Posts Tagged ‘Cupa EHF’

AUDIO – EXCLUSIV / SCM Rm. Vâlcea, eliminată de Ikast Herning din Cupa EHF. Petre Berbecaru: „Danezele formează o echipă cu experiență, care a învins până la urmă entuziasmul nostru”

Petre Berbecaru, 76 de ani, consilier tehnic la SCM Râmnicu Vâlcea, a comentat în exclusivitate la Sport Total FM evoluția echipei noastre în meciul cu Ikast Herning, în turul 3 preliminar al Cupei EHF. Formația antrenată de Florentin Pera a pierdut

SCM Craiova, SCM Râmnicu Vâlcea și Măgura Cisnădie și-au aflat adversarele din turul III al Cupei EHF

Cele trei reprezentante ale handbalului feminin în Cupa EHF se pregătesc de meciurile din turul III. Marți dimineață, SCM Craiova, SCM Râmnicu Vâlcea și Măgura Cisnădie și-au aflat adversarele din ultima manșă preliminară înainte de intrarea în grupe. SCM Craiova, deținătoarea

Steaua, eliminată încă din turul II preliminar al Cupei EHF!

Steaua București a disputat vineri, în deplasare, meciul retur al „dublei” cu Maccabi Le Zion, din cadrul turului secund al preliminariilor Cupei EHF. După ce au câștigat „acasă” cu scorul de 25-23, steliștii nu au putut păstra avantajul și au

SCM Craiova a ratat calificarea în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a ratat calificarea în grupele Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă, duminică, cu scorul de 22-21 (12-14), de formaţia croată Podravka Koprivnica, în finala turneului de calificare, găzduit de Koprivnica. Echipa antrenată de Bogdan

Articolul SCM Craiova a ratat calificarea în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin apare prima dată în Sport Total FM.

Vicecampioana României la handbal masculin îşi continuă aventura în cea de-a doua competiţie ca valoare din Europa, rezervată echipelor de club. CSA Steaua s-a calificat în turul doi preliminar al Cupei EHF, după o nouă victorie obţinută în faţa croaţilor

Articolul CSA Steaua s-a calificat în turul doi preliminar al Cupei EHF după o dublă victorie cu GRK Varazdin apare prima dată în Sport Total FM.

Ediția din acest a Cupei EHF a fost câștigată de Fuchse Berlin, care a trecut de St.Raphael Var Handball cu 28-25 (14-13). Formația germană a mai cucerit trofeul în urmă cu trei ani. Mihai Popescu, apărătorul buturilor echipei franceze, a

Articolul Fuchse Berlin cucerește a doua oară Cupa EHF! Mihai Popescu, cel mai bun portar al final four-ului apare prima dată în Sport Total FM.

Fostul mare handbalist Vasile Stângă a comentat în exclusivitate la Sport Total FM evoluțiile lui SCM Craiova și CSM București în finala Cupei EHF, respectiv semifinala Ligii Campionilor. „Craiova a făcut un meci extraordinar, dar atuul numărul 1 a fost

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Vasile Stângă critică strategia lui Per Johansson: „CSM a fost slab pregătită tactic!”. Cum a comentat performanța Craiovei în Cupa EHF apare prima dată în Sport Total FM.

Fostul mare handbalist și fost selecționer al naționalei feminine a României, Radu Voina, a comentat în exclusivitate la Sport Total FM performanța istorică reușită de SCM Craiova, câștigarea Cupei EHF. „Mare, mare bucurie ne-a creat această echipă din Craiova, care a

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Radu Voina: „Dumnezeu a fost oltean astăzi! Pentru mine, este cea mai mare performanță a handbalului feminin românesc! apare prima dată în Sport Total FM.

Narcisa Lecușanu a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre performanța istorică obținută de SCM Craiova, care a cucerit Cupa EHF după finala cu Vipers Kristiansand. (DETALII AICI) „M-am bazat pe jocul tur făcut în Norvegia, un joc bun,

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Narcisa Lecușanu: „Este un trofeu foarte important, este o echipă românească în elita handbalului feminin!” apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Scor final 30-25! SCM Craiova câștigă Cupa EHF! UPDATE / min.50: 29-23 pentru echipa noastră. UPDATE / min. 40: 25-18 pentru „leoaice”. UPDATE / Oltencele conduc la pauză cu 19-12, după o primă repriză senzațională! UPDATE / min.

Articolul SCM Craiova întoarce rezultatul din tur și câștigă Cupa EHF! Primul trofeu european din istorie pentru o echipă din Bănie! apare prima dată în Sport Total FM.