Posts Tagged ‘derby’

Derby-ul pentru titlu în Serie A, disputat duminică seara între Juventus Torino și Napoli, a fost câștigat dramatic de echipa lui Maurizio Sarri, cu un gol marcat în minutul 90. Juventus a ratat prima ocazie a meciului după 17 minute,

Articolul VIDEO / Napoli câștigă în minutul 90 pe terenul lui Juventus și aruncă în aer lupta pentru titlu în Serie A! apare prima dată în Sport Total FM.

Haos la derby-ul Bulgariei! O polițistă a fost grav rănită de o bombă artizanală

Derby-ul de tradiție al fotbalului de la sud de Dunăre, ȚSKA Sofia – Levski Sofia, a fost din nou teatru de incidente provocate de ultrașii celor două mari rivale. Fanii oaspeților au fost de această dată protagoniștii derby-ului, încheiat la

Articolul Haos la derby-ul Bulgariei! O polițistă a fost grav rănită de o bombă artizanală apare prima dată în Sport Total FM.

Oficialii Ligii Profesioniste de Fotbal au stabilit datele în care se vor disputa partidele etapei a 7-a din play-off și din play-out. Cel mai așteptat meci al rundei este cel care va opune față în față primele două clasate, FCSB

Articolul Programul etapei a 7-a din play-off și play-out. Când se joacă derby-ul pentru titlu FCSB – CFR Cluj! apare prima dată în Sport Total FM.

Etapa a 14-a Ligii Elitelor a programat, la U19, derby-ul Clujului dintre CFR şi Ardealul, ambele echipe având obiectiv calificarea în semifinale. Alb-vişiniii şi-au luat revanşa după eşecul drastic din tur şi au câştigat la baza „Unirea” cu 2-1, provocând prima înfrângere din acest sezon trupei lui Călin Moldovan. Aflată pe primul loc în clasament, […]

Constantin Schumacher, antrenorul formației Academia Rapid, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre derby-ul câștigat de echipa sa contra Stelei, scor 3-1. „Ce m-a surprins pe mine a fost că un post de televiziune a mutat un meci

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Constantin Schumacher: „Le-am spus jucătorilor mei să joace fotbal pentru oamenii care au umplut tribunele!”. Pe ce stadion va juca Rapidul, din iunie apare prima dată în Sport Total FM.

Jandarmeria Capitalei a aplicat 77 de sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 42.480 de lei în urma incidentelor de la derby-ul de pe Arena Naţională, dintre CSA Steaua şi Academia Rapid. Potrivit Jandarmeriei, sancţiunile au fost aplicate pentru participarea şi

Articolul Sancțiunile Jandarmeriei după violențele de la derby-ul de pe Arena Națională: amenzi și inderdicții pe stadioane! apare prima dată în Sport Total FM.

Academia Rapid a câștigat derby-ul cu CSA Steaua disputat sâmbătă seara Arena Națională, scor 3-1, și se anunță principala favorită la promovarea în Liga a III-a. Marius Lăcătuș, directorul tehnic al roș-albaștrilor, a recunoscut că victoria giuleștenilor este pe deplin

Articolul Marius Lăcătuș nu se dă bătut după înfrângerea din derby-ul Ligii a IV-a: „Vrem să ne luăm revanșa în play-off și să arătăm că suntem echipa care merită să promoveze!” apare prima dată în Sport Total FM.

min. 90+4: Final de meci pe Arena Națională! Academia Rapid se impune cu scorul de 3-1 în fața rivalei CSA Steaua și își consolidează poziția de lider în clasamentul Ligii a IV-a bucureștene. min. 89: Schimbare la CSA: iese Zeciu,

Articolul FINAL / CSA Steaua – Academia Rapid 1-3! Giuleștenii își consolidează poziția de lider în Liga a IV-a bucureșteană! apare prima dată în Sport Total FM.

Sticla Turda şi CS Floreşti au terminat la egalitate, 2-2, derby-ul campionatului din etapa a 22-a a Ligii a IV-a. Toate golurile s-au marcat în repriza secundă, turdenii şi floreştenii înscriind inclusiv în prelungirile meciului de pe stadionul „Municipal”. În prima repriză turdenii au avut mai mult posesia, dar floreştenii şi-au trecut în cont ocaziile. […]

Asociația Muncipală de Fotbal București a decis ca la derby-ul din Liga a IV-a, CSA Steaua – Academia Rapid, de sâmbătă, să-l delege pe bucureșteanul Marcel Bârsan, arbitru de Liga I. Acesta va fi ajutat de asistenții Andrei Constantinescu și

Articolul Un arbitru de Liga I va conduce derby-ul de sâmbătă! A fost acuzat de viciere de rezultat de Dan Petrescu apare prima dată în Sport Total FM.