Posts Tagged ‘chiscani’

Poluare cu la una dintre termocentralele CE Oltenia! Urmele neșterse a 1400 de litri de ulei de transformator provoacă nemulțumiri

Un canal de aducţiune al fostei termocentrale de la Chişcani, Brăila, care se varsă în Dunăre, a fost poluat accidental pe 6 iunie cu ulei, potrivit informaţiilor furnizate de Garda de Mediu Brăila. Din primele cercetări, uleiul a provenit de la un tra…

Treziţi la pauză. CS Tunari a forţat în actul secund

CS Tunari a găsit drumul către victorie după o parte secundă excelentă llfovenii se vedeau conduşi, la pauză, de Sportul Chiscani după golul brăilenilor marcat de Alin Radu în minutul 30 şi anunţau scenariul unui alt joc fără goluri. Intervenţia de la pauză a lui Ştefan Odoroabă a dat roadele scontate într-un act secund în care Tunariul a evoluat la Citeste mai departe

Griji înainte de Chişcani. Afumaţiul merge la victorie

CS Afumaţi a intrat bine în returul Ligii a III-a după un succes concludent cu FCSB 2 Bucureşti Meci la discreţia echipei antrenate de Vasile Neagu în prima apariţie a Afumaţiului în returul campionatului. Disputa cu echipa secundă a FCSB a fost câştigată la scor, 5-1, după un meci controlat cu autoritate de ilfoveni. Afumaţiul şi-a reluat pregătirile pentru abordarea Citeste mai departe

A cedat apărarea. Poartă plină la Popești Leordeni

SC Popești Leordeni a cedat neașteptat în disputa de pe teren propriu cu Sportul Chișcani Ilfovenii antrenați de Viorel Dinu nu au putut depăși, acasă, eșecul anterior suferit în disputa din deplasare cu FCSB 2 București. Învinși categoric de garnitura secundă a bucureștenilor, 4-1, cu același, până la urmă, Dacian Nastai pe banca tehnică, ilfovenii au mai primit o lovitură Citeste mai departe

Hristu Chiacu aduce punctul. Remiză pentru Tunari la Chiscani

CS Tunari a obținut pe final de meci un punct muncit pe terenul Sportului Chiscani Gazdele veneau acasă după replica exactă dată în Giulești, în 0-1 cu Rapid, și sperau la toate cele trei puncte puse în joc. Derularea partidei părea să le ofere gazdelor satisfacția așteptată în condițiile golului marcat de Emanuel Moldoveanu în minutul 26. Pe final de Citeste mai departe