Posts Tagged ‘cs tunari’

Tunari fără emoţii. Ilfovenii s-au impus clar cu Medgidia

CS Tunari a câştigat fără emoţii disputa de pe teren propriu cu CS Medgidia Echipa antrenată de Ştefan Odoroabă a luat din start în serios meciul cu gruparea din Medgidia care s-a văzut condusă, după doar 30 de minute, cu 2-0. Dragoş Barabaş şi George Ivan punctaseră pentru formaţia din Tunari care lua, încă de la pauză, o opţiune serioasă Citeste mai departe

SC Popești și CS Tunari au oferit sâmbătă derby-ul ilfovean al etapei cu numărul 18 din Seria a II-a a Ligii a III-a. Cele două grupări ilfovene au remizat pe stadionul din Popești-Leordeni. Abia după 70 de minute de joc a fost deschis scorul. Au făcut-o gazdele prin reușita lui Robert Constantinescu. După un sfert de oră însă, oaspeții au Citeste mai departe

Debut fără gol. CS Tunari a remizat la Cernavodă

CS Tunari a revenit cu un punct important din deplasarea de la Cernavodă CS Tunari a remizat la Cernavodă, în disputa cu Axiopolis, 0-0, la debutul în returul Ligii a III-a. Ilfovenii se pot declara nemulţumiţi de rezultatul final în condiţiile în care formaţia antrenată de Ştefan Odoroabă a avut câteva bune oportunităţi de a deschide scorul. Remiza albă de Citeste mai departe

Decimați înainte de Rapid. Hristu Chiacu nu joacă în Giulești

CS Tunari susține, sâmbătă, cel mai important meci din turul campionatului. Adversarul, Rapid, poziția din clasament, prima, și statutul de favorită de care se bucură formația giuleșteană în ecuația luptei pentru promovarea în eșalonul secund fac din partida cu alb- vișinii evenimentul cel mai așteptat pentru jucătorii de la CS Tunari. După un parcurs cu multe realizări notabile, în acest Citeste mai departe

Un set pentru Tunari. Succes clar la Tulcea

CS Tunari a obţinut prima victorie stagională în deplasarea de la Tulcea După un debut de campionat fără victorie în primele trei runde, dar îndulcit de succesul obţinut în Cupa în faţa Petrolului, CS Tunari a găsit prima izbândă din noul sezon. Deplasarea de la Tulcea pentru disputa cu Delta Dobrogea a găsit o echipă antrenată de Ştefan Odoroabă avidă Citeste mai departe

A trecut euforia din Cupă. Tunariul caută victoria cu Progresul Spartac

CS Tunari revine în campionatul Ligii a III-a după performanța din Cupa României legată de eliminarea Petrolului Formația antrenată de Ștefan Odoroabă a lăsat în urmă euforia importantei victorii obținute în fața Petrolului în Cupa României și își îndreaptă întreaga atenție asupra următoarei etape din campionat. După semieșecul de pe teren propriu, 1-1 cu Axiopolis, la debutul în noul sezon, Citeste mai departe

Calificare premiată. Bani pentru jucătorii Tunariului

CS Tunari a furnizat o mare surpriză în Cupa României după victoria, 2-1, obținută în fața Petrolului Ilfovenii au făcut uitat debutul nu tocmai fericit de sezon, după 1-1 cu Axiopolis, într-o partidă de Cupa României cu Petrolul în care șansele în dreptul gazdelor erau extrem de mici înaintea fluierului de start. Fotbaliștii antrenați de Ștefan Odoroabă au reușit să Citeste mai departe

Test cu rezervele lui Oprița. Tunariul a pierdut la scor amicalul cu FC Voluntari

Daniel Oprița a trecut în revistă lotul de jucători cu ocazia unui meci amical susținut cu CS Tunari Pe ultimul loc în primul eșalon, cu un singur punct acumulat după trei runde, FC Voluntari a debutat neconvingător în noul sezon. După partida de la Ovidiu, 0-2 cu Viitorul lui Gică Hagi, ilfovenii au ținut să îi vadă la la lucru, Citeste mai departe

Completări la mijloc. Popeștiul l-a transferat pe Fatai

SC Popești Leordeni și-a completat lotul pe care se va baza în noul sezon Pe lângă mișcările anunțate anterior, interesante în mai toate cazurile, SC Popești Leordeni a mutat și în linia de mijloc. A fost înregimentant, în acest sens, Taiye Taofic Fatai, fratele geamăn al mai cunoscutului atacant Kehinde Fatai care evoluează în prima ligă din Rusia. Mijlocașul care Citeste mai departe