Posts Tagged ‘finală’

Cehia învinge SUA în finală şi câştigă Fed Cup pentru a 11-a oară!

Finala competiţiei feminine de tenis pe echipe Fed Cup, desfăşurată la Praga, a revenit Cehiei, 3-0 cu SUA. A fost, de fapt, un meci în care ambele teamuri au venit cu jucătoare de rezervă, titulare ca Petra Kvitova, Karolina Pliskova,

HUNEDOARA | Teliucu Inferior va reprezenta județul în faza regională a Cupei Satelor

Miercuri, 31 octombrie, la Sîntămărie Orlea, s-a încheiat etapa locală a Cupei Satelor în județului Hunedoara. În faza semifinalelor s-au calificat echipele localităților Teliucu Inferior, Vața de Jos, Pui și Certeju de Sus. Formația din Teliucu Inferior a învins cu 2-0 echipa Vața de Jos, calificându-se astfel în faza finală. În cealaltă semifinală Certeju de […]

Marius Copil a pierdut finala turneului de la Basel. Legendarul Roger Federer s-a impus după două seturi echilibrate

UPDATE 17:47 / Elevțianul își adjudecă și setul al doilea, scor 6-4, și câștigă conform așteptărilor finala cu Marius Copil, după o oră și 35 de minute de joc. UPDATE 16:58 / Primul set este adjudecat la mare luptă, în tie-break,

Elina Svitolina a câștigat Turneul Campioanelor! Ucraineanca a învins-o în trei seturi, la Singapore, pe americanca Sloane Stephens

Elina Svitolina, locul 7 WTA, a învins-o pe americanca Sloane Stephens, locul 6 WTA, în finala de la Singapore şi a câştigat Turneul Campioanelor, cel mai important trofeu al carierei sale. Ucraineanca de 24 de ani s-a impus cu scorul de

Marius Copil s-a calificat în finala turneului de la Basel, după ce a trecut în trei seturi de numărul 5 mondial!

Marius Copil, locul 93 ATP, a disputat sâmbătă meciul din semifinalele turneului ATP 500 de la Basel, împotriva germanului Alexander Zverev (5 ATP). Românul, venit din calificări, s-a impus în trei seturi, cu scorul de 6-3, 6-7, 6-4, după două ore și

Raluca Olaru, învinsă în finala probei de dublu de la Moscova

Raluca Olaru și croata Darija Jurak au disputat vineri finala probei de dublu din cadrul turneului Kremlin Cup, de la Moscova. Perechea româno-croată a fost învinsă de către cuplul Alexandra Panova/Laura Siegemund (Rusia/Germania), cu scorul de 6-2, 7-6 (2), după o

Raluca Olaru s-a calificat în finala probei de dublu de la Kremlin Cup!

Raluca Olaru și croata Darija Jurak au disputat joi, meciul din cadrul semifinalelor probei de dublu de la Kremlin Cup. Cuplul româno-croat s-a duelat cu perechea Nigina Abduraimova/Anna Kalinskaia (Uzbekistan/Rusia) și s-a impus cu scorul de 6-3, 6-4, după o

Președintele Federației Române de Tenis de Masă, Cristinel Romanescu, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre performanța obținută de Ovidiu Ionescu la Campionatul European de la Alicante, unde a cucerit medalia de argint (DETALII AICI). „Rezultatul obținut de

Articolul EXCLUSIV / Cristinel Romanescu, despre medalia de argint cucerită de România la CE de tenis de masă: „Dacă Ovidiu Ionescu ar fi câștigat și setul doi, ar fi învins. El muncește de 22 de ani!” apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Jucătorul român Ovidiu Ionescu a obținut medalia de argint în proba masculină de simplu a Campionatelor Europene individuale de tenis de masă de la Alicante (Spania), duminică seara, după ce a fost învins în finală de celebrul jucător

Articolul Medalie de argint pentru România, la Alicante. Ovidiu Ionescu a pierdut finala Campionatului European de tenis de masă apare prima dată în Sport Total FM.

Amendă pentru Serena Williams după derapajele nervoase din finala US Open

Serena Williams nu a scăpat fără pedeapsă, după comportamentul avut în finala de la US Open. Pentru cele trei avertismente primite în duelul cu Naomi Osaka, americanca de 36 de ani a primit o amendă de 17.000 de dolari. Astfel,

Articolul Amendă pentru Serena Williams după derapajele nervoase din finala US Open apare prima dată în Sport Total FM.