Posts Tagged ‘FOTBAL EXTERN’

Doar cinci minute i-a luat lui Nicolae Stanciu sa inscrie primul sau gol intr-un meci oficial la Sparta Praga, incheiat cu scorul de 2-0 in fata celor de la Liberec. Fostul jucator al lui Anderlecht a vorbit despre prima sa

The post Stanciu a marcat la debut, dar nu si-a impresionat antrenorul: „Vreau mai mult de la el” appeared first on Sport Total FM.

Sparta Praga a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Liberec, contand pentru etapa cu numarul 17 a primei ligi din Cehia. Vatajelu, Stanciu si Nita, cei trei romani de la Sparta, au fost titulari in cadrul acestei intalniri,

The post VIDEO | Vatajelu, Stanciu si Nita, titulari la Sparta Praga in victoria cu Liberec! Gol inscris de Stanciu la debutul oficial appeared first on Sport Total FM.

Steliano Filip a debutat la Hajduk Split in meciul contra echipei Dinamo Zagreb, din cadrul etapei cu numarul 22 din prima liga croata. Fostul dinamovist a fost introdus in minutul 71, in locul lui Said si a incasat un cartonas

The post Steliano Filip a debutat cu dreptul la Hajduk Split! Ce mesaj le-a transmis colegilor inaintea derby-ul cu FCSB appeared first on Sport Total FM.

Alin Tosca, integralist in victoria lui Benevento din etapa a 25-a

Benevento, echipa la care activeaza romanul Alin Tosca, a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva celor de la Crotone. Scorul a fost deschis in minutul 11, de catre oaspeti, prin reusita lui Crociata, dar Sandro a egalat in minutul

The post Alin Tosca, integralist in victoria lui Benevento din etapa a 25-a appeared first on Sport Total FM.

Claudiu Keseru, „dubla” pentru Ludogoret in victoria cu Slavia Sofia

Claudiu Keseru a fost integralist in victoria lui Ludogoret, scor 4-1, in fata celor de la Slavia Sofia, in cadrul etapei cu numarul 21 a primei ligi din Bulgaria. Fotbalistul roman a reusit si dubla in doar zece minute. Acesta

The post Claudiu Keseru, „dubla” pentru Ludogoret in victoria cu Slavia Sofia appeared first on Sport Total FM.

Ovidiu Hategan a fost delegat la un meci din optimile de finala ale Ligii Campionilor

Ovidiu Hategan a fost delegat de catre UEFA sa arbitreze unul dintre meciurile din optimile de finala ale Ligii Campionilor. O brigada romaneasca de arbitri va conduce meciul retur dintre Bayern Munchen si Besiktas, ce va avea loc marti, 20 februarie,

The post Ovidiu Hategan a fost delegat la un meci din optimile de finala ale Ligii Campionilor appeared first on Sport Total FM.

Razvan Lucescu, la a 15-a victorie consecutiva in campionatul si Cupa Greciei!

Razvan Lucescu a reusit o noua victorie in Grecia. Este a 15-a consecutiva in toate competitiile! PAOK a castigat si partida din runda cu numarul 22, 2-0 la Lamia, echipa aflata pe locul 13. PAOK se afla pe primul loc

The post Razvan Lucescu, la a 15-a victorie consecutiva in campionatul si Cupa Greciei! appeared first on Sport Total FM.

Victor Piturca are sanse mari sa revina in fotbal, el aflandu-se in negocieri cu o formatie din Arabia Saudita. Potrivit informatiilor transmise de fanii lui Al Ahli Jeddad pe site-urile de socializare, seicii care conduc clubul discuta de cateva zile

The post Victor Piturca revine pe banca unei echipe de club! Fostul selectioner al Romaniei este asteptat in Arabia Saudita sa se bata la titlu appeared first on Sport Total FM.

Vlads Chiriches si-a prelungit contractul cu Napoli si a primit o marire de salariu!

Chiriches a batut palma in sfarsit cu conducerea lui Napoli pentru contractul nou, valabil pe inca patru sezoane. Capitanul nationalei a vrut sa plece atat vara trecuta cat si in aceasta iarna, insa antrenorul Sarri l-a convins ca e om

The post Vlads Chiriches si-a prelungit contractul cu Napoli si a primit o marire de salariu! appeared first on Sport Total FM.

Marius Sumudica a pierdut pe terenul lui Antalyaspor, sambata, in etapa a 22-a din campionatul turc, iar in ultimele 8 partide, Kayserispor are doar o singura victorie! Gural a deschis scorul pentru gazde in minutul 60. Echipa lui Sumudica a

The post Sumudica ramane cu o victorie in ultimele 8 meciuri, dupa infrangerea de la Antalyaspor! Tehnicianul roman a intrat in conflict cu suporterii echipei gazda. VIDEO appeared first on Sport Total FM.