Posts Tagged ‘CSBT Alexandria’

Fetele de la SCM Timișoara, al 6-lea eșec consecutiv afară

CS SCM Timișoara a jucat miercuri seară la Alexandria, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii Naționale de baschet feminin. Alb-violetele au fost învinse cu 72-69, pe sferturi: 23-22, 19-16, 19-13 și 11-18. În prima repriză meciul a fost strâns, iar în debutul sfertului patru timișorencele au revenit cu un run de 12 puncte și au dat emoții în final.

The post Fetele de la SCM Timișoara, al 6-lea eșec consecutiv afară appeared first on sporttim.ro.

SCM Timișoara reia campionatul cu CSBT Alexandria, formația de pe locul 3

Fetele de la SCM Timișoara întâlnesc în această seară CSBT Alexandria după pauza de trei săptămâni pentru meciurile echipelor naționale. Alb-violetele au ajuns pe ultima poziție după anularea victoriei cu Phoenix Galați, formație care s-a retras din campionat. CSBT Alexandria este pe trei, cu punctaj dublu, dar și cu două meciuri în plus disputate. Ambele echipe au avut jucătoare la loturile reprezentative.

The post SCM Timișoara reia campionatul cu CSBT Alexandria, formația de pe locul 3 appeared first on sporttim.ro.

Programul Ligii Naționale de baschet feminin a fost refăcut după retregarea echipelor Politehnica Iași și CSM Târgoviște. SCM Timișoara va începe prima ediție în elita baschetului feminin cu un meci pe propriul teren în fața campioanei en-titre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. La finalul sezonului regulat vor fi turnee pe teren neutru, urmate de play-off. Programul din cupă rămâne neschimbat, astfel că alb-violetele vor debuta în competiția eliminatorie într-un derby vestic cu FCC ICIM Arad. În această săptămână timișorencele au obținut două victorii amicale în deplasare la Târgu Mureș și la Alba Iulia.

The post SCM Timișoara debutează cu campioana Sepsi Sfântu Gheorghe în LNBF. Programul a fost refăcut după ce campionatul a rămas cu 10 echipe appeared first on sporttim.ro.