Posts Tagged ‘campionatul mondial’

Mirel Albon: „Revenirea Florentinei Olar contează enorm”

Naționala feminină de fotbal a României se pregătește să încheie campania de calificare la Campionatul Mondial de anul viitor din Franța. Tricolorele mai au de disputat două jocuri în Grupa a 6-a preliminară, vineri, 31 august, pe teren propriu, cu Belgia, și marți, 4 septembrie, în deplasare, cu Portugalia. După șase partide disputate, România e […]

Tricolorele s-au antrenat pe stadionul Municipal din Botoșani

Reprezentativa feminină a României a revenit la Botoșani pentru ultima partidă jucată acasă, împotriva Belgiei, în actualele preliminarii. Tricolorele s-au antrenat în această dimineață în formulă completă pe stadionul Municipal, pregătind în detaliu meciul cu Belgia. Partida dintre cele două selecționate feminine este programată vineri, 31 august, pe stadionul Municipal din Botoșani. Aceasta va putea […]

Cel mai valoros antrenor român, Mircea Lucescu, 73 de ani, nu a fost deloc impresionat de meciurile văzute la Cupa Mondială din Rusia. Turneul final s-a încheiat duminică, cu victoria Franței, dar actualul selecționer al Turciei a criticat echipele europene pentru

Articolul Mircea Lucescu a spus lucrurilor pe nume: „Unde sunt fantezia, atacurile superbe și combinațiile frumoase? A fost un Mondial interesant de văzut, dar nicidecum entuziasmant!” apare prima dată în Sport Total FM.

Singura soluție pentru a-l opri pe Mbappe pe teren: „Privești în sus și spui asta”

Kylian Mbappe a avut o prestație foarte bună la Campionatul Mondial din Rusia, la doar 19 ani, și a fost lăudat de mulți oameni din fotbal. Printre aceștia se numără și Rio Ferdinand, fostul fundaș al echipei naționale a Angliei,

Articolul Singura soluție pentru a-l opri pe Mbappe pe teren: „Privești în sus și spui asta” apare prima dată în Sport Total FM.

Eden Hazard știe cine va câștiga Balonul de Aur: „Așa e scris”

Starul naționalei Belgiei, Eden Hazard, nu își face mari speranțe în ceea ce privește câștigarea Balonului de Aur, chiar dacă va reuși să cucerească Cupa Mondială. Belgia întâlnește, în această seară, Franța în prima semifinală de la Campionatul Mondial. Mai

Articolul Eden Hazard știe cine va câștiga Balonul de Aur: „Așa e scris” apare prima dată în Sport Total FM.

Didier Deschamps nu se bucură de spirjinul unanim al fanilor naţionalei Franţei, dar jucătorii îi sunt alături necondiţionat. Benjamin Pavard, revelaţia Franţei la Mondialul din Rusia şi marcatorul unuia dintre cele mai frumoase goluri ale turneului, în meciul din optimi

Articolul Jucătorii Franței își pun toată încrederea în selecționerul Deschamps: „Suntem pregătiţi să mergem la război cu el” apare prima dată în Sport Total FM.

VIDEO / Belgia produce surpriza din sferturile Cupei Mondiale și trimite Brazilia acasă!

Reprezentativa Belgiei a realizat o mare surpriză în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, prin eliminarea cvintuplei campioane mondiale Brazilia, după victoria cu 2-1. Pentru naționala pregătită de spaniolul Roberto Martinez au marcat Fernandinho ’13 (autogol) şi De Bruyne ’31.

Articolul VIDEO / Belgia produce surpriza din sferturile Cupei Mondiale și trimite Brazilia acasă! apare prima dată în Sport Total FM.

VIDEO | Franța este prima semifinalistă de la Campionatul Mondial din Rusia!

Echipa națională de fotbal a Franței a disputat vineri, meciul din sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Rusia, împotriva reprezentativei Uruguayului. Francezii s-au impus cu scorul de 2-0, după ce Varane l-a deschis în minutul 40, iar Griezmann a

Articolul VIDEO | Franța este prima semifinalistă de la Campionatul Mondial din Rusia! apare prima dată în Sport Total FM.

România a pierdut în fața Croației și ratează calificarea la Campionatul Mondial!

Înfrângere drastică suferită de naționala României în ultima confruntare din grupa D preliminară a Campionatului Mondial din 2019. „Vulturii” au pierdut fără drept de apel în fața Croației. Adversarii au venit cu artileria grea în Polivalenta din Cluj și au

Articolul România a pierdut în fața Croației și ratează calificarea la Campionatul Mondial! apare prima dată în Sport Total FM.

Kylian Mbappe a egalat un record deținut de Pele!

Kylian Mbappe bate record după record la doar 19 ani. După ce a devenit cel mai tânăr fotbalist francez care debutează la un Campionat Mondial, jucătorul lui Paris Saint-Germain a egalat un record deținut de marele Pele. „Dubla” reușită de

Articolul Kylian Mbappe a egalat un record deținut de Pele! apare prima dată în Sport Total FM.