Posts Tagged ‘Divizia D Timiş’

O victorie la zero a Unirii la Sânnicolau Mare și o remiză cu goluri pe arena ”Hristo Stoichkov” s-au consemnat în această după-amiază în deschiderea penultimei etape a sezonului de toamnă în Divizia D Timiș.

The post Unirea revine după înfrângeri, Deta egalează la Dudeștii Vechi. Prim ”X” în Divizia D Timiș după 5 etape appeared first on sporttim.ro.

Divizia D Timiș: programul și arbitrii etapei a XVI-a. Golgheterii

Divizia D Timiș a ajuns la penultima rundă a turului, etapă care se va desfășura începând de vineri. Liderul din Becicherecu Mic, nou-promovata Fortuna, are o misiune uşoară pe teren propriu, în faţa celor de la Cocoşul Orţişoara, iar cei de la Unirea Tomnatic, de pe locul secund, vor întâlni acasă ocupanta poziției a 3-a, o altă revelaţie a ligii a patra, AS Seceani, într-un duel și al antrenorilor, Leonard Naidin – Adrian Bungău. Și nu putem trece totuși cu vederea întâlnirea sportivilor din comune apropiate, Parţa şi Şag.

The post Divizia D Timiș: programul și arbitrii etapei a XVI-a. Golgheterii appeared first on sporttim.ro.

”Cupa de Iarnă” rezervată cluburilor participante în campionatul Diviziei D Timiș va ieși în actualul sezon de la naftalină și din hibernare odată cu cea de-a XXI-a sa ediție, reluând o tradiție demarată în urmă cu 23 de ani, în 1995.

The post ”Cupa de Iarnă” a Diviziei D Timiș revine în cadru. Câte două serii triunghiular în sala UVT și din Giarmata appeared first on sporttim.ro.

Liderul ligii a patra timișene a câștigat astăzi de la ora 11 și pentru a șasea oară la rând în campionat, impunându-se într-un duel al nou-promovatelor pe terenul unei grupări care l-ar fi egalat la puncte în cazul unei victorii. Fortuna s-a desprins însă după pauza jocului din etapa a XV-a și a stopat seria de 4 succese a celor din Dudeștii Noi, conturând una dintre cele mai bune runde din tur pentru formațiile vizitatoare, și în cea de-a noua obținând oaspeții tot 4 victorii, după ce în cea de-a doua semnau chiar 5: CSC Dudeştii Noi – ACS Fortuna Becicherec 1-4 (1-1).

The post CSC Dudeştii Noi – ACS Fortuna Becicherec 1-4 (1-1). FOTO + declarații Miculescu, Luță appeared first on sporttim.ro.

CS Timișul Şag – ACS Pobeda Star Bîșnov 3-1 (1-1): FOTO

Vreme la fel de favorabilă fotbalului și în cea de-a doua sâmbătă din noiembrie, după-amiază de la ora 14 derulându-se pe un gazon bun al arenei comunale din Șag un duel din cea de-a doua pătrime a clasamentului ligii a patra timișene, între gazda campioană de toamnă a ediției trecute în ”D” și un fost lider al actualei campanii, câtă vreme obținea puncte în deplasare. De astă dată însă, galben-albaștrii au repetat figura de a lega două victorii acasă, pe când ”bulgarii”, odată învinși în premieră afară la borna cu ghinion lor cu numărul 13, au pierdut și a doua ieșire la rând… CS Timișul Şag – ACS Pobeda Star Bîșnov 3-1 (1-1).

The post CS Timișul Şag – ACS Pobeda Star Bîșnov 3-1 (1-1): FOTO appeared first on sporttim.ro.

Cel mai clar succes între meciurile jucate astăzi la matineu în debutul etapei a XV-a din Divizia D Timiș s-a înregistrat la Peciu Nou, dar nu în contul gazdelor, ci al vizitatoarei mai bine clasate Unirea Tomnatic, care a deschis scorul în primul sfert de oră și apoi a preluat conducerea și în primul sfert de oră al reprizei secunde, croindu-și drum spre un cele din urmă detașat 1-4 (1-1).

The post GALERIE FOTO. AS Peciu Nou – Unirea Tomnatic 1-4 (1-1) în Divizia D Timiș appeared first on sporttim.ro.

Faza judeţeană pe Timiș a Cupei României a programat după-amiază primele 3 partide eliminatorii din turul sferturilor de finală în sezonul 2018-2019, cu începere de la ora 14:30, urmând ca ultimul meci să se joace pe 30 noiembrie tot de la 14:30, între AS FC Bazoşu Vechi și Voinţa Maşloc. Însă cele 3 întâlniri au fost în cele din urmă doar două…

The post ASO Deta nu se prezintă în Cupa României la Dudeștii Noi, AS Peciu Nou și Avântul Periam se califică în deplasare în semifinale appeared first on sporttim.ro.

Flacăra Parţa – CSC Dudeştii Noi 0-4 (0-1)

Mai rar, dar pentru a treia etapă la rând s-au consemnat 5 victorii ale gazdelor și 3 ale oaspeților, patru din totalul celor 14 runde din tur având de fapt același bilanț. Și a fost totodată a treia cea mai prolifică etapă ca număr de goluri marcate, 39, dintre care 25 în dreptul amfitrionilor. Cu încă un succes pentru vizitatori dar și 4 goluri în contul lor au contribuit unii nou-promovați, pe terenul altor nou-promovați: Flacăra Parţa – CSC Dudeştii Noi 0-4 (0-1).

The post Flacăra Parţa – CSC Dudeştii Noi 0-4 (0-1) appeared first on sporttim.ro.

Unirea se detașează după pauză la Tomnatic, Mașloc în prima oră la Periam

O victorie clară a gazdelor, conturată însă strict după pauză, și una la limită a oaspeților, iată deznodământul celorlalte două meciuri care s-au jucat astăzi de la ora 14 în Divizia D Timiș.

The post Unirea se detașează după pauză la Tomnatic, Mașloc în prima oră la Periam appeared first on sporttim.ro.

Victorii semnate în minutele de prelungiri ale partidelor din această după-amiază din uvertura rundei a XIV-a în Divizia D Timiș, Pobeda răsturnând scorul la potou la Dudeștii Vechi după ce Cocoșul prelua conducerea cu o ”dublă” în câteva minute după pauză, iar ASO Deta revenind la Sânnicolau Mare de la 1-0 pentru Unirea, care și egala în minutul 84, insuficient însă…

The post Gazdele din vest conduc la pauză cu 1-0 dar doar Pobeda învinge cu 3-2, nu și Unirea: 2-3 cu Deta appeared first on sporttim.ro.