Posts Tagged ‘fotbal liga 3’

Primul joc al zilei de sâmbătă dintre cele patru programate pe terenul ”sintetic” de la Baza II – UPT a opus de la ora 10 ”studenţii” de la UVT şi echipa din liga a treia CS Millenium Giarmata, care mult s-a întrebuinţat pentru a reuşi în final să păstreze avansul, cu toate că putea să şi piardă această întâlnire amicală.

The post CSU Universitatea de Vest din Timişoara – Millenium Giarmata 1-2 (0-0). 1-2 (0-2) la transversale. FOTO appeared first on sporttim.ro.

Cuplajul fotbalistic de miercuri de pe Baza II – UPT a adus mai multe goluri în cea de-a doua întâlnire cu caracter amical, câștigată de o mai tânără garnitură în dauna divizionarei ”C” preluate de Paul Codrea: Centrul Național de Pregătire Timișoara – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 3-2 (1-1).

The post Centrul Național de Pregătire Timișoara – CSC Ghiroda & Giarmata Vii 3-2 (1-1): FOTO appeared first on sporttim.ro.

CSC Ghiroda și Giarmata Vii se desparte de antrenorii Steop și Trandu

Seria de 3 înfrângeri pe teren propriu cu care a încheiat CSC Ghiroda și Giarmata Vii parcursul turului în Seria a IV-a din Liga 3 i-a costat pe antrenorii Remus Steop și Orlando Trandu continuitatea pe banca tehnică a divizionarei ”C” timișene, despărțirea survenind la începutul acestei săptămâni, în urma clasării galben-albaștrilor pe locul 13 din 16 participante la finele sezonului de toamnă.

The post CSC Ghiroda și Giarmata Vii se desparte de antrenorii Steop și Trandu appeared first on sporttim.ro.

Millenium, depășită pe final la Chișineu Criș

CS Millenium Giarmata a încheiat deplasările turului în seria vestică a Ligii 3 prin cea de-a șasea înfrângere în 8 partide pe teren advers, eșec conturat în ultimele minute ale jocului din etapa a XIV-a în fieful unei formații revenite …

The post Millenium, depășită pe final la Chișineu Criș appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul ACS Dumbrăvița – CSM Școlar Reșița, ultimul acasă pentru alb-verzi în tur, jucat vineri de la ora 14 pe arena ”Ștefan Dobay” din localitate în etapa a XIV-a din Seria a IV-a în Liga 3 și câștigat de oaspeții în roșu inferior clasați cu 1-2 (1-2) prin golurile lui Staicu și Ene din minutele 6 și 19, după care Nanu a redus din handicap în minutul 23, Stancu a șutat în bară în minutul 69 iar tot el a ratat o lovitură de la 11 metri în ultimul minut de prelungiri, intuit fiind de căpitanul din poarta cărășenilor, Cristian Zimmermann.

The post GALERIE FOTO. ACS Dumbrăvița – CSM Școlar Reșița 1-2 în Liga 3 appeared first on sporttim.ro.

Precum în urmă cu două deplasări, la Ghiroda, unde se impunea în premieră afară în acest tur și declanșa chiar la debutul lui Leo Doană pe banca tehnică o serie de 3 succese pe teren advers, CSM Școlar Reșița a deschis la fel de rapid scorul prin același Staicu și la Dumbrăvița, unde și-a prelungit astăzi la șase șirul aparițiilor invincibile. Implicit, un deficit de 12 puncte al cărășenilor față de alb-verzii nou-promovați s-a redus în ultimele doar 5 etape la numai trei, bilanțul roșu-negrilor din Valea Domanului cu noul antrenor la cârmă fiind 4 1 0 10-1 13 puncte.

The post Leo Doană, 2-1 cu CSM Școlar Reșița la Dumbrăvița: ”Puteam închide jocul dar Neamțu` ne-a salvat în ultima fază prin apărarea loviturii de la 11 metri” appeared first on sporttim.ro.

Înaintea începerii sezonului, nu doar prin prisma clasării finale pe locul 2 în precedentele două ediții ale seriei vestice din eșalonul terț, CSM Școlar Reșița își făcea probabil calculele că ultima deplasare a turului, programată astăzi de la ora 14 pe terenul nou-promovatei din Dumbrăvița, o va găsi dacă nu pe primul loc al clasamentului, precum înaintea ultimelor două runde din sezonul de toamnă din 2016, atunci măcar undeva în zona podiumului. Însă cărășenii, deși au primit cele mai puține goluri în primele 13 etape, au și risipit multe puncte, abordând ieșirea lângă Timișoara cu 4 locuri și 6 puncte mai puțin față de pragmaticii ”verzi” ai lui Sorin Bălu, care n-au fost încurcați pe ”Ștefan Dobay” decât de CS Hunedoara.

The post LIVE TEXT. Liga 3, Seria 4. Zimmermann apără un penalty în 90+6! Ultim meci acasă în tur, ACS Dumbrăvița – CSM Școlar Reșița 1-2 (1-2): Nanu 23 / Staicu 6, Ene 19. Cărășenii primesc primul gol în C4 după 42 de zile și 478 de minute. Stancu, bară 69 appeared first on sporttim.ro.

CSC Ghiroda și Giarmata Vii a pierdut în această după-amiază pentru a treia oară consecutiv respectiv în cea de-a treia deplasare la rând în Seria a IV-a din Liga 3, rămânând la 5 puncte în urma gazdelor câștigătoare, care au beneficiat de două lovituri de la 11 metri în prima jumătate de oră, a doua transformând-o ca unic gol decisiv al jocului din etapa a XI-a: FC Avrig – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-0 (1-0).

The post La al doilea penalty, prim succes după 7 etape: FC Avrig – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 1-0. Timișenii, 3 eșecuri pe linie appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul CS Millenium – ACS Dumbrăvița, jucat vineri de la ora 14 pe terenul ”Nicu Moraru” din Giarmata în etapa a 11-a din Seria a IV-a a Ligii 3 și remizat 1-1 (1-0) de gazdele în albastru-alb și vizitatorii în alb-verde, prin goluri puțin înainte respectiv după pauză.

The post GALERIE FOTO. Millenium Giarmata – ACS Dumbrăvița 1-1 appeared first on sporttim.ro.

Gloria Cermei, distanțată până la pauză la Lugoj: 0-4 (0-3)

Toate indiciile sugerau un nou succes arădean în dauna vecinilor timișeni de la sud și în această după-amiază, în prima zi a etapei a 11-a în seria vestică din Liga 3, iar calculele hârtiei au fost din plin confirmate, CSM Lugoj conturând astfel cea mai lungă serie a sa de înfrângeri consecutive din acest campionat, deja patru, al treilea eșec la patru goluri diferență dar și cel mai drastic la zero. A fost o întâlnire pe ”Tineretului” între cel mai slab clasată grupare din ”careul” cluburilor din Timiș în C4 și a patra în aceeași ierarhie din ”careul” arădean plasat între primele șase, iar favoriții s-au detașat deja la 0-3 în primele 35 de minute: CSM Lugoj – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 0-4 (0-3).

The post Gloria Cermei, distanțată până la pauză la Lugoj: 0-4 (0-3) appeared first on sporttim.ro.