Posts Tagged ‘derby ilfovean’

SC Popești și CS Tunari au oferit sâmbătă derby-ul ilfovean al etapei cu numărul 18 din Seria a II-a a Ligii a III-a. Cele două grupări ilfovene au remizat pe stadionul din Popești-Leordeni. Abia după 70 de minute de joc a fost deschis scorul. Au făcut-o gazdele prin reușita lui Robert Constantinescu. După un sfert de oră însă, oaspeții au Citeste mai departe

Debut perfect pentru Ioan Andone! FC Voluntari a zdrobit-o pe Concordia Chiajna în derby-ul ilfovean al Ligii I

Ioan Andone a avut parte de un debut perfect ca antrenor principal al echipei FC Voluntari. Elevii săi i-au zdrobit pe rivalii din Ilfov cu scorul de 4-0. Armas a deschis scorul în minutul 22, iar după 11 minute, Gadze a marcat și a stabilit rezultatul primei reprize, 2-0 pentru Voluntari. În primul minut al reprizei secunde, Căpățână și-a trecut Citeste mai departe

Derby ilfovean în etapa a 15-a! Snagovul ia cu asalt Clinceniul

Etapa cu numărul 15 a Ligii a II-a va găzdui sâmbătă, derby-ul ilfovean dintre Academica Clinceni și Sportul Snagov. Trupa lui Erik Lincar se va duela cu formația antrenată de către Valeriu Răchită sâmbătă, 4 noiembrie, de la ora obișnuită acestui eșalon, 11:00, pe arena din Clinceni. Cinci poziții le despart pe cele două echipe ilfovene în clasamentul ligii secunde. Citeste mai departe

(FOTO) Victorie pentru Sportul Snagov în derby-ul ilfovean al etapei

Sportul Snagov a disputat miercuri, pe teren propriu, partida împotriva formației CS Afumați, contând pentru etapa cu numărul 4 a Ligii a II-a. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin reușita lui Kimbaloula, iar în ultimul minut al primei reprize, Sportul a beneficiat de un penalty pe care Bustea l-a transformat fără probleme și a stabilit rezultatul primei reprize, Citeste mai departe

(FOTO) Balotești și Afumați câștigă primul punct din acest sezon

CS Balotești a disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul împotriva vecinei CS Afumați, contând pentru etapa cu numărul 3 a Ligii a II-a. Derby-ul ilfovean al rundei s-a încheiat la egalitate și fără gol marcat, dar a făcut câteva victime. Cu puțin timp înainte de pauză, Flămânzeanu s-a ciocnit de un adversar și și-a spart arcada, acesta necesitând îngrijiri medicale Citeste mai departe