Posts Tagged ‘debut’

Absență importantă la start. Târșă pierde debutul la Clinceni

FC Academica nu se poate baza pe Marian Târșă la startul oficial din 2018 Oficialii echipei din Clinceni i-au pus la dispoziție antrenorului Ilie Poenaru o serie de tineri jucători interesanți proveniți de la grupări de primă ligă. Printre aceștia se numără și Marian Târșă, un mijlocaș central care a gustat la CSM Poli Iași momentul debutului în primul eșalon. Citeste mai departe

Sparta Praga a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Liberec, contand pentru etapa cu numarul 17 a primei ligi din Cehia. Vatajelu, Stanciu si Nita, cei trei romani de la Sparta, au fost titulari in cadrul acestei intalniri,

The post VIDEO | Vatajelu, Stanciu si Nita, titulari la Sparta Praga in victoria cu Liberec! Gol inscris de Stanciu la debutul oficial appeared first on Sport Total FM.

Steliano Filip a debutat la Hajduk Split in meciul contra echipei Dinamo Zagreb, din cadrul etapei cu numarul 22 din prima liga croata. Fostul dinamovist a fost introdus in minutul 71, in locul lui Said si a incasat un cartonas

The post Steliano Filip a debutat cu dreptul la Hajduk Split! Ce mesaj le-a transmis colegilor inaintea derby-ul cu FCSB appeared first on Sport Total FM.

CFR Cluj a câştigat fără mari probleme meciul împotriva Concordiei Chiajna, 2-0, şi a revenit pe locul 1 în campionat. Alb-vişiniii au din nou două puncte peste FCSB, echipa pe care o vor întâlni etapa viitoare, la Bucureşti. Meciul din Gruia era să înceapă, totuşi, de la 1-0 pentru oaspeţi, Djokovic fiind aproape de autogol, […]

Nicusor Stanciu a avut un debut excelent la noua sa echipa, Sparta Praga. Internationalul roman a reusit doua pase de gol in victoria echipei sale, 3-0, cu Luko Vltavin, intr-un meci amical disputat joi. Stanciu a pasat decisiv la ultimele doua goluri,

The post Ce debut pentru Nicolae Stanciu la Sparta Praga: mijlocasul roman, omul meciului! VIDEO appeared first on Sport Total FM.

Debut perfect pentru Ioniţă la CFR. Noul jucător al clujenilor a marcat singurul gol al amicalului cu Borussia Monchengladbach 2

CFR Cluj a câştigat şi al treilea meci amical disputat în cantonamentul din Spania, 1-0 cu echipa a doua a clubului Borussia Monchengladbach. Singurul gol al feroviarilor a fost marcat de Alex Ioniţă, cel mai nou transfer al clujenilor. Fostul jucător al Astrei a intrat la pauză şi a înscris după aproximativ 10 minute, golul […]

Debut nefericit pentru Steven Gerrard, pe banca lui Liverpool U18

Fosta mare legenda a clubului FC Liverpool, Steven Gerrard, a preluat echipa de tineret Under 18 a echipei cormorane, iar debutul a fost unul dramatic, o infrangere dupa un meci cu 5 goluri marcate. Pustii de la Liverpool au intalnit

The post Debut nefericit pentru Steven Gerrard, pe banca lui Liverpool U18 appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / In partida de joi dupa-amiaza, William De Amorim a deschis scorul in minutul 30, iar Boldrin a inscris si el, in minutul 80, cu un sut din interiorul careului (VIDEO AICI). Amandoi fotbalisti au fost sub comanda lui

The post De Amorim si Boldrin i-au adus calificarea lui Sumudica in sferturile de finala ale Cupei! VIDEO appeared first on Sport Total FM.

UPDATE, 08:39 / SIMONA HALEP ESTE IN TURUL DOI LA AUSTRALIAN OPEN 2018. Setul doi a fost adjudecat cu 6-1. The number 1️⃣ is through to 2R!@Simona_Halep negotiates injury and a brave effort from Destanee Aiava to advance. #AusOpen pic.twitter.com/kb3vZYRRnV —

The post Simona Halep a trecut cu bine de primul tur la AO 2018! VIDEO cu Simona la pamant, cu grimase de durere, in start de set doi appeared first on Sport Total FM.