Posts Tagged ‘cosmin bărcăuan’

Oferte pentru”Ciubuc”. Mihai Vasile s-a despărțit de FC Voluntari

Echipa secundă a FC Voluntari a rămas fără golgeterul grupării ilfovene Mihai Vasile a fost abonat la gol în prima parte a întrecerii în tricoul echipei antrenate până în iarnă de Cosmin Bărcăuan. Etapa și golul pentru”Ciubuc” care a adunat, în turul campionatului, 15 goluri pentru ilfoveni. A venit, în această iarnă, momentul unei alte încercări pe care mijlocașul o Citeste mai departe

Schimbare la satelit. Todoran îl înlocuiește pe Bărcăuan

Oficialii echipei FC Voluntari au schimbat conducerea tehnică a echipei secunde FC Voluntari 2 începe pregătirile, pe 15 ianuarie, cu un nou antrenor principal. Dinu Todoran revine pe banca tehnică după ce a îndeplinit în ultima perioadă funcția de coordonator al Academiei de Fotbal din Voluntari. ”Misiunea lui Todoran nu este ușoară, dar el are un obiectiv precis. FC Voluntari Citeste mai departe

Golurile aduc oferte. ”Ciubuc” are căutare în eșalonul secund

Vasile Mihai a avut o prestație excelentă la FC Voluntari 2 chiar dacă echipa a rămas mult datoare în prima parte a sezonului ”Ciubuc” a acceptat, vara trecută, varianta Voluntari, la echipa secundă pentru început, cu speranța că evoluțiile sale îl vor arunca în ochii lui Cristiano Bergodi. Golgeter al echipei antrenate de Cosmin Bărcăuan, în ciuda unui parcurs departe Citeste mai departe

Concluzii la final de sezon la Voluntari. Analiză la pachet

Oficialii clubului FC Voluntari așteaptă finalul sezonului în primul eșalon pentru o ședință de analiză Cele două formații care reprezintă FC Voluntari în eșaloanele naționale au avut o comportare departe de așteptări în acest sezon. Prima echipă, aflată sub comanda lui Cristiano Bergodi este ultima în clasament, cu doar 8 puncte acumulate după 19 etape! Nici formația a doua a Citeste mai departe

Voluntari 2 a ajuns lângă retrogradare. Eşec în duelul sateliţilor

Tot mai greu respiră pe final de sezon echipa secundă a FC Voluntari Ilfovenii antrenaţi de Cosmin Bărcăuan nu se regăsesc şi alunecă periculos spre subsolul clasamentului. Partida cu satelitul Universităţii Craiova se îndrepta către un rezultat egal, 1-1, după golurile marcate de Cosmin Dobre, în prima repriză, respectiv Ignat, în minutul 83 în contul gazdelor. Oltenii au găsit, după Citeste mai departe

Fără drept de apel. Progresul Spartac a câștigat clar la Voluntari

Liderul din C3 s-a impus fără emoții în deplasarea de la Voluntari O echipă imprevizibilă, cu rezultate contradictorii, FC Volunari 2 a suferit o adevărată corecție în propriul fief. Confirmând perioada excelentă pe care o traversează, cu o primă poziție în clasament meritat acontată, Progresul Spartac a făcut instrucție cu echipa antrenată de Cosmin Bărcăuan. A ieșit un succes fără Citeste mai departe

Remiză apreciată. Markovic a debutat bine la FC Voluntari 2

Echipa secundă a Voluntariului a terminat fără goluri meciul disputat la Moreni Ilfovenii au adăugat încă un rezultat favorabil după ce reușise un spectaculos 3-3 pe teren propriu cu CSM Slatina. A fost, de această dată, o remiză albă la Moreni, cu Flacăra, o altă formație cu pretenții în această ediție de campionat. Partida din Dâmbovița i-a prilejuit debutul între Citeste mai departe

Bine o repriză. Voluntari 2 a cedat la Coloneşti

Echipa secundă a FC Voluntari a revenit învinsă din deplasarea de la Coloneşti O primă repriză, prima, echipa antrenată de Cosmin Bărcăuan a arătat bine în deplasarea de la Coloneşti. Alexandru Ilie marca, în minutul 12, golul care avea să asigure la pauză un avans minim pentru formaţia vizitatoare. Partea secundă a jocului a adus pe teren o mult mai Citeste mai departe

Din nou eşec. FC Voluntari a cedat în faţa unei nou promovate

FC Voluntari 2 a cedat, în propriul fief, în disputa cu prahovenii de la CS Blejoi Nou promovata din apropierea Ploieştiului a bifat, la Voluntari, primul succes extern din acest sezon. Prahovenii au început perfect jocul, cu o reuşită de excepţie a lui Chişi (2) stinsă de golul egalizator marcat de Vasile Mihai (11). CS Blejoi s-a desprins, în actul Citeste mai departe

Final nebun de meci la Pucioasa. “Ciubuc”, pe cont propriu

Echipa secundă a FC Voluntari a obţinut o victorie spectaculoasă la Pucioasa Formaţia antrenată de Cosmin Bărcăuan a legat două victorii consecutive după ce s-a impus, pe final de partidă, la Pucioasa, scor 3-2. Ilfovenii oferă, meci de meci, dispute cu multe goluri aşa cum s-a întâmplat şi în precedentul joc de pe teren propriu câştigat, cu acelaşi scor, în Citeste mai departe