleași oponente din Filiași respectiv Reșița.

The post ACS Ghiroda încheie în avans primul sezon în Liga 3 cu un eșec la limită la Reșița appeared first on sporttim.ro.

Juniorii Centrului Național de Pregătire Timișoara au suferit în această seară cel mai categoric eșec din sezonul de debut al participării lor în fotbalul divizionar de seniori al Ligii 3, nou-promovata virtual campioană a Seriei a IV-a ACS Șirineasa administrându-le 5 goluri în repriza a II-a a partidei din antepenultima etapă, dublarea avantajului survenind în ultimele zece minute și prelungiri: 7-1 (2-1).

The post Juniorii ”Centrului” reduc la limită handicapul înaintea pauzei dar campioana ACS Șirineasa înscrie 5 la reluare appeared first on sporttim.ro.

Nou-promovata timișeană în C4 a abordat penultima sa reprezentație în actualul campionat prin a alinia la start în Dolj numai 10 jucători, dintre care 2 portari, unul reprofilat atacant, ACS Ghiroda încheind a treia sa apariție în retur fără a înscrie: ACSO Filiaşi – ACS Ghiroda 1-0 (1-0). Bănățenii sunt obligați săptămâna viitoare să se reabiliteze după prezența pe unde scurte din Oltenia, cu ocazia deplasării finale în Valea Domanului…

The post ACS Ghiroda începe deplasarea în 10 jucători, cu rezerva de portar Barbu vârf de atac: 1-0 ACSO Filiași appeared first on sporttim.ro.

”Național” peste ”Internațional”, iată o ordine a lucrurilor care ar trebui să prevaleze în mod firesc și în cele ale orânduielilor lumești, juniorii Centrului Național de Pregătire Timișoara răsturnând scorul după pauza deplasării în Gorj din unicul meci al zilei de sâmbătă în etapa a 26-a în Seria a IV-a din Liga 3 și distanțându-se cu atât mai mult, la 11 puncte, de vecinii de clasament învinși acasă: CS Internaţional Băleşti – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 1-3 (1-0).

The post Ploaie torențială și o răsturnare de scor: Internațional – Centrul Național de Pregătire Timișoara 1-3 (1-0) appeared first on sporttim.ro.

Codașa Mama Mia ia pentru a treia oară peste 10 goluri afară în 2018: 11-1 Deva

Alunecată în a doua jumătate a clasamentului Seriei a IV-a în Liga 3, CNS Cetate Deva a câștigat astăzi cel mai detașat în actualul campionat, 11-1 (3-0) acasă cu ”lanterna roșie” CS Nuova Mama Mia, devenind a treia formație care să înscrie mai mult de zece goluri acasă în acest retur codașei din județul Timiș, după ce CSM Școlar Reșița aplica experimentului de la Jimbolia un nemilos 11-0 pe 10 martie iar CS Național Sebiș un și mai covârșitor 16-1 în urmă cu două săptămâni, pe 24 aprilie.

The post Codașa Mama Mia ia pentru a treia oară peste 10 goluri afară în 2018: 11-1 Deva appeared first on sporttim.ro.

ACS Ghiroda, prima dintre formațiile din seria vestică în Liga 3 care va încheia campionatul în acest sezon, deja peste două săptămâni, a înregistrat tocmai la antepenultima deplasare din campania în curs contraperformanța de a încasa cele mai multe goluri într-un meci afară din ediția 2017-2018, patru, primite la Pâncota într-un nou duel pierdut cu o altă nou-promovată, CS Șoimii Pâncota, care s-a desprins clar deja până la pauza încleștării din etapa a 26-a în C4. Timișenii mai au ocazia să se reabiliteze în ultima reprezentație acasă, marți de la ora 18 cu CS U Craiova SA 2, sau vineri și săptămâna cealaltă, în ieșirile la ACSO Filiași și CSM Școlar Reșița…

The post Nou-promovata Șoimii Lipova, desprinsă în repriza I, prima marcatoare acasă a 4 goluri contra Ghirodei appeared first on sporttim.ro.

CS Millenium a condus dintr-o fază fixă încă de la mijlocul primei reprize la pauza jocului găzduit la Giarmata astăzi de la ora 18 în etapa a 26-a din Seria a IV-a în Liga 3, dar a sfârșit prin a pierde pentru a doua oară acasă în sezonul de primăvară tot în fața unei grupări de podium, de astă dată nu liderul invincibil ACS Șirineasa, care se impunea cu 1-3 pe arena ”Nicu Moraru” în 6 aprilie, ci CSM Școlar Reșița, care a întors rezultatul prin a semna cu 4 minute înainte de final golul victoriei, vehement contestat de timișeni.

The post Stupu scoate Școlarul la tablă în repriza I dar Reșița întoarce scorul pe final: 1-2 la Giarmata appeared first on sporttim.ro.

Odată ce leagă două victorii, CSM Lugoj se arată a fi greu de înfrânat din prelungirea seriei pozitive, iar astăzi a stabilit un record al clubului pentru sezonul în curs, de 5 succese la rând, depășind șirul triumfător din tur. Izbânda conturată după pauza partidei cu ”satelitul” Sibiului prin nu mai puțin de 5 goluri, dintre care primele 3 în contul lui Gelu Velici, i-a propulsat pe elevii lui Cosmin Petruescu pe locul 2 în serie, cel mai sus într-un retur în care reveneau pe podium și în rundele 18, 23 și 24.

The post Velici, trei într-un sfert de oră și ”set” cu ”satelitul” Sibiului de la 1-1 la pauză. CSM Lugoj urcă pe locul 2 appeared first on sporttim.ro.