Posts Tagged ‘CS Afumaţi’

Vasile Neagu, antrenorul formației CS Afumați, a revenit în studioul Sport Total FM, în calitate de invitat al emisiunii „Trafic Sport”, moderată de către Horațiu Sima și Ionel Luțan. Echipa ilfoveană a obținut trei victorii și un egal în cele

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Vasile Neagu, în studioul Sport Total FM: „Dacă eram în Liga a II-a, eram pe locul 3 sigur” apare prima dată în Sport Total FM.

Victorie pentru CS Afumați în amicalul cu Mioveni!

CS Afumați a disputat sâmbătă, în deplasare, o partidă amicală împotriva formației CS Mioveni. Deși pe hârtie sunt în Liga a III-a acum, ilfovenii s-au impus cu scorul de 2-1 în fața argeșenilor, datorită golurilor marcate de Robert Buduroi și Alin Zaharia. Vasile Neagu a trimis în teren următoarea formulă: Obretin (Misa)- Onea, Robicek, Manole, Grosu (Perju), Avram, Dedu, Mitu, Citeste mai departe

CS Afumați merge la Mioveni pentru o partidă amicală

După ce CS Balotești a susținut un meci amical în compania celor de la CS Mioveni, a venit rândul vecinilor din Ilfov, CS Afumați, să se deplaseze în Argeș pentru a-și testa forțele. Echipa lui Vasile Neagu va juca sâmbătă, la Mioveni, o partidă amicală cu formația care a învins Baloteștiul cu scorul de 1-0 în urmă cu câteva zile Citeste mai departe

E oficial! CS Afumați se retrage din Liga a II-a!

Așa cum 100% Sport a anunțat în exclusivitate, CS Afumați nu va mai evolua în sezonul 2018-2019 în Liga a II-a, după problemele apărute la Consiliul Local, în urma unui audit financiar. Firma de audit a descoperit nereguli în contractul de asociere dintre primărie și clubul de fotbal, CS Afumați, iar cele mai mari probleme sunt legate de sume importante Citeste mai departe

CS Afumați, prima înfrângere din această vară. Viorel Moldovan a fost autorul

CS Afumați a disputat sâmbătă, primul meci amical din această vară, împotriva formației Chindia Târgoviște, aceasta din urmă având un nou antrenor, pe Viorel Moldovan. După o primă repriză bună, în care Vasile Neagu a introdus prima garnitură de jucători de la Afumați, ilfovenii conduceau cu scorul de 1-0. În partea secundă a jocului, tehnicianul a oferit șansa și altor Citeste mai departe

Victorie pentru CS Afumați în prelungiri la Brăila

CS Afumați se întoarce cu trei puncte de la Brăila, după meciul disputat în etapa cu numărul 34 a Ligii a II-a, împotriva Daciei Unirea. Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 13, când Dedu a transformat fără probleme o lovitură de la 11 metri și a stabilit astfel, și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru CS Afumați. În partea secundă Citeste mai departe

El este cel mai longeviv antrenor din primele două ligi!

De 8 ani la CS Afumați, Vasile Neagu a preluat formația ilfoveană din Liga a IV-a și vrea să o promoveze în primul eșalon. Momentan, echipa sa ocupă locul 5 în liga secundă, la 10 puncte de locul de baraj.

Articolul El este cel mai longeviv antrenor din primele două ligi! apare prima dată în Sport Total FM.

Ripensia a întors scorul și Afumațiul a pierdut cele trei puncte

CS Afumați a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva formației Ripensia Timișoara, contând pentru etapa cu numărul 32 din Liga a II-a. Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 12, prin reușita lui Ștefan Vasile, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Afumați. În partea secundă a jocului, Dumiter a restabilit egalitatea în minutul 49 și a reaprins Citeste mai departe

Foresta Suceava s-a ”intoxicat” cu CS Afumați, dar a tras pe nări miros de eșalon trei

Foresta Suceava s-a afundat serios și probabil definitiv în ”mâlul” din subsolul clasamentului Ligii a II-a de fotbal după eșecul din etapa a XXX-a, acasă cu CS Afumați. Deși au jucat un meci cu caracter decisiv pentru moralul atacării salvării de la retrogradare, jucătorii suceveni au evoluat fără imaginație și forță. Ca de obicei, punctul […]