Posts Tagged ‘Daco-Getica – Ripensia’

Ripensia Timișoara a abordat astăzi de la ora 11 ultima deplasare din anul 2018, aliniindu-se în București de pe cea mai joasă treaptă atinsă în turul Ligii 2, locul 17, în coborâre după 3 etape petrecute pe poziția a 16-a, iar roșu-galbenii au deschis scorul încă din primele minute și pentru a patra oară în actualul campionat, tot după o lovitură liberă fiind însă și egalați la mijlocul primei părți: 1-1 (1-1) la ex-prim-divizionara Daco Getica. Abonați la 1-1 în acest tur, cu 6 asemenea rezultate dar doar al doilea pe teren advers, după cel de la Snagov, bănățenii rămân însă în zona minată a ierarhiei, nu de mare folos fiind punctul nici pentru cei din capitală, rămași în jumătatea inferioară a clasamentului.

The post Daco Getica – Ripensia 1-1 după lovituri libere în prima jumătate a reprizei I. În zodia lui 1-1, 5 în ultimele 8 appeared first on sporttim.ro.

Liga 2. Sportul Snagov se desprinde la Bacău și revine pe podium

O victorie la limită a gazdelor, un rezultat de egalitate în capitală și un succes în deplasare au fost consemnate în meciurile jucate astăzi de la ora 11 în penultima etapă a turului din Liga 2, runda a 18-a începând joi prin remiza arădenilor la Ploiești și continuând vineri în Argeș, unde ACS Poli a smuls un punct la Mioveni iar alb-violeții piteșteni s-au impus acasă printr-un unic gol contra Academicii.

The post Liga 2. Sportul Snagov se desprinde la Bacău și revine pe podium appeared first on sporttim.ro.

Ripensia Timișoara a recapitulat pe vremea câinoasă de astăzi înaintea ultimei deplasări a turului în Liga 2, programată sâmbătă la ora 11 în București pe terenul unei ex-prim-divizionare situate cu 6 locuri mai sus în ierarhie, ASC Daco-Getica având și 6 puncte mai mult decât bănățenii, care vor încheia apoi prima jumătate a sezonului în etapa intermediară de săptămâna viitoare, acasă cu Farul Constanţa, miercuri de la ora 17 pe stadionul ”Dan Păltinişanu”. Până atunci însă, o remiză cu Centrul Național de Pregătire Timișoara într-un meci de pregătire: 2-2 (2-1, 0-0, 0-1).

The post FOTO. Ripensia, remiză în amical cu Centrul Național de Pregătire: 2-2 (2-1, 0-0, 0-1) appeared first on sporttim.ro.