Posts Tagged ‘dublu’

Raluca Olaru, învinsă în finala probei de dublu de la Moscova

Raluca Olaru și croata Darija Jurak au disputat vineri finala probei de dublu din cadrul turneului Kremlin Cup, de la Moscova. Perechea româno-croată a fost învinsă de către cuplul Alexandra Panova/Laura Siegemund (Rusia/Germania), cu scorul de 6-2, 7-6 (2), după o

Raluca Olaru s-a calificat în finala probei de dublu de la Kremlin Cup!

Raluca Olaru și croata Darija Jurak au disputat joi, meciul din cadrul semifinalelor probei de dublu de la Kremlin Cup. Cuplul româno-croat s-a duelat cu perechea Nigina Abduraimova/Anna Kalinskaia (Uzbekistan/Rusia) și s-a impus cu scorul de 6-3, 6-4, după o

Irina Begu părăsește și proba de dublu de la Tianjin

Irina Begu a disputat miercuri, alături de Barbora Krejcikova, meciul din sferturile de finală ale probei de dublu de la Tianjin, turneu dotat cu premii în valoare totală de 750.000 de dolari. Perechea româno-cehă a pierdut cu scorul de 6-4, 4-6, 10-8

UPDATE / Anastasija Sevastova este noua campioană la BRD Bucharest Open! Sportiva letonă de 28 de ani a învins-o în finală pe croata Petra Martic, scor 7-6, 6-2, într-o oră și 35 de minute de joc. UPDATE / Irina Begu şi Andreea Mitu au cucerit

Articolul BRD Bucharest Open, ziua finalelor! Irina Begu şi Andreea Mitu sunt campioane în proba de dublu! Anastasija Sevastova câștigă trofeul la simplu apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Finala la simplu de la BRD Bucharest Open se va juca între croata Petra Martic și letona Anastasija Sevastova. Ultima s-a calificat în ultimul act după ce slovena Polona Hercog a abandonat în semifinale din cauza unei accidentări, la scorul de

Articolul BRD Bucharest Open, programul zilei. Mihaela Buzărnescu pierde ambele meciuri din semifinale. Irina Begu și Andreea Mitu joacă finala la dublu! apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturile de finală ale competiției din București, după un meci cu emoții. După un prim set foarte bun, românca a început mai greu setul secund și a fost condusă cu 4-1. Totuși, Miki

Articolul BRD Bucharest Open, rezultatele optimilor de finală. Încă o revenire incredibilă marca Mihaela Buzărnescu! apare prima dată în Sport Total FM.

Begu și Buzărnescu, eliminate în sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon

UPDATE / Deși au câștigat primul set, Irina Begu și Mihaela Buzărnescu au pierdut meciul din sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon, cu scorul de 7-5, 4-6, 4-6, după două ore și cinci minute de joc disputate împotriva

Articolul Begu și Buzărnescu, eliminate în sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon apare prima dată în Sport Total FM.

Sever Dron a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre calificarea româncelor Irina Begu și Mihaela Buzărnescu în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Wimbledon. „Acum totul se poate întâmpla. Mihaela, dacă nu

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Sever Dron, înainte de meciul româncelor din sferturile turneului de la Wimbledon: „La dublu, fetele noastre au un avantaj” apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Și Raluca Olaru părăsește turneul de Grand Slam în proba de dublu mixt. Românca şi francezul Fabrice Martin au fost învinşi de cuplul Nikola Mektic (Croaţia) /Hao-Ching Chan (Taiwan), cap de serie 5, scor 2-6, 4-6, în 62 de

Articolul Irina Begu și Mihaela Buzărnescu continuă la Wimbledon, în sferturile de finală ale probei de dublu! Monica Niculescu și Raluca Olaru au fost eliminate apare prima dată în Sport Total FM.

Monica Niculescu s-a calificat în optimile probei de dublu de la Wimbledon!

Monica Niculescu a disputat vineri, meciul din turul secund al probei de dublu din cadrul turneului de la Wimbledon, alături de partenera sa, belgianca Kirsten Flipkens. Perechea din care face parte jucătoarea noastră a învins cuplul american Sofia Kenin / Sachia

Articolul Monica Niculescu s-a calificat în optimile probei de dublu de la Wimbledon! apare prima dată în Sport Total FM.