Posts Tagged ‘eliminare’

ACS Poli – FCSB în optimile Cupei României, la sfârșit de noiembrie

ACS Poli va primi vizita vicecampioanei și totodată liderului la zi în Liga 1 în ultima apariție din această lună, contând pentru optimile de finală ale ediției 2017-2018 în Cupa României, o reeditare din aceeași fază a întrecerii a duelului direct din 30 octombrie 2013, când FCSB se impunea în ”Ghencea” cu 2-0 iar bucureștenii ajungeau ulterior să piardă finala cu Astra la lovituri de departajare.

The post ACS Poli – FCSB în optimile Cupei României, la sfârșit de noiembrie appeared first on sporttim.ro.

Marius Copil a ratat calificarea in finala turneului de la Brest

Marius Copil a disputat sambata, meciul din semifinalele turneului challenger de la Brest (Franta), dotat cu premii in valoare totala de 106.000 de euro. Romanul a fost invins de grecul Stefanos Tsitsipas, cu scorul de 7-6 (2), 7-6 (3), dupa o ora

The post Marius Copil a ratat calificarea in finala turneului de la Brest appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep a fost eliminata pentru al treilea an consecutiv in faza grupelor la WTA Finals, insa nu totul e pierdut pentru constanteanca de 26 de ani. Simona Halep poate fi detronata de pe locul 1 WTA dupa turneul de

The post Cum poate ramane Halep pe locul 1 mondial, cu cati bani a plecat de la Singapore si cum arata semifinalele Turneului Campioanelor appeared first on Sport Total FM.

Iuliu Muresan acuza: „Clar arbitrul a fost rau intentionat, a fost impotriva noastra”

Iuliu Muresan, presedintele formatiei CFR Cluj, a vorbit dupa eliminarea din Cupa Romaniei si a acuzat dur arbitrajul, spunand ca echipa din subordine a fost vizibil defavorizata. Oficialul i-a dat dreptate lui Dan Petrescu, dupa ce antrenorul s-a revoltat la

The post Iuliu Muresan acuza: „Clar arbitrul a fost rau intentionat, a fost impotriva noastra” appeared first on Sport Total FM.

Eliminare dramatică pentru FC Voluntari din Cupa României

FC Voluntari a disputat miercuri, primul meci din acest sezon al Cupei României, în deplasare, împotriva divizionarei secunde AFC Hermannstadt. Înainte de această partidă, ilfovenii și-au prezentat interesul pentru apărarea trofeului, însă echipa sibiană a reușit surpriza și a eliminat trupa lui Claudiu Niculescu din competiție. După 90 de minute, scorul a fost 0-0, cele două echipe nereușind să înscrie Citeste mai departe

Juniorii lui Dinamo au ratat calificarea in turul II al UEFA Youth League

Dinamo U19 a disputat miercuri, partida retur a dublei manse din primul tur al UEFA Youth League, impotriva echipei Lokomotiva Zagreb. Dupa ce in tur croatii s-au impus cu 2-0 in Stefan cel Mare, „cainii” mici nu au reusit sa

The post Juniorii lui Dinamo au ratat calificarea in turul II al UEFA Youth League appeared first on Sport Total FM.

Monica Niculescu a fost invinsa de frantuzoaica Pauline Parmentier cu 7-5, 6-3, marti, in prima runda a turneului WTA de la Luxemburg. Niculescu (30 ani, 61 WTA), detinatoarea titlului de anul trecut, a cedat dupa o ora si 36 minute

The post Monica Niculescu, detinatoarea trofeului, eliminata in primul tur al turneului de la Luxemburg! appeared first on Sport Total FM.

Maria Sharapova a fost eliminata inca din primul tur al turneului de la Moscova!

Dupa ce in urma cu trei zile reusea sa castige primul ei trofeu de dupa suspendarea pentru dopaj, fostul numar 1 mondial, Maria Sharapova, a fost invinsa de slovaca Magdalena Rybarikova, scor 7-6 (3), 6-4, in primul tur al turneului

The post Maria Sharapova a fost eliminata inca din primul tur al turneului de la Moscova! appeared first on Sport Total FM.

ASU Politehnica a învins-o pe UTA la a treia încercare, 2-1 (1-1) într-o frumoasă atmosferă pe ”Dan Păltinișanu”, timișorenii aflați la cel de-al treilea succes consecutiv cu tot cu cel din Cupa României urcând pe locul 6 și lăsându-i pe arădeni cu zece trepte mai jos, pe o poziție de retrogradare și cu opt puncte mai puțin înaintea ultimelor 7 etape din tur.

The post ASU – UTA 2-1. Todea: ”Poate n-am gestionat bine fazele fixe” Andone: ”Victorie pentru suporterii minunați” Mera: ”Mă gândesc să prindem locul 3” appeared first on sporttim.ro.

CSM Bucuresti a ratat calificarea in turul III al Cupei EHF la handbal masculin

CSM Bucuresti a disputat duminica, in deplasare, mansa retur a dublei cu SKA Minsk din cadrul turului al doilea al Cupei EHF la handbal masculin. Vicecampioana Romaniei a fost invinsa cu scorul de 33-30 (16-14) si, dupa ce echipa din Belarus

The post CSM Bucuresti a ratat calificarea in turul III al Cupei EHF la handbal masculin appeared first on Sport Total FM.