Posts Tagged ‘Cristian Petcu’

Formația de juniori B îndrumată de Cristian Petcu şi Ionuţ Vucea a spulberat visul ardelenilor din Cluj de a merge în finala Cupei României rezervată categoriei sub 17 ani, în urma victoriei la scor obţinută de junii timișoreni foarte bine instruiţi la toate capitolele. Astăzi de la ora 14, pe terenul LPS Banatul, gazdele au câştigat în manşa a doua: 5-2 (4-1) cu AFC Ardealul Cluj.

The post Calificare! Cupa României U17, semifinale: FOTO + declarații. LPS Banatul Timişoara – ACS FC Ardealul Cluj 5-2 (4-1) appeared first on sporttim.ro.

Formația de juniori B îndrumată de Cristian Petcu şi Ionuţ Vucea a spulberat visul oltenilor de a merge mai departe în Cupa României rezervată categoriei sub 17 ani, în urma victoriei la scor obţinută de junii timișoreni foarte bine instruiţi la toate capitolele. Astăzi de la ora 12, pe terenul LPS Banatul, gazdele au făcut scor: 4-0 (2-0) cu U Craiova 1948 Club Sportiv S.A 4-0 (2-0).

The post Cupa României U 17, sferturi de finală: FOTO + declarații. LPS Banatul Timişoara – U Craiova 1948 Club Sportiv S.A 4-0 (2-0) appeared first on sporttim.ro.

Triumf juvenil în Italia. FOTO

Juniorii generației 2000 cu completări de 2001 ai Centrului Național de Pregătire Timișoara au pus punct participării în 4 meciuri de luni până vineri de aceeași manieră precum se lansau în competiția ”Roma Caput Mundi”, prin a triumfa la lovituri de departajare, de astă dată în finala cu trofeul pe masă, adjudecat în dauna omologilor albanezi.

The post Triumf juvenil în Italia. FOTO appeared first on sporttim.ro.

Campionatul ligii a treia prezintă unele caracteristici care nu se regăsesc în primele două ligi, la acest nivel concurând echipe care nu trec prin furcile caudine ale barajului dar trebuie în schimb să respecte anumite condiţii, cea mai importantă fiind legată de numărul unor jucători sub 19 ani în componență.

The post Un joc agreabil: Gloria Cermei – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 3-1 (1-0) appeared first on sporttim.ro.

După ce a egalat de două ori, Centrul Național de Pregătire smulge și victoria în penultimul minut, echivalând cu primele puncte ale juniorilor la nivelul seniorilor divizionari: 3-2 (1-1) în etapa a II-a cu nou-promovata ACS Ghiroda. Revenim cu fotografii și declarații.

The post LIVE TEXT din C4: runda 2, pe Banatul. Etapa și duelul timișean: Centrul Național Pregătire – ACS Ghiroda 3-2 (1-1: Burghele 40, 68, Chera 89 / Totic 36, Centea 63). Șimăndan, bară 45. Oaspeții, 4 schimbări appeared first on sporttim.ro.