Posts Tagged ‘florin bratu’

Chiar atât de mare este presiunea?

S-a mai întâmplat o dată ca Sporttim să surprindă în obiectivul aparatului de fotografiat un sportiv al clubului vizitator care se îngrijea de necesități fiziologice în interiorul gardului împrejmuitor al unui teren gazdă la un meci de Liga 2 din fotbalul românesc, mai exact pe arena din Ciarda Roșie, la pauza partidei Ripensia – Academica Clinceni, disputată în ediția trecută de campionat în Timișoara. Atunci, doi componenți din lotul ilfovenilor, în echipamentul grupării secund divizionare, și-au văzut nonșalant pe rând de treaba mică într-unul din colțurile terenului roșu-galbenilor, de parcă n-ar fi putut conștientiza aspectul că sunt în văzul lumii, sub ochii celor din tribună. Din ceea ce poți constata în mediul citadin, în spațiul public, mai ales patrupezii au înclinația de a uda gardurile, însă și exponenți ai rasei umane în trecere pe malurile canalului Bega cu ocazia unor evenimente sportive din ridicola Liga 2 pe dreptunghiurile verzi ale patriei par a-și fi creat prostul obicei de a nu utiliza instalațiile sanitare din dotarea stadionului. Fie nu le-ar fi pe plac gradul de igienă al respectivelor facilități, fie sunt certați cu buna cuviință și niște minime norme de conduită, fie sunt într-atât de nepăsători încât… lenea e mare. Astăzi de la ora 11 s-a jucat pe terenul timișorean ”Electrica” de lângă Gara de Est meciul ACS Poli Timișoara – CS Aerostar Bacău, din etapa a XV-a în Liga 2, câștigat de oaspeți cu 1-2 din lovituri de la 11 metri după 1-0 la pauză pentru bănățeni, iar unul dintre jucătorii de rezervă din efectivul lui Florin Bratu, Alex Sahru, n-a mai făcut pur și simplu față presiunii, văzându-și și el de treaba mică, deși în echipamentul galben-albastru al moldavilor, în interiorul perimetrului arenei ”tramvaiștilor”, la gardul din prelungirea tribunei I. Noi mai sperăm doar atât, că a apucat totuși să se spele pe mâini.

The post Chiar atât de mare este presiunea? appeared first on sporttim.ro.

Nou-promovata CS Aerostar Bacău a obținut astăzi la Timișoara întâia victorie în deplasare în Liga 2, la primul meci afară cu antrenorul principal Florin Bratu pe banca de rezerve, formația de pe Bistrița răsturnând scorul după pauză, 1-2 de la 1-0 din lovituri de la 11 metri vehement contestate de gazda ACS Poli, de la care căpitanul Cristian Melinte a fost eliminat în minutul 59, la faza egalării de pe punctul cu var.

The post Florin Bratu (Aerostar Bacău), 1-2 de la 1-0 la pauză pentru ACS Poli pe Electrica: ”Probabil că fiind mai aproape, portarul a văzut care a fost situația” appeared first on sporttim.ro.

AUDIO – EXCLUSIV / Florin Bratu explică de ce a ales Aerostar Bacău: „Mi-am dorit să am continuitate, sunt într-o continuă perfecționare”

Florin Bratu, 38 de ani, noul antrenor al formației Aerostar Bacău, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre motivele pentru care a preluat divizionara secundă și a comentat debutul său cu dreptul din meciul cu Ripensia Timișoara, scor

Ripensiei i-a fost curmat astăzi cel mai lung șir de rezultate pozitive din acest campionat, primind primul gol puțin înaintea pauzei iar pe cel de-al doilea în ultimul sfert de oră al deplasării la Bacău, din lovitură de la 11 metri, 2-0 (1-0) pentru nou-promovata Aerostar, care s-a apropiat astfel în clasament la un punct de timișoreni, trași la rândul lor pe moment pe un loc de retrogradare.

The post Ripensia încasează pe finalul reprizelor și nu înscrie în premieră în deplasare: 2-0 pentru nou-promovata din Bacău appeared first on sporttim.ro.

Vinerea schimbării: Falub, Grozavu şi Popovici s-au despărţit de echipele pe care le antrenau

Runda cu numărul 13 a debutat joi, cu meciul dintre Ripensia Timişoara şi AS FC U Cluj, într-un meci în care performanţele de pe teren propriu ale gazdelor erau la fel cu cele ale oaspeţilor în deplasare – o victorie, un egal şi trei eşecuri. După o repriză în care au avut mai multe ocazii […]

Cornel Dinu a identificat vinovatul pentru prăbușirea „câinilor”: „Tot ce se întâmplă la Dinamo este din cauza deciziilor luate de Bratu, Niculescu are o echipă moștenită!”

Cornel Dinu a analizat situația critică de la Dinamo și l-a atacat din nou pe fostul tehnician al echipei, Florin Bratu, cel cu care a avut și în trecut schimburi dure de replici. „L-am văzut pe marele Bratu, care a

Marius Șumudică, actualmente antrenor la Al Shabab, a vorbit despre situația tensionată de la Dinamo, amintindu-și de relația sa cu Marius Constantin. Tehnicianul l-a criticat pe Dan Nistor pentru atitudinea pe care a avut-o la meciul de la Iași (n.r. foto

Articolul Reacția lui Marius Șumudică, cu privire la scandalul de la Dinamo: „Mai rămânea ca Nistor să își pună număr, ca la Marșul Poștașilor” apare prima dată în Sport Total FM.

Florin Bratu a fost demis de la Dinamo după rezultatele dezamăgitoare din campionat, urmând să fie înlocuit cu Claudiu Niculescu, un alt fost jucător important din istoria recentă a „câinilor”. Antrenorul de 38 de ani a oferit duminică după-amiază reacția

Articolul Reacția lui Bratu după despărțirea de gruparea din Ștefan cel Mare: „Eu cred că puteam să redresez lucrurile, eram cel mai în măsură să fac asta”. Ce a spus despre numirea lui Niculescu apare prima dată în Sport Total FM.

După eșecul de la Iași, scor 1-0 contra echipei lui Flavius Stoican, Florin Bratu și-a criticat dur căpitanul, acuzând faptul că ofertele venite din partea FCSB-ului au afectat atitudinea lui Dan Nistor. Tehnicianul l-a schimbat pe Nistor la pauza meciului

Articolul Florin Bratu și-a făcut praf căpitanul: „Și-a bătut joc de munca mea. Mi-a cerut să plece la FCSB” apare prima dată în Sport Total FM.

Situația de la Dinamo este una tensionată, nu doar prin prisma poziției din clasament. După ce Dănciulescu și-a anunțat plecarea, problemele din vestiar au început să iasă la iveală. Principala tensiune ar fi între antrenorul Florin Bratu și căpitanul Dan

Articolul Dan Nistor, schimbat la pauza meciului de la Iași: „Nu sunt eu în măsură să răspund la această întrebare” apare prima dată în Sport Total FM.