Posts Tagged ‘calificare’

Raducioiu, intr-un nou moment in care a gandit italieneste: ”Tot Lazio se va califica”

FCSB a trecut de Lazio Roma in prima mansa a 16-imilor de finala ale Europa League, cu 1-0, dar nu toata lumea este impresionata de prestatia elevilor lui Nicolae Dica. Fostul international Florin Raducioiu crede ca italienii se vor califica

The post Raducioiu, intr-un nou moment in care a gandit italieneste: ”Tot Lazio se va califica” appeared first on Sport Total FM.

Mihaela Buzarnescu merge mai departe si la dublu in cadrul turneului de la Doha!

Mihaela Buzarnescu a disputat marti seara, alaturi de Alize Cornet, meciul de dublu din runda inaugurala a turneului de la Doha, impotriva cuplului Alicia Rosolska/Abigail Spears (Polonia/SUA). Perechea romano-franceza a castigat partida cu scorul de 2-6, 6-4, 10-6 si s-a

The post Mihaela Buzarnescu merge mai departe si la dublu in cadrul turneului de la Doha! appeared first on Sport Total FM.

Marius Copil s-a calificat pentru prima oara in cariera in finala unui turneu ATP!

Marius Copil, locul 93 ATP, a disputat sambata, meciul din semifinalele turneului Sofia Open, dotat cu premii in valoare totala de 500.000 de euro. Sportivul nostru l-a invins in doua seturi, scor 6-4, 6-2, pe slovacul Jozef Kovalik, locul 187 ATP, venit din

The post Marius Copil s-a calificat pentru prima oara in cariera in finala unui turneu ATP! appeared first on Sport Total FM.

VIDEO | Razvan Marin s-a calificat cu Standard Liege in finala Cupei Belgiei!

Standard Liege, echipa romanului Razvan Marin, a disputat joi seara, meciul retur din dubla mansa a semifinalelor Cupei Belgiei, impotriva celor de la Club Brugge. Dupa 4-1 in tur, Standard a pierdut in fata liderului primei ligi belgiene, cu scorul

The post VIDEO | Razvan Marin s-a calificat cu Standard Liege in finala Cupei Belgiei! appeared first on Sport Total FM.

Irina Begu s-a calificat, marti, in turul doi al turneului de la Sankt Petersburg. Reprezentanta noastra, aflata pe locul 37 in ierarhia WTA, a trecut in prima runda de nemtoaica Andrea Petkovic (locul 98 WTA), cu 7-6 (5), 6-1. Bucuresteanca

The post Irina Begu avanseaza in turul 2 al turneului de la Sank Petersburg, dupa o victorie in fata nemtoaicei Petkovic! Adversar de calibru in urmatorul meci appeared first on Sport Total FM.

Manchester City a disputat duminica, in deplasare, meciul din saisprezecimile Cupei Angliei, impotriva celor de la Cardiff si a reusit calificarea in urmatoarea faza competitionala. Cetatenii au deschis scorul inca din minutul 8, cand De Bruyne a reusit sa il invinga

The post Sterling, primul gol cu capul din cariera si echipa lui Pep Guardiola merge in faza urmatoare a Cupei Angliei! appeared first on Sport Total FM.

Chelsea s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Angliei!

Chelsea a disputat duminica, pe Stamford Bridge, meciul din saisprezecimile de finala ale Cupei Angliei, impotriva formatiei Newcastle. Londonezii au deschis scorul in minutul 31 prin reusita lui Batshuayi, iar dupa 14 minute, acelasi jucator a majorat diferenta pe tabela

The post Chelsea s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Angliei! appeared first on Sport Total FM.

Darren Cahill, antrenorul Simonei Halep, s-a declarat impresionat de evolutiile elevei sale in cadrul meciurilor de la Australian Open si a marturisit ca nu a vazut-o niciodata atat de motivata. In ceea ce priveste finala de sambata, pe care Simona

The post Darren Cahill este impresionat de Simona Halep: „Sunt mandru, e prima data cand am vazut-o asa”. Cum a prefatat finala cu Wozniacki appeared first on Sport Total FM.

Dupa calificarea in semifinalele primului Grand Slam al anului, Australian Open, Simona a dezvaluit, la flash-interviul de la mijlocul terenului, ca principalul avantaj al ei a fost capacitatea de a citi serviciul adversarei, iar, de acolo, lucrurile au devenit simple. Simona

The post Simona Halep, dupa ce si-a depasit cea mai buna performanta la Australian Open: „Totul a mers conform planului! Este un secret pe care nu-l voi dezvalui”. Ce a spus despre duelul cu Kerber appeared first on Sport Total FM.