Posts Tagged ‘dinu todoran’

Dinu Todoran nu vrea să îi lase locul lui Bergodi la Voluntari: „Vreau să fiu antrenor principal”

După înfrângerea de la Mediaș, scor 2-0, Dinu Todoran a oferit explicații cu privire la rezultatele înregistrate în ultimele două partide. Totodată, antrenorul ilfovenilor a dezvăluit în ce condiții se va salva Voluntariul de la retrogradare. „În ultimele două meciuri am avut probleme de efectiv. Dacă vor fi toţi jucătorii apţi, 100% Voluntari se va salva. Sunt jucători buni, de Citeste mai departe

Debut perfect pentru Ioan Andone! FC Voluntari a zdrobit-o pe Concordia Chiajna în derby-ul ilfovean al Ligii I

Ioan Andone a avut parte de un debut perfect ca antrenor principal al echipei FC Voluntari. Elevii săi i-au zdrobit pe rivalii din Ilfov cu scorul de 4-0. Armas a deschis scorul în minutul 22, iar după 11 minute, Gadze a marcat și a stabilit rezultatul primei reprize, 2-0 pentru Voluntari. În primul minut al reprizei secunde, Căpățână și-a trecut Citeste mai departe

Dinu Todoran, antrenorul ultimei clasate FC Voluntari, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre partida încheiată la egalitate, scor 1-1, sâmbătă, în compania lui FC Botoșani. „Am început bine meciul cu Botoșani, apoi a fost eliminat un jucător

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Dinu Todoran, după remiza cu FC Botoșani: „Am muncit și așteptăm prima victorie. Jocul ne dă încredere” apare prima dată în Sport Total FM.

Dinu Todoran a dezvăluit strategia pentru meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe: „Sunt încrezător”

FC Voluntari va juca, vineri, în deplasare, meciul contra celor de la Sfântu Gheorghe, contând pentru etapa a noua a Ligii I. Partida se va disputa de la ora 18:00. Dinu Todoran a vorbit înaintea acestei întâlniri și a dezvăluit

Articolul Dinu Todoran a dezvăluit strategia pentru meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe: „Sunt încrezător” apare prima dată în Sport Total FM.

VIDEO / Dinu Todoran, „promovat” din nou la prima echipă a Voluntariului!

FC Voluntari a organizat o conferință de presă premergătoare partidei cu U Craiova din cadrul etapei a șasea a Ligii I, ce se va disputa luni, 27 august, de la ora 21:00, pe Stadionul „Anghel Iordănescu”. Așa cum se aștepta încă de la finalul meciului precedent (DETALII AICI), Daniel Oprița nu a mai prins această conferință de presă. Înlocuitorul său Citeste mai departe

Totul în şapte minute. FC Voluntari 2 a trecut de Axiopolis Cernavodă

Meci spectaculos la Voluntari cu echipa antrenată de Dinu Todoran în prim plan Tinerii jucători de la gruparea secundă a Voluntariului au câştigat la limită, 2-1, disputa cu o adevărată revelaţie a seriei, Axiopolis Cernavodă. Soarta partidei s-a scris în doar şapte minute, interval de timp în care s-au marcat toate cele trei reuşite ale jocului. Oaspeţii au început mai Citeste mai departe

Dinu Todoran, antrenorul echipei secunde a FC Voluntari, a fost prezent in studioul Sport Total FM, in calitate de invitat al emisiunii „Fotbal la matineu”, moderata de Horatiu Sima si Ionel Lutan. „Acum 6 ani, eram la Botosani, m-am intalnit

The post AUDIO – EXCLUSIV / Dinu Todoran, in studioul Sport Total FM: „Sanmartean vine cu o ora si jumatate mai devreme la antrenament” appeared first on Sport Total FM.

FOTO | FC Voluntari 2 – CS Balotesti | Se regleaza motoarele, se definitiveaza loturile

Sinteticul din Voluntari a gazduit sambata meciul de pregatire dintre echipa secunda din localitate si CS Balotesti. Partida a fost una echilibrata in care cei doi tehnicieni, Dinu Todoran si Augustin Calin, au avut posibilitatea sa mai testeze cativa jucatori in vederea abordarii returului de campionat. Scorul a fost unul favorabil oaspetilor, jucatorii Balotestiului impunandu-se prin reusitele lui Neagu Marian Citeste mai departe

Glume cu Todoran. În cantonament cu Voluntariul, “transferat” de Pandurii!

Dinu Todoran a fost anunţat de presa gorjeană ca şi transferat la Pandurii Târgu Jiu! Fostul important jucător de prim eşalon se află, aşa cum s-a putut lectura dintr-un alt material publicat astăzi, în cantonament cu echipa secundă a Voluntariului la Predeal. Vestea apărută astăzi în presa gorjeană, care anunţa transferul lui Dinu Todoran la Pandurii, a fost dezamorsată imediat Citeste mai departe

Sprijin pentru schimbul de mâine. FC Voluntari II a plecat în cantonament

Echipa secundă a FC Voluntari parcurge un cantonament centralizat la Predeal Oficialii echipei din Voluntari se îngrijesc atent de schimbul de mâine al echipei. Garnitura secundă, care activează în Liga a III-a, are parte de un tratament profesionist în aceste zile. Formaţia condusă de Dinu Todoran se află deja la Predeal unde parcurge un cantonament centralizat. “Mizăm, la echipa secundă, Citeste mai departe