Posts Tagged ‘derby’

După ce a aflat că va juca împotriva FCSB-ului în etapa a doua a noului sezon al Ligii I, Florin Bratu a declarat că elevii săi sunt pregătiți și nerăbdători să înceapă campionatul. Tânărul tehnician consideră că meciurile cu FC

Articolul Florin Bratu, pregătit pentru derby-ul cu FCSB: „Toţi îşi doresc acum să înceapă bine, au ambiţie mare” apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE ’90+5 / S-a încheiat derby-ul de pe Arena Națională, cu un nou succes al giuleștenilor! Academia Rapid câștigă play-off-ul și își așteaptă adversara din barajul de promovare în Liga a III-a! UPDATE ’88 / Daniel Niculae primește „standing ovation” la

Articolul FINAL / Academia Rapid – CSA Steaua 2-0! Giuleștenii câștigă play-off-ul și merg la barajul de promovare pentru Liga a III-a! apare prima dată în Sport Total FM.

U-BT Cluj, la un meci de finala Ligii Naţionale. Într-o atmosferă de derby, „studenţii” au bătut-o din nou pe Steaua la Cluj

U-BT Cluj a câştigat şi meciul al doilea al semifinalei cu Steaua Bucureşti, 85-75, disputat luni seara în Sala Polivalentă. Susţinută de o galerie gălăgioasă, formaţia clujeană s-a distanţat de adversara ei pe final, după un nou meci echilibrat. De altfel, statisticile au fost asemănătoare între cele două echipe, iar diferenţa s-a făcut într-un final […]

Oficialii AMFB au decis stadioanele pe care se vor disputa partidele din play-off-ul Ligii a IV-a, regiunea București. Astfel, primele două etape vor fi găzduite de stadionul Giulești, pentru ca etapa a treia, care include derby-ul Academia Rapid – CSA

Articolul OFICIAL! S-a decis stadionul pentru „finala” play-off-ului din Liga a IV-a bucureșteană, Academia Rapid – CSA Steaua apare prima dată în Sport Total FM.

Sănătatea Cluj se întoarce cu trei puncte mari de la Alba Iulia, după o victorie, 2-0, conturată în prima repriză, prin golurile lui Ceaca. “Viruşii” puteau majora scorul în partea a doua, dar Pintea a lovit doar bara, gazdele nereuşind să-şi creeze şanse mari la poarta lui Lăzăreanu. Astfel, Sănătatea a bifat trei puncte mari […]

Patronul „de facto” al FCSB-ului, Gigi Becali, a trăit la intensitate maximă finalul meciului cu CFR Cluj de pe Arena Naţională, încheiat 1-1. Golul egalizator marcat de Bogdan Planic în primul minut al prelungirilor l-a făcut pe Becali să aibă un

Articolul Gigi Becali, satisfăcut de remiza cu CFR: „Așa cum a zis și Petrescu, suntem 70 la sută favoriți la titlu! Contează că am rămas cu două puncte avans!” apare prima dată în Sport Total FM.

Florin Tănase a vorbit în cadrul conferinței de presă premergătoare partidei dintre FCSB și CFR Cluj și s-a declarat încrezător în echipa sa. Meciul se va juca duminică, de la ora 20:45, pe Arena Națională și va fi transmis în

Articolul Tânărul căpitan de la FCSB este sigur, înaintea meciului cu CFR Cluj: „Doar așa ne pot surprinde” apare prima dată în Sport Total FM.

După remiza de la Iaşi, Dan Petrescu, antrenorul CFR-ului, a anunţat că la finalul sezonului va părăsi România, nemulţumit de arbitrajele de care a avut parte echipa sa. La câteva zile distanţă, „Bursucul” s-a răzgândit și a spus că îşi

Articolul S-a răzgândit Dan Petrescu? „Rămâne de văzut ce vor dori cei din conducerea noastră. Personal, îmi doresc să rămân!” apare prima dată în Sport Total FM.

Derby-ul pentru titlu în Serie A, disputat duminică seara între Juventus Torino și Napoli, a fost câștigat dramatic de echipa lui Maurizio Sarri, cu un gol marcat în minutul 90. Juventus a ratat prima ocazie a meciului după 17 minute,

Articolul VIDEO / Napoli câștigă în minutul 90 pe terenul lui Juventus și aruncă în aer lupta pentru titlu în Serie A! apare prima dată în Sport Total FM.

Haos la derby-ul Bulgariei! O polițistă a fost grav rănită de o bombă artizanală

Derby-ul de tradiție al fotbalului de la sud de Dunăre, ȚSKA Sofia – Levski Sofia, a fost din nou teatru de incidente provocate de ultrașii celor două mari rivale. Fanii oaspeților au fost de această dată protagoniștii derby-ului, încheiat la

Articolul Haos la derby-ul Bulgariei! O polițistă a fost grav rănită de o bombă artizanală apare prima dată în Sport Total FM.