Posts Tagged ‘cs medgidia’

Din nou acasă. Odoroabă a revenit la CS Tunari

Partida de campionat cu CS Medgidia l-a regăsit pe banca Tunariului pe Ștefan Odoroabă Odoroabă se despărțea, pentru o vreme, de divizionara C la capătul remizei, 1-1, de pe teren propriu cu CS Afumați. Antrenorul a stat o perioadă departe de echipă până la începutul săptămânii trecute. Chemat de conducerea clubului din Tunari pentru o discuție lămuritoare legată de situația Citeste mai departe

Odoroabă a revenit cu victorie. Tunariul ține aproape de podium

CS Tunari a obținut un succes cu emoții în partida cu CS Medgidia Un meci dominat autoritar de gazde putea să se termine rău pentru echipa antrenată de Ștefan Odoroabă. Da, Fane Odoroabă care a revenit, de la începutul săptămânii, la cârma tehnică a echipei conduse de Florin Vlădilă. Balonul a refuzat, în câteva rânduri, să intre îl plasa porții Citeste mai departe

Liga a III-a Etapa a XII-a. În linie dreaptă

Cel de al treilea eşalon competiţional anunţă pentru astăzi partidele cuprinse în etapa cu numărul XII CS Tunari-CS Medgidia Vineri ora 14.00 Ilfovenii se avântă, pe final de tur de campionat, spre podiumul din C2. Partida de astăzi este o bornă importantă pentru formaţia antrenată de Alin Ilin în drumul către locurile fruntaşe ale ierarhiei în faţa unei partenere de Citeste mai departe

Un set la Medgidia. Sprint ofensiv pentru CS Afumați

Gruparea antrenată de Vasile Neagu a arătat bine și în deplasarea de la Medgidia Trupa gazdă caută să își creioneze un parcurs cel puțin mulțumitor în campionat în condițiile în care echipa se bucură de condiții cel puțin decente. Partida cu CS Afumați a tăiat, din start, aripile gazdelor care au trebuit să aplaude, la final, un convingător succes la Citeste mai departe

Remiză fără goluri. Popeştiul a plecat cu un punct de la Medgidia

SC Popeşti Leordeni a mai adăugat un punct în clasament după remiza de la Medgidia Meci fără goluri pe stadionul din Medgidia în confruntarea dintre echipa gazdă şi SC Popeşti Leordeni. Meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii numeroase de ambele părţi, dar s-a încheiat fără ca tabela de marcaj să fie deranjată pe parcursul celor 90 de minute. Ilfovenii Citeste mai departe

Tunari fără emoţii. Ilfovenii s-au impus clar cu Medgidia

CS Tunari a câştigat fără emoţii disputa de pe teren propriu cu CS Medgidia Echipa antrenată de Ştefan Odoroabă a luat din start în serios meciul cu gruparea din Medgidia care s-a văzut condusă, după doar 30 de minute, cu 2-0. Dragoş Barabaş şi George Ivan punctaseră pentru formaţia din Tunari care lua, încă de la pauză, o opţiune serioasă Citeste mai departe

Decizia consilierilor locali din Medgidia, declarată abuzivă!

După protestul handbaliștilor de la CS Medgidia (DETALII AICI), Prefectura Constanța a oferit o veste bună clubului. Potrivit paginii oficiale de Facebook a clubului constănțean, Prefectura a decis faptul că membrii Consiliului Local au luat în mod abu…

Handbaliștii din Medgidia protestează împotriva consilierilor locali!

Dacă în București, în decursul acestei săptămâni, a avut loc un protest al taximetriștilor, la Medgidia s-a ivit o situație mult mai delicată. Consilierii din cadrul Primăriei Medgidia ar împiedica aprobarea funcționării clubului sportiv. La meciul de …

AUDIO – EXCLUSIV / Dumitru Tudor: „M-am retras de la Bragadiru după ce am aflat că meciul de la Medgidia a fost aranjat! S-a pariat 2 pauză, 1 final și așa a ieșit!”

Dumitru Tudor, fostul finanțator al echipei CSO Bragadiru, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre motivele pentru care a retras echipa din campionatul Ligii a III-a, făcând o paralelă cu afirmațiile președintelui lui ACS Poli Timișoara, Radu Birlică (DETALII AICI).

O altă echipă se retrage din Liga a III-a! Protestează împotriva partidului aflat la putere

După ce Gauss Bacău și-a anunțat retragerea din campionatul Ligii a III-a (DETALII AICI), un alt club nou promovat dă înapoi. Este vorba despre CS Medgidia, formație ce și-a anunțat retragerea pe contul de Facebook al Primăriei Municipiului Medgidia, în

Articolul O altă echipă se retrage din Liga a III-a! Protestează împotriva partidului aflat la putere apare prima dată în Sport Total FM.