Posts Tagged ‘finală’

Naționala de cadete a României a câștigat joi seară, la Cluj-Napoca, titlul continental la tenis de masă după o finală pe muchie de cuțit cu Rusia. Echipa tricoloră de junioare II a câștigat aurul european după ce a trecut în

Articolul Naționala de cadete a României, campioană europeană la tenis de masă după o finală palpitantă cu Rusia! apare prima dată în Sport Total FM.

Cel mai valoros antrenor român, Mircea Lucescu, 73 de ani, nu a fost deloc impresionat de meciurile văzute la Cupa Mondială din Rusia. Turneul final s-a încheiat duminică, cu victoria Franței, dar actualul selecționer al Turciei a criticat echipele europene pentru

Articolul Mircea Lucescu a spus lucrurilor pe nume: „Unde sunt fantezia, atacurile superbe și combinațiile frumoase? A fost un Mondial interesant de văzut, dar nicidecum entuziasmant!” apare prima dată în Sport Total FM.

C’est fini! Franța câștigă pentru a doua oară Cupa Mondială, după un meci nebun cu Croația!

UPDATE min. 90+5 / Final de meci, final de Campionat Mondial! Franța își pune pe emblemă a doua stea, după un meci nebun cu reprezentativa Croației, partidă în care s-au marcat nu mai puțin de șase goluri. După exact 20

Articolul C’est fini! Franța câștigă pentru a doua oară Cupa Mondială, după un meci nebun cu Croația! apare prima dată în Sport Total FM.

Echipa națională de fotbal a Croației a făcut o figură frumoasă la Campionatul Mondial din Rusia și a ajuns în premieră în finală, rundă în care o va întâlni pe Franța, duminică, de la ora 18:00. Printre fotbaliștii care s-au

Articolul Un fost mare atacant vorbește la superlativ despre Mandzukic: „E de 10 ori mai bun decât Neymar” apare prima dată în Sport Total FM.

Serena Williams a pierdut finala turneului de la Wimbledon, în fața jucătoarei din Germania, Angelique Kerber, dar este încrezătoare că va reuși să ajungă din nou în vârful ierarhiei mondiale. Americanca este mulțumită de ceea ce a realizat în cadrul

Articolul Serena Williams, încrezătoare după ce a pierdut finala de la Wimbledon: „Este doar începutul” apare prima dată în Sport Total FM.

Mbappe, lăudat de un fost golgheter al Cupei Mondiale: „Este viitorul monstru al fotbalului”

Oamenii din fotbalul internațional nu se satură să îl laude pe Kylian Mbappe. Chiar înainte de finala Campionatului Mondial din Rusia, dintre Franța și Croația, jucătorul în vârstă de 19 ani a fost elogiat de un fost golgheter al Cupei

Articolul Mbappe, lăudat de un fost golgheter al Cupei Mondiale: „Este viitorul monstru al fotbalului” apare prima dată în Sport Total FM.

Selecționerul Franței, Didier Deschamps, a dezvăluit de ce are nevoie echipa sa pentru a deveni campioană mondială după finala de duminică, în compania Croației. „Este deja un mare privilegiu că jucăm un astfel de meci. Nu este nimic mai frumos. Pregătim

Articolul Deschamps cere trei lucruri în finala cu Croația: „Avem nevoie de seninătate, încredere şi concentrare!”. L-a elogiat pe Modric apare prima dată în Sport Total FM.

Croaţia va juca duminică, de la ora 18:00, prima finală de Cupa Mondială, împotriva Franței, însă Zlatko Dalic dă asigurări că echipa sa va intra pe terenul stadionului Lujniki fără presiune. Selecţionerul croat a spus că el şi elevii săi

Articolul Zlatko Dalic este calm înaintea finalei cu Franța: „Dacă nu vom câştiga, vom felicita adversarul. Dacă vom câştiga, atunci vom fi cei mai mândri!” apare prima dată în Sport Total FM.

Angelique Kerber, locul 10 WTA, câștigă în premieră turneul de Grand Slam de la Wimbledon! Nemțoaica de 30 de ani a învins-o într-o manieră categorică în finală pe Serena Williams, locul 183 WTA, scor 6-3, 6-3, după doar o oră

Articolul Angelique Kerber este noua regină de la Wimbledon! Nemțoaica a trecut fără probleme în finală de Serena Williams apare prima dată în Sport Total FM.

Novak Djokovic, locul 21 ATP, este al doilea finalist de la Wimbledon, după un nou meci epic contra unuia dintre marii săi rivali, liderul mondial Rafael Nadal, întins pe durata a două zile şi câştigat în cinci seturi, 6-4, 3-6,

Articolul Djokovic este în finală la Wimbledon, după o victorie formidabilă contra lui Rafael Nadal: „E cel mai tare meci din viața mea, totul a fost atât de echilibrat azi!” apare prima dată în Sport Total FM.