Posts Tagged ‘eliminare’

Ana Bogdan, eliminată în turul secund al calificărilor la turneul de la Moscova

Ana Bogdan, locul 98 WTA, a trecut de Deborah Chiesa în primul tur al calificărilor, dar în runda următoare s-a împiedicat de iberica Silvia Soler-Espinosa (184 WTA). Românca a pierdut în turul al doilea al calificărilor, cu scorul de 2-6, 6-3, 6-3,

Gabi Tamaș a răbufnit, după eliminarea din meciul cu Serbia: „Lăsați vrăjeala asta cu calculele”

Gabriel Tamaș a fost eliminat la finalul primei reprize a meciului cu Serbia, după un fault prostesc asupra unui adversar. Arbitrul a dictat penalty pentru oaspeți, dar Tadic a ratat și tricolorii au intrat la vestiare la scorul de 0-0.

Steaua, eliminată încă din turul II preliminar al Cupei EHF!

Steaua București a disputat vineri, în deplasare, meciul retur al „dublei” cu Maccabi Le Zion, din cadrul turului secund al preliminariilor Cupei EHF. După ce au câștigat „acasă” cu scorul de 25-23, steliștii nu au putut păstra avantajul și au

Irina Begu părăsește și proba de dublu de la Tianjin

Irina Begu a disputat miercuri, alături de Barbora Krejcikova, meciul din sferturile de finală ale probei de dublu de la Tianjin, turneu dotat cu premii în valoare totală de 750.000 de dolari. Perechea româno-cehă a pierdut cu scorul de 6-4, 4-6, 10-8

Viitorul a câștigat în prelungiri meciul cu Astra Giurgiu, scor 1-0, dar Gheorghe Hagi nu s-a putut bucura pe moment de succesul echipei sale. Managerul grupării din Ovidiu  a fost eliminat după un conflict cu Yuksel Yesilova, antrenorul secund al

Articolul Hagi, trimis în tribune de arbitru după un conflict cu secundul Astrei: „A venit în România să muncească și să mă facă pe mine hoț! Să se ducă înapoi în Turcia!” apare prima dată în Sport Total FM.

Concordia Chiajna a pierdut pe teren propriu, scor 3-0, în fața fostei campioane FC Viitorul, și a fost eliminată din Cupa României în faza șaisprezecimilor. La finalul partidei, Dorinel Munteanu a recunoscut superioaritatea echipei pregătite de către Gheorghe Hagi, dar

Articolul Dorinel Munteanu vede partea plină a paharului, după eliminarea din Cupa României: „Am câştigat 6-7 jucători” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep, numărul 1 mondial, a fost învinsă de slovaca Dominika Cibulkova, scor 0-6, 5-7, în runda a doua a turneului WTA de la Wuhan (China). La final, sportiva noastră a explicat de ce nu a vrut să se retragă,

Articolul Simona a îndurat problemele fizice în jocul cu Cibulkova: „Este important că am terminat meciul, chiar dacă am pierdut” apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Simona Halep, locul 1 WTA, a fost eliminată de Dominika Cibulkova, locul 31 WTA, în turul II al turneului de la Wuhan, scor 0-6, 5-7, după o oră și 25 de minute de joc. A fost a doua

Articolul Debut de coșmar pentru Simona Halep la Wuhan Open! Liderul mondial a fost eliminat în două seturi de slovava Cibulkova apare prima dată în Sport Total FM.