Posts Tagged ‘capitan’

Popești-Leordeni și-a recuperat căpitanul, după șapte luni! Dumitru: „Important e să nu uit să joc cu zâmbetul pe buze”

După șapte luni de pauză, căpitanul echipei SC Popești-Leordeni a revenit pe terenul de fotbal. Nicușor Dumitru s-a accidentat în etapa a patra, în meciul contra celor de la Unirea Slobozia (15 septembrie 2018) și a fost indisponibil până în etapa cu numărul 22, când antrenorul Viorel Dinu l-a introdus în teren pe finalul partidei cu Progresul Spartac, chiar în Citeste mai departe

FCSB continuă vânătoarea de căpitani din Liga I! Andrei Cristea revine sub patronatul lui Gigi Becali

După ce a transferat căpitanii de la FC Botoșani și Astra Giurgiu, Mihai Roman, respectiv Alexandru Stan, Gigi Becali continuă vânătoarea purtătorilor de banderolă. Finanțatorul vicecampioanei și-a exprimat în urmă cu ceva timp dorința de a-l readuce p…

La 21 de ani, Bobe Nicolescu a fost desemnat căpitanul echipei naționale de baschet

Deși are numai 21 de ani, jucătorul formației CSM CSU Oradea, Bobe Nicolescu a fost desemnat căpitan al echipei naționale de baschet masculin seniori a României. Primul meci din această postură pentru jucătorul echipei campioane va avea loc duminică la Skopje, unde echipa reprezentativă a țării noastre va întâlni echipa Macedoniei, în cadrul celei de-a […]

Ionuţ Radu a demonstrat că este un adevărat lider în vestiarul României U21. Portarul de 21 de ani care apără la Genoa a ţinut un discurs impresionant înaintea meciului cu Bosnia, câştigat de tricolori cu 2-0. Înainte de mesajul propriu-zis,

Articolul VIDEO / Căpitanul Ionuț Radu, discurs exemplar înaintea meciului României U21 cu Bosnia: „În meciul ăsta ieşim câştigători, indiferent de ce va fi! Luptăm până la ultima secundă!” apare prima dată în Sport Total FM.

Mihai Badea, președintele Regal Sport Club Ferdinand I, a comentat în exclusivitate la Sport Total FM transferul lui Radu Drăgușin de la gruparea pe care o conduce la celebra echipă italiană Juventus Torino (DETALII AICI). „Radu Drăgușin vine dintr-o familie

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Mihai Badea: „Radu Drăgușin și-a făcut din plin datoria față de Regal Sport. Au fost oferte și din România, dar copilul a ales Juventus!” apare prima dată în Sport Total FM.

FOTO | Băluță a debutat cu dreptul la Slavia Praga! A fost căpitan și a marcat

După transferul la Slavia Praga, Alexandru Băluță a jucat primul său meci în tricoul echipei din Cehia, a primit banderola de căpitan și nu a dezamăgit. Fostul fotbalist al Craiovei a deschis scorul încă din minutul șase al întâlnirii amicale

Articolul FOTO | Băluță a debutat cu dreptul la Slavia Praga! A fost căpitan și a marcat apare prima dată în Sport Total FM.

Ter Stegen, căpitan în premieră la Barcelona! Doar remiză cu Celta Vigo

FC Barcelona a disputat marți seară, în deplasare, meciul din etapa cu numărul 33 din La Liga, împotriva formației Celta Vigo. Dembele a deschis scorul în minutul 36, dar gazdele au restabilit egalitatea în minutul 45, prin reușita lui Jonny,

Articolul Ter Stegen, căpitan în premieră la Barcelona! Doar remiză cu Celta Vigo apare prima dată în Sport Total FM.

Ioan Andone, fostul antrenor al lui Dinamo, a vorbit despre posibilii posesori ai baderolei de capitan in Stefan cel Mare si a dezvaluit pe cine considera cel mai potrivit pentru aceasta responsabilitate. Steliano Filip a fost criticat de catre fostul

The post Ioan Andone il critica pe fostul capitan al lui Dinamo: „Are un comportament care nu e un exemplu pentru ceilalti” appeared first on Sport Total FM.

Nina Anca, componenta a echipei Navobi din august 2016 pana in iunie 2017, transferata de la Fair Play Bucuresti, evolueaza pe postul de fundas central. Este si antrenor cu licenta B, vicepresendinte in sindicatul jucatorilor (AFAN), chiar si arbitru. Prahoveanca,

The post AUDIO – EXCLUSIV / Nina Anca, capitanul echipei feminine de fotbal Navobi Iasi, ACUM, in studioul Sport Total FM appeared first on Sport Total FM.