Posts Tagged ‘concordia chiajna’

„Câinii” șchioapătă și în amicale! Dinamo a pierdut în fața Concordiei Chiajna, la Ștefănești

Dinamo rămâne cu o singură victorie în mandatul lui Mircea Rednic. Vineri, „câinii” au pierdut cu 0-1 un amical jucat în compania Concordiei Chiajna, la Ștefănești. Unicul gol al meciului a fost marcat de fostul stelist Răzvan Grădinaru, în minutul

Hagi s-a supărat pe UEFA: „E cea mai mare discriminare din lume ca echipa campioană a României să nu participe direct în Champions League! Mă duc în faţa lor!”

Viitorul nu a putut trece de Concordia Chiajna, la Ovidiu, scor 0-0, dar nemulțumirea lui Gheorghe Hagi s-a îndreptat asupra forurilor fotbalistice internaționale! Managerul fostei câștigătoare a Ligii I a transmis că este gata să se implice serios pentru ca

AUDIO – EXCLUSIV / Costel Orac: „Dacă ne luăm după joc, Concordia a pierdut două puncte”

Costel Orac, fost dinamovist și actualmente șeful centrului de copii și juniori al Concordiei Chiajna, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre duelul dintre cele două echipe, încheiat la egalitate, scor 0-0. „Dacă ne luăm după joc, putem

Dorinel Munteanu îi pune la punct pe dinamoviști: „Hai să fim serioşi!”

Dinamo nu a putut scoate maximum din meciul cu Concordia Chiajna, partida terminându-se la egalitate, scor 0-0. Antrenorul ilfovenilor și-ar fi dorit ca elevii săi să obțină toate cele trei puncte din întâlnirea cu „câinii” și este de părere că

Dorinel Munteanu respinge ideea unui duel cu Rednic, în meciul de la Chiajna: „Jucătorii vor decide pe teren, iar cel mai bun să câştige!”

Concordia Chiajna și Dinamo încheie ultima etapă a turului Ligii I, luni seară, pe terenul sintetic al grupării ilfovene. Pentru antrenorul gazdelor, Dorinel Munteanu, este un meci special, contra echipei la care s-a consacrat în fotbalul mare. „Neamțul” admite că

Debut perfect pentru Ioan Andone! FC Voluntari a zdrobit-o pe Concordia Chiajna în derby-ul ilfovean al Ligii I

Ioan Andone a avut parte de un debut perfect ca antrenor principal al echipei FC Voluntari. Elevii săi i-au zdrobit pe rivalii din Ilfov cu scorul de 4-0. Armas a deschis scorul în minutul 22, iar după 11 minute, Gadze a marcat și a stabilit rezultatul primei reprize, 2-0 pentru Voluntari. În primul minut al reprizei secunde, Căpățână și-a trecut Citeste mai departe

Dorinel Munteanu, înaintea derby-ului ilfovean din Liga I: „Voi fi foarte aspru dacă văd astfel de jucători în echipă”

Dorinel Munteanu se pregătește de derby-ul ilfovean al Ligii I, dintre Concordia Chiajna și FC Voluntari. Partida se va disputa vineri, de la ora 18:00, în cadrul etapei a 12-a. Tehnicianul „vulturilor” a anunțat schimbari importante la echipă și a

Dorinel Munteanu, înaintea întâlnirii cu Dică: „Nu este lăsat să antreneze și mai bine decât o face acum”

Dorinel Munteanu și Nicolae Dică se vor întâlni duminică, în calitate de adversari, în cadrul etapei a 11-a din Liga I. Antrenorul Concordiei Chiajna a prefațat întâlnirea cu FCSB și nu s-a putut abține când a venit vorba de fostul

Concordia Chiajna a transferat un fost campion al României!

După două meciuri, Dorinel Munteanu începe să aducă întăriri la Concordia Chiajna. La insistențele sale, conducerea clubului ilfovean a transferat un fost campion al României cu șapte selecții la echipa națională. Este vorba despre Adrian Ropotan, mijlocaș care a evoluat în ultimele două sezoane la Hatta Club, în Emiratele Arabe Unite. Fotbalistul în vârstă de 32 de ani a câștigat campionatul Citeste mai departe

Revenire surpriză în Liga I! Dorinel Munteanu a transferat un fost campion al României

După două meciuri, Dorinel Munteanu începe să aducă întăriri la Concordia Chiajna. La insistențele sale, conducerea clubului ilfovean a transferat un fost campion al României cu șapte selecții la echipa națională. Este vorba despre Adrian Ropotan, mijlocaș care a evoluat

Articolul Revenire surpriză în Liga I! Dorinel Munteanu a transferat un fost campion al României apare prima dată în Sport Total FM.