Posts Tagged ‘cs baloteşti’

Ultimul amical înaintea vacanţei. Afumaţiul joacă cu FC Voluntari 2

Echipele din Liga a III-a nu se grăbesc cu intrarea în vacanţă Pauza competiţională este lungă pentru echipele de la nivelul celui de al treilea eşalon după epuizarea ultimei etape din acest an. Mai peste tot antrenorii caută soluţii pentru prelungirea periaodei de pregătire care include şi disputarea unor partide amicale. Liderul detaşat din C3, CS Afumaţi, a jucat, deja, Citeste mai departe

Şoc fără efect. Baloteştiul a rămas fără victorie

CS Baloteşti a încheiat lamentabil un tur de campionat de coşmar. Ilfovenii au rămas fără victorie, previzibil, şi la capătul ultimei apariţii oficiale din acest an. Partida cu CSA Steaua de pe teren propriu nu rezerva, din start, şanse de reuşită organizatorilor. Derularea meciului a curs firesc, în contul oaspeţilor, care l-au adus în prim plan pe Rareş Encenu creditat, Citeste mai departe

Liga a III-a Etapa a X-a. Luptă strânsă lângă podium

Liga a III-a se pregătește de pauza de iarnă înaintea ultimelor restanțe programate pe finalul acestei luni. CS Afumați-SC Popești Leordeni 1-0 Victorie importantă care a confirmat statutul de lider detașat al echipei antrenate de Vasile Neagu. Singura reușită a jocului i-a aparținut lui Marian Ghiță în minutul 36. CS Balotești- CSA Steaua 1-5 Meci la discreția echipei antrenate de Citeste mai departe

Liga a III-a Etapa a X-a. La căderea cortinei

Cel de al treilea eșalon anunță meciurile ultimei etape înaintea vacanței de iarnă Liga a III-a se pregătește de pauza de iarnă după parcurgerea primei etape din retur programată la finalul acestei săptămâni CS Afumați- SC Popești leordeni Sâmbătă ora 14.00 Un meci animat, ca de fiecare dată, de mari ambiții în ambele tabere. Liderul detașat al seriei, echipa antrenată Citeste mai departe

Restanță pentru Voluntari. Duelul sateliților la Chiajna

Concordia 2 Chiajna și FC Voluntari 2 se întâlnesc într/o interesantă partidă restantă Concordia 2 Chiajna și garnitura secundă a FC Voluntari vor fi pe teren, mâine după amiază, într-o restanță care contează pentru etapa a V-a a campionatului. Gazdele au rămas acasă, după eșecul cu Rapid 2, 1-2, și încearcă să reia șirul evoluțiilor notabile. Dincolo, în tabăra Voluntariului, Citeste mai departe

Liga a III-a Etapa a 8-a. Tunariul a stricat socotelile Stelei

Cel de al treilea eșalon a programat partidele care au contat pentru etapa a 8-a. Recolta Gheorghe Doja-CS Afumați 2-7 Demonstrație de forță pentru liderul competiției care s-a impus fără emoții la un scor neverosimil, 7-2! Ștefan Stîngă (2), Adrian Popa, Claudiu Dragu, Robert Buduroi, Octavian Nedelcu și Bebeto Lupuleț au marcat pentru ilfoveni, în timp ce gazdele au contat Citeste mai departe

Fuga de victorii. Baloteștiul nu găsește ritmul

CS Balotești a încercat fără success și după disputa cu FCSB 2 Trupa antrenată de Augustin Călin nu se regăsește nici măcar în Liga a III-a unde face o figură extrem de palidă în acest sezon. Partida cu FCSB de pe teren propriu ar fi fost momentul unei relansări, pe finalul turului de campionat, dacă victoria poposea în contul ilfovenilor. Citeste mai departe

Liga a III-a Etapa a VII-a. Etapă săracă în puncte

Echipele ilfovene au avut parte de o etapă seacă în Liga a III-a în condițiile în care punctele au fugit parcă de respectivele formații. Mostiștea Ulmu-SC Popești Leordeni 2-0 Echipa patronată de Vasile Târșolea a făcut legea într-un meci echilibrat. Popeștiul a stat bine într-un joc cu două eliminări, câte una de fiecare parte decis, în linii mari, de execuția Citeste mai departe

Liga a III-a Etapa a VI-a. Tunariul a produs surpriza

Liga a III-a Etapa a VI-a. Tunariul a produs surpriza Partidele consumate în etapa a VI-A din Liga a III-a au oferit moment spectaculoase Recolta Gheorghe Doja-CS Afumați 0-4 Liderul competiției nu a lăsat loc de interpretări într-o partidă aflată la discreția echipei antrenate de Vasile Neagu. Mugurel Dedu își respectă statutul, marcând de trei ori,în timp ce a patra Citeste mai departe

Liga a III-a Etapa a VI-a. Lupte grele pentru podium

Echipele din Liga a III-a au intrat bine în cea de a doua parte a turului de campionat. Lupta pentru podium atrage toate privirile în cele zece serii ale întrecerii Recolta Gheorghe Doja-CS Afumați Sâmbătă ora 15.00 Liderul contra lanternei roșii, o dispută între gruparea ilfoveană care are maximum de puncte la ora jocului și o trupă gazdă care nu Citeste mai departe