Posts Tagged ‘cs baloteşti’

În penultimul minut, UTA a dat lovitura la Târgu Jiu, iar Clinceniul a revenit pe locul secund

Două au fost partidele care s-au disputat vineri în cadrul etapei cu numărul 10, după ce joi a avut loc prologul, cu derby-ul Fotbal Club Argeş – FC Petrolul, adjudecat de gazde cu 3-0. Miza celor două meciuri a constituit-o locul secund în clasament, pe care atât Pandurii, cât şi Academica ar fi putut urca, […]

AUDIO – EXCLUSIV / Ștefan Nofitovici, la Sport Total FM: „Cu siguranță vom avea și evoluții mai bune”

Ștefan Nofitovici, antrenorul echipei CS Balotești, a fost prezent în studioul Sport Total FM, în calitate de invitat al emisiunii „Trafic Sport”, moderată de Horațiu Sima și Ionel Luțan. Formația ilfoveană ocupă locul 16 în clasamentul Ligii a II-a, având

După eşecul Academicii la Sânmartin, Sportul Snagov este oficial noul lider

Runda cu numărul opt a debutat joi, cu duelul dintre Sportul Snagov şi UTA Arad, câştigat de gazde în al patrulea minut de prelungire, printr-un penalty transformat de veteranul Dănălache. Scorul a fost deschis de ilfoveni, prin fostul jucător al oaspeţilor, Darius Buia (61), egalarea survenind după doar cinci minute, prin Ciprian Rus (66). În […]

Ștefan Nofitovici, antrenorul celor de la CS Balotești, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre prima victorie obținută în această stagiunii a Ligii a II-a, scor 2-0 cu ACS Poli Timișoara. „Am făcut un joc pe care ni

Articolul EXCLUSIV / CS Balotești a obținut prima victorie din acest sezon! Ștefan Nofitovici: „Am fost foarte încrezător în momentul în care am preluat echipa” apare prima dată în Sport Total FM.

CS Balotești a rămas fără antrenor: „Nu poți să faci performanță acolo”

Parteneriatul dintre CS Balotești și Concordia Chiajna nu a fost tocmai un succes, iar antrenorul Emil Ursu a decis să părăsească gruparea de Liga a II-a. Tehnicianul s-a declarat nemulțumit de condițiile de pregătire de la Balotești, considerând că mediul nu este favorabil pentru a face performanță. Totodată, acesta a dezvăluit că și jucătorii fug de echipa condusă de Liviu Citeste mai departe

Emil Ursu a fost prezent în studioul Sport Total FM, în calitate de invitat al lui Horațiu Sima și Ionel Luțan în cadrul emisunii „Trafic Sport”. Antrenorul lui CS Balotești a anunțat în exclusivitate la Sport Total FM faptul că

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Emil Ursu a demisionat de la CS Balotești: „Nu poți să faci performanță în aceste condiții” apare prima dată în Sport Total FM.

Emil Ursu, antrenorul formației CS Balotești, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre situația din cadrul clubului, după înfrângerea suferită la Mioveni, scor 3-0, în cadrul etapei a treia a Ligii a II-a. „Am pornit greu. Încă nu

Articolul EXCLUSIV / CS Balotești, trei înfrângeri în primele trei etape! Emil Ursu: „Suntem gură-cască și primim foarte ușor goluri” apare prima dată în Sport Total FM.

Dedu rămâne „acasă”! A semnat un nou contract cu CS Balotești

După ce a fost dorit de UTA Arad, dar nu s-a înțeles cu cei din conducerea clubului (DETALII AICI), Constantin Dedu a revenit la CS Balotești și a semnat un nou contract. În vârstă de 23 de ani, fotbalistul s-a pregătit sub comanda lui Emil Ursu și a semnat cu gruparea ilfoveană un contract valabil pe un sezon, iar motivul Citeste mai departe

Ursu completează lotul. Cornel Predescu va juca la Balotești

CS Balotești caută soluții pentru a cosmetiza efectivul aflat la dispoziția antrenorului Emil Ursu Ilfovenii au dat o replică de bună factură piteștenilor de la FC Argeș în cadrul amicalului desfășurat ieri. Trupa lui Emil Săndoi s-a impus la limită, 2-1, după un joc în care toate cele trei goluri s-au marcat în prima jumătate de oră a meciului. CS Citeste mai departe

Clătinici marchează, Baloteștiul pierde. Eșec ilfovean cu FC Argeș

CS Balotești a jucat astăzi o nouă partidă de verificare cu o colegă de eșalon A fost vorba, de această dată, de FC Argeș care a oferit replica grupării antrenate de Emil Ursu. Gazdele au câștigat la limită, 2-1, după un meci care a început abrupt. Clătinici și-a pus din nou semnătura pe gol, deschizând scorul în minutul 2, pentru Citeste mai departe