Posts Tagged ‘Cristian Daminuţă’

CS Millenium a câștigat astăzi în premieră în deplasare în returul din 2019 al seriei vestice în Liga 3, lăsând nou-promovata din județul Alba în posesia ”lanternei roșii”, cu 6 etape înaintea încheierii campionatului. Timișenii au învins pentru a doua oară afară în ediția 2018-2019, și tot cu 0-1, precum la Deva în etapa a doua, de astă dată într-un duel din ultima pătrime a clasamentului: CS Ocna Mureș – Millenium Giarmata 0-1 (0-0).

The post Daminuță, din liberă, în ultimul sfert de oră: CS Ocna Mureș – Millenium Giarmata 0-1 (0-0). Imbold înaintea primirii Șoimilor appeared first on sporttim.ro.

Marcatoare în premieră a 3 goluri în retur, Millenium nu învinge la Giarmata

CS Millenium s-a impus în sezonul de primăvară pe propria arenă ”Nicu Moraru” prin a înscrie fie și doar un singur gol, fie și două, însă astăzi a înregistrat a doua remiză acasă în retur în ciuda faptului că a marcat în premieră mai mult de două goluri într-un meci în 2019, cu ocazia celei de-a opta runde din jumătatea secundă a campionatului în Seria a IV-a în Liga 3: Millenium Giarmata – CS Naţional Sebiş 3-3 (1-1).

The post Marcatoare în premieră a 3 goluri în retur, Millenium nu învinge la Giarmata appeared first on sporttim.ro.

Cugirenii înving din nou în Timiș în retur și se apropie la un punct de Șoimii

Pe locul 5 la finele turului, la 6 puncte în urma campioanei de toamnă, AFC Metalurgistul Cugir 1939 s-a apropiat astăzi și mai mult în clasament de liderul seriei vestice în Liga 3, grație celei de-a treia victorii consecutive, câștigând și pentru a doua oară în noul an în județul Timiș. Oaspeții din județul Alba au deschis scorul la Giarmata în minutele dinaintea pauzei și au preluat din nou conducerea după mijlocul reprizei a II-a: 2-3 (0-1) în fața lui CS Millenium, aflată la prima înfrângere acasă în C4 după 4 luni și 6 zile.

The post Cugirenii înving din nou în Timiș în retur și se apropie la un punct de Șoimii appeared first on sporttim.ro.