Posts Tagged ‘echipe clujene’

Ardealul Cluj a relansat lupta pentru locul 1 în Liga Elitelor U19. Trei echipe clujene se bat cu şanse mari pentru cele patru locuri din play-off

Ardealul Cluj a obţinut victoria ultimei etape din Liga Elitelor la U19. Formaţia lui Călin Moldovan s-a impus cu 2-1 în faţa liderului UTA Arad şi a relansat lupta pentru primul loc la finalul sezonului regulat. Ardealul a condus cu 1-0 la pauză, dar a fost egalată apoi din penalty. După şapte minute, însă, arădenii […]

A început Cupa României la minifotbal, cu şapte echipe clujene la start. Aproape 100 de formații participă la turneul final

În acest weekend se dispută turneul final al Cupei României la minifotbal. Competiţia are loc la Sibiu, iar pentru marele trofeu se luptă şi şapte echipe din judeţul Cluj. Mugurelul Chiuieşti Dej, Squadra Turda, FC Gilău Floreşti, Joga Bonito Floreşti, Conexinstal Cluj, Vulturii Alerad Construct Dej şi Arobs Transilvania Floreşti sunt formaţiile clujene care speră […]