Posts Tagged ‘Campionat’

Se apropie noul sezon. AJF Ilfov pregătește competițiile județene

Echipele care combat în competițiile județene organizate de AJF Ilfov se pregătesc de reluarea activității La 2 august 2018 este anunțată Adunarea Generală a AJF Ilfov unde se vor lua măsuri importante legate de competițiile județene din noul sezon. Cu acest prilej se va trage la sorți calendarul Ligii a IV-a pentru ediția de campionat 2018-2019 și se vor analiza Citeste mai departe

Lugojeanca Jaqueline Dohor campioana nationala la U13, pentru a treia oara consecutiv! Va reprezenta Romania la Campionatul Balcanic din Grecia

Municipiul Satu Mare a gazduit in perioada 23-24 iunie 2018, finala Campionatului National de Judo U-13. La acest concurs au participat 450 de sportivi de la 76 cluburi din tara.

Sportivii Clubului MARATON’93, medaliati la Campionatul National pentru tenis de masa si Campionatul National de atletism!

Sportivii Clubului MARATON’93 Lugoj au reusit sa se deplaseze, cu sprijinul catorva lugojeni inimosi, la Campionatul national la tenis de masa si Campionatul national la atletism pentru persoane cu dizabilitati.

Fostul mare handbalist Radu Voina a comentat în exclusivitate la Sport Total FM deznodământul finalei Ligii Naționale de handbal masculin, câștigată joi seară de Dinamo (DETALII AICI). „A fost un meci crâncen, cu suspans. Steaua s-a văzut câștigătoare, dar un

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Radu Voina: „Steaua s-a văzut câștigătoare încă de la pauză, dar Dinamo a crezut până în ultima clipă. Felicitări ambelor echipe!” apare prima dată în Sport Total FM.

Dinamo învinge marea rivală și câștigă din nou titlul de campioană națională!

UPDATE / Dinamo se impune pe final cu scorul de 22-19 și câștigă din nou titlul de campioană națională. UPDATE / La capătul unei prime reprize echilibrate cu doi portari senzaționali, Steaua conduce la pauză cu scorul de 13-10. UPDATE

Articolul Dinamo învinge marea rivală și câștigă din nou titlul de campioană națională! apare prima dată în Sport Total FM.

Răzvan Marin are un nou antrenor la Standard Liege! Tehnicianul revine pe banca belgienilor

Răzvan Marin a rămas fără antrenor după plecarea portughezului Ricardo Sa Pinto alături de care Standard Liege a cucerit Cupa Belgiei, dar conducerea clubului i-a găsit rapid înlocuitor. Michel Preud’homme revine la Standard, echipă pe care a mai antrenat-o în

Articolul Răzvan Marin are un nou antrenor la Standard Liege! Tehnicianul revine pe banca belgienilor apare prima dată în Sport Total FM.

CFR Cluj a făcut exact ce trebuia pentru a-şi păstra avansul în fruntea clasamentului şi a câştigat, 1-0, meciul cu Viitorul din ultima etapă a play-off-ului Ligii 1. Jocul s-a decis la o fază fixă în prima repriză, după care feroviarii s-au închis perfect şi au câştigat al patrulea titlu de campioană din istoria clubului. […]

Opinie/Ionel Pană despre fluierași: Arbitrii au decis și în acest campionat!

Din păcate, ca și în ediția precedent, arbitrii au făcut jocurile și în această ediție a Ligii Naționale Masculine de handbal, iar campionatul nu s-a terminat, încă. S-a desfășurat doar prima fază a play-off-ului, care a fost aproape în întregime a lor, influențând tabela și derularea evenimentelor de pe semicerc, prin maniera proastă în care au condus, prin deciziile controversate, Citeste mai departe

PAOK Salonic s-a calificat în finala Cupei Greciei, după ce a câștigat pe teren propriu meciul cu Panionios, din returul semifinalei, scor 3-1, același rezultat ca și în manșa tur. Partida s-a disputat fără spectatori în tribune. Pentru PAOK au

Articolul PAOK Salonic s-a calificat în finala Cupei Greciei! Răzvan Lucescu își poate lua revanșa pentru ratarea titlului apare prima dată în Sport Total FM.

ACUM E OFICIAL! Viitorul Mihai Georgescu s-a retras din campionat şi nu a mai fost programată de către AJF

Aventura echipei Viitorul Mihai Georgescu în acest sezon al Ligii a IV-a s-a încheiat previzibil. După ce a trăit periculos în urma neprezentării la meciul cu “U” Cluj 2 din tur, o a doua neprezentare însemnând excluderea din competiţie, formaţia lui Mihai Georgescu s-a retras oficial din campionat. AJF Cluj a primit o hârtie în […]