Posts Tagged ‘C4’

CS Millenium Giarmata, unică grupare timișeană care a jucat pe teren propriu în etapa a XXIV-a din seria vestică a Ligii 3, intermediară marcând intrarea în a doua jumătate a returului, a revenit astăzi de la ora 17 pe căi victorioase, conturând cel de-al patrulea succes din sezonul de primăvară, al doilea acasă, și tocmai împotriva formației secunde a prim-divizionarei CS U Craiova: 3-2 (2-0).

The post Millenium pune punct celor 3 eșecuri cu câte 3 goluri prin doborârea cu 3 reușite a ”satelitului” Craiovei appeared first on sporttim.ro.

Remiza vecinelor

Alexandru Baranyi a înscris din nou pentru nou-promovata ACS Ghiroda, și la mijlocul reprizei I a meciului jucat acasă astăzi de la ora 17 cu CNS Cetate Deva în etapa a 23-a din Seria a IV-a în Liga 3, vizitatorii hunedoreni egalând totuși după mijlocul părții secunde, fără a împiedica însă egalarea de către bănățeni a unei serii invincibile de 3 apariții, cum mai legau și în tur între rundele a treia și a cincea.

The post Remiza vecinelor appeared first on sporttim.ro.

CSM Lugoj a revenit astăzi pe podiumul Seriei a IV-a din Liga 3, tot la egalitate de puncte cu a doua clasată, prin a câștiga pentru a treia oară consecutiv în retur, o premieră, și încă prin a marca pentru prima oară în acest campionat mai mult de 3 goluri pe teren propriu, o reușită în plus și prin prisma aspectului că oaspeții din Filiași se aliniau în Banat cu a treia cea mai ermetică defensivă din C4, în medie cu mai puțin decât un gol încasat pe meci, 18 în 20 de apariții, șifonată însă printr-o premieră în această ediție de a primi chiar 4…

The post CSM Lugoj, pentru prima oară 4 goluri acasă, a treia apărare a seriei, în premieră 4 primite appeared first on sporttim.ro.

Un foarte rar punct: Nuova Mama Mia – Hermannstadt II 1-1

Nu doar AFC Hermannstadt a jucat vineri de la ora 17 în județul Timiș, ocupanta locului 2 în Liga 2 continuându-și și în Ciarda Roșie marșul spre elita divizionară printr-un 0-1 semnat cu capul după pauză, ci și echipa a doua a clubului sibian, ”satelitul” prospectând nu tocmai cu succes gazonul Jimboliei, unde i-a permis ”lanternei roșii” CS Nuova Mama Mia să pună punct neplăcutului șir de 8 înfrângeri printr-un foarte rar și puțin sperat draw, 1-1.

The post Un foarte rar punct: Nuova Mama Mia – Hermannstadt II 1-1 appeared first on sporttim.ro.

Abia a demarat astăzi etapa ce marchează mijlocul returului în Seria a IV-a din Liga 3 dar iată că juniorii aflați în sezonul competițional de debut la nivelul seniorilor divizionari au adunat deja în noul an mai multe victorii, patru, decât semnau la acomodare în întreaga campanie a turului din toamnă, trei: Centrul Național de Pregătire Timișoara – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 3-1 (3-0). Pentru a doua oară la rând 3-1 acasă, după succesul din Vinerea Mare cu ACSO Filiași, dar și al treilea triumf succesiv pe teren propriu, dintr-o invincibilă serie de 6 apariții pe arena LPS Banatul, din 17 noiembrie încoace, când liderul neînvins ACS Șirineasa semna un 0-1…

The post Juniorii, 3 goluri până la pauză în puțin peste un sfert de oră: Centrul Național de Pregătire Timișoara – Cermei 3-1 (3-0) appeared first on sporttim.ro.

Nou-promovata CS Șoimii Lipova a câștigat în această seară la mustață pe final duelul cu răsturnări de scor din a doua jumătate a ierarhiei Seriei a IV-a în Liga 3, după ce a fost condusă la Pâncota de CS Millenium Giarmata în majoritatea reprizei I, până cu puțin înaintea pauzei, dar și egalată imediat după ce prelua întâia dată conducerea în minutul 76: 3-2 (1-1).

The post Millenium conduce și egalează în 10 dar e ciugulită la potou de Șoimii la Pâncota appeared first on sporttim.ro.

Plasată undeva spre fruntea restului plutonului din Seria a IV-a în Liga 3, nou-promovata ACS Ghiroda a adăugat sâmbătă seară recentelor victorii acasă cu 2-0, dar și la Jimbolia, și o primă remiză în sezonul de primăvară, la încheierea primei jumătăți a returului, într-o etapă a 22-a fără succese în deplasare dar numai cu două rezultate de egalitate, după ce a deschis scorul în Gorj la mijlocul reprizei a II-a, fiind totuși egalată până la final.

The post Baranyi deschide scorul la mijlocul părții a doua, Internațional ia primul punct acasă în 2018 cu întâiul gol în 7 jocuri din retur appeared first on sporttim.ro.

Tribune cu mai mulți spectatori, semn că a meritat schimbarea zilei de găzduire a meciurilor, un gazon impecabil și un joc frumos, cu un bun ritm, consistent, partidă cu nerv și fără timpi morți, numai plusuri pe marginea unui duel timișean derulat sâmbătă după-amiază în Seria a IV-a din Liga 3 și decis după mijlocul reprizei a II-a de unicul gol al ”vulpoiului” Szekely Szabolcs, la reușita spectacolului sportiv aducându-și cu prisosință aportul juniorii Centrului Național de Pregătire Timișoara, care au dat o replică în crescendo seniorilor gazdă: 1-0 (0-0) pentru CSM Lugoj.

The post Intrat la pauză, Szekely semnează prima corecție a Centrului în deplasare pe 2018 appeared first on sporttim.ro.