Posts Tagged ‘calificare’

Victorie la cinci goluri cu Germania şi calificare în grupele principale ale CE!

Naţionala feminină de handbal a ţării noastre a făcut din nou un meci bun la Europenele din Franţa, la finele căruia s-a impus în faţa Germaniei cu 29-24 (14-11) în grupa D, de la Brest. Rezultat care-i asigură prezenţa în

Dinamo câștigă pe terenul lui Wacker Thun și se califică în premieră în play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor la handbal masculin! Posibilii adversari

Dinamo Bucureşti a reuşit o performanţă istorică în handbalul masculin românesc! Alb-roșiii s-au calificat în play-off-ul pentru optimile Ligii Campionilor, joi seara, la Gumlingen, după ce a învins echipa elveţiană Wacker Thun cu scorul de 33-29 (14-13), în ultimul său meci

Calificare in extremis a naționalei Under 19 la Turul de Elită pentru EURO 2019! „Tricolorii” mici au spulberat Gibraltarul și au profitat de victoria Greciei cu Bulgaria

Echipa națională a României U19 a obținut, marți, o victorie decisivă în turneul de calificare pentru Turul de Elită, ultimul pas înainte de EURO 2019. La Stara Zagora, în Bulgaria, elevii lui Daniel Oprescu au zdrobit reprezentativa similară a Gibraltarului,

VIDEO | Remiză la debutul în calificări: România U19 – Bulgaria U19 1-1

Reprezentativa Under 19 a României, pregătită de Daniel Oprescu, a terminat la egalitate, scor 1-1, primul joc din grupa de calificare la Campionatul European 2019. A fost 1-1 la Sliven în duelul cu țara gazdă a miniturneului, Bulgaria, după ce adversarii au reușit să egaleze în minutul 90+8, la ultima fază a meciului. România a […]

EXCLUSIV / Volei Alba Blaj se pregătește de bătălia decisivă pentru Liga Campionilor! Sergiu Ștefănescu: „Șansele cu Stuttgart sunt egale, trebuie să căutăm punctele lor slabe”

Sergiu Ștefănescu, președintele grupării Volei Alba Blaj, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre calificarea vicecampioanei Europei în turul 3 preliminar din Liga Campionilor (DETALII AICI). „Nu a fost așa ușor precum o arată scorul. A fost o

Volei Alba Blaj s-a calificat în turul 3 preliminar din Liga Campionilor! Stuttgart, ultimul obstacol înaintea grupelor

Volei Alba Blaj s-a calificat fără emoţii în turul 3 preliminar din Liga Campionilor. După ce a trecut de Olomouc, vicecampioana Europei se va duela cu Stuttgart pentru un loc în faza grupelor. După 3-2 în Cehia, Alba Blaj s-a

Devis Mangia, după victoria Craiovei de la Turnu Măgurele: „Cred că am învăţat ceva şi din acest meci, voi vorbi despre asta cu jucătorii”

U Craiova a întors rezultatul meciului cu Turris Turnu Măgurele în repriza a doua şi s-a calificat în sferturile de finală, după o victorie categorică, scor 4-1, însă pentru Devis Mangia lucrurile nu au ieșit exact cum și-a dorit. Antrenorul

Marius Copil a pierdut finala turneului de la Basel. Legendarul Roger Federer s-a impus după două seturi echilibrate

UPDATE 17:47 / Elevțianul își adjudecă și setul al doilea, scor 6-4, și câștigă conform așteptărilor finala cu Marius Copil, după o oră și 35 de minute de joc. UPDATE 16:58 / Primul set este adjudecat la mare luptă, în tie-break,

AUDIO – EXCLUSIV / Dumitru Hărădău este convins: „Marius Copil poate să îl bată pe Federer”

Dumitru Hărădău a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre calificarea lui Marius Copil în finala turneului de la Basel (DETALII AICI). Fostul jucător de tenis este încrezător că Marius Copil l-ar putea învinge pe Roger Federer în finală

Marius Copil s-a calificat în finala turneului de la Basel, după ce a trecut în trei seturi de numărul 5 mondial!

Marius Copil, locul 93 ATP, a disputat sâmbătă meciul din semifinalele turneului ATP 500 de la Basel, împotriva germanului Alexander Zverev (5 ATP). Românul, venit din calificări, s-a impus în trei seturi, cu scorul de 6-3, 6-7, 6-4, după două ore și