Posts Tagged ‘cs baloteşti’

Claudiu Herea, fost jucător la Sepsi Sfântu Gheorghe și actualmente la CS Balotești, a fost prezent în studioul Sport Total FM, în calitate de invitat al emisiunii „Fluier final” moderată de Narcis Drejan. Fratele mai mic al lui Ovidiu Herea

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Claudiu Herea, în studioul Sport Total FM: „Nu mă gândesc la bani, încă joc din plăcere și sper să joc în Liga I din vară” apare prima dată în Sport Total FM.

CS Balotești a rămas din nou fără antrenor!

Augustin Călin nu a mai rezistat până la finalul acestui sezon și a hotărât să își rezilieze contractul cu CS Balotești. „Am încheiat colaborarea cu Balotești. Ieri am reziliat”, a comentat pe scurt tehnicianul care a salvat echipa ilfoveană de la retrogradare pentru al doilea an consecutiv. Călin o lasă pe CS Balotești pe un călduț loc 9, având 47 Citeste mai departe

Victorie importantă pentru CS Balotești în fața trupei lui Emil Săndoi!

CS Balotești a câștigat sâmbătă, în deplasare, trei puncte importante în vederea salvării de la retrogradare. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 3-2 în fața celor de la FC Argeș, în cadrul etapei cu numărul 34 din Liga a II-a. Augustin Călin nu a făcut nici de această dată deplasarea cu echipa sa, din motive personale, dar frații Herea și Citeste mai departe

CS Balotești, în grafic. Călin răsuflă ușurat: „Acum suntem și noi mai relaxați”

CS Balotești a câștigat sâmbătă, pe teren propriu, meciul contra Daciei Unirea Brăila, din cadrul etapei cu numărul 33 a Ligii a II-a. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 2-1, datorită golurilor marcate de Lucian Ion și Eugen Nica, iar pentru oaspeți a marcat Țăranu. Augustin Călin a vorbit la finalul acestei întâlniri și a recunoscut că echipa sa poate Citeste mai departe

Augustin Călin, antrenorul formației CS Balotești, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre victoria obținută pe teren propriu, scor 2-1 în fața Daciei Unirea Brăila, care asigură liniștea în vestiarul ilfovenilor. Baloteștiul este foarte aproape de a se

Articolul EXCLUSIV / CS Balotești răsuflă ușurată! Augustin Călin este aproape să o salveze din nou de la retrogradare: „Acum suntem și noi mai relaxați” apare prima dată în Sport Total FM.

CS Balotești, alte trei puncte prețioase! Călin: „Băieții m-au făcut fericit”

CS Balotești a disputat miercuri, pe teren propriu, meciul împotriva Ripensiei Timișoara, contând pentru etapa cu numărul 31 a Ligii a II-a. Ilfovenii au deschis scorul în primul sfert de oră, prin reușita lui Ovidiu Herea, iar Nica a majorat diferența în minutul 32, când a stabilit și rezultatul primei reprize, 2-0 pentru CS Balotești. În partea secundă a jocului, Citeste mai departe

Un globe-trotter, antrenor de succes în Liga a II-a

Augustin Călin a salvat-o pe CS Balotești de la retrogradare în sezonul trecut, dar a părăsit echipa la scurt timp după această performanță. Văzând că rezultatele întârzie să apară în actuala stagiune, conducerea clubului a hotărât să îl readucă pe

Articolul Un globe-trotter, antrenor de succes în Liga a II-a apare prima dată în Sport Total FM.

Baloteștiul este în mare formă! Augustin Călin: „Acesta este obiectivul vestiarului”

CS Balotești s-a impus duminică, pe teren propriu, în fața Forestei Suceava, scor 3-1, în cadrul etapei cu numărul 29 a Ligii a II-a. Scorul a fost deschis în minutul 22, prin autogolul lui Began, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru CS Balotești. În partea secundă a jocului, Cosmin și Claudiu Herea au majorat diferența în minutele Citeste mai departe

Augustin Călin, mulțumit de rezultat, dar: „Putea fi 2-1 pentru noi”

Augustin Călin s-a declarat mulțumit după rezultatul de egalitate obținut de echipa sa la Motru, scor 1-1 în cadrul etapei a 26-a a Ligii a II-a, dar este de părere că arbitrul a anulat un gol valabil marcat de CS Balotești. Click AICI pentru detalii despre meci „Sunt mulțumit, pentru că am întâlnit o echipă agresivă și bine așezată în Citeste mai departe

Remiză la Motru! Baloteștiul mai urcă un loc în clasament

CS Balotești a disputat joi, la Motru, meciul rămas restant din etapa cu numărul 26 a Ligii a II-a, ce trebuia să se dispute în urmă cu o lună, dar condițiile meteorologice nu au permis acest lucru. Pandurii Târgu Jiu a deschis scorul încă din debutul partidei, prin reușita lui Șut, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Citeste mai departe